Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Monstercraft
Klub otwarty
by Sq_Str8


Założony: 2011-08-02 20:40:05
Ostatnia aktywność: 2018-06-14 13:06:17
Postów na forum: 936
97 członków
Oglądany: 27463x
123»

Postępy w Monstercraft v 3.0

m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
Ok ludziska widzę spore zainteresowanie MC i nową mapką. Chciałbym wrzucić wam jednak garść informacji o tym jaki to będzie serwer i jakie przewidujemy niuanse płatnicze.

Serwer RPG

Chcemy wyjść z działalnością po za serwis JM nie czarujmy się na 88 zarejestrowanych członków w max zainteresowaniu serwerem było może 14 osób.

Rezygnacja z opłat miesięcznych na rzecz zakupów premiowanych oraz kont VIP z różnymi wspomagaczami.

Grzeszq oraz Micdobro to Bojownicy z którymi wspólnie będziemy pracować nad nowym serwerem. Grzeszq postara się zorganizować host dla serwera po atrakcyjnej cenie a Micdobro host dla strony w domenie org.

Ja natomiast działam jako łącznik i prowodyr całej akcji. Zajmuję się dobieraniem pluginów ich ustawieniem, stworzeniem mapy startowej, i zgraniem wszystkich chętnych osób które wspólnie chcą stworzyć nowy serwer Bojowniczy MONSTERCRAFT

UWAGA: będą potrzebni chętni do:

Prowadzenia strony Monstercraft
Pomocy przy budowie punktu startowego
Administracji serwerem
Pomocy przy ustawianiu pluginów, permissions.

Ale od was wszystkich oczekuję pomocy w doborze pluginów na nowy serwer. Pomysły sugestie mile widziane


Lista Modów:

Serwer Side:

mcMMO
Factions
ChestShop
BOSEconomy
FoundDiamond
AntiCreeper
Dynmap
DynmapFaction
MoneyDrop
Newspaper
NoEntityGrief
SkyBlock
xAuth
zNounce
Regionize


Client+Serwer


Backpack
MorePIstons
ExtraBiomes XL
RedPower-core
RedPOwer-WIring
Edytowano x 4 Ostatnio zmieniany: 2012-10-17 11:09:39
DanBK
DanBK - Superbojownik | Skype: DanBK_Poland · przed dinozaurami
Ayna na moderatora! Ma doświadczenie!
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
Ja się zgłaszam na chętnego przy budowie punktu startowego
Jak będzie potrzeba, to moja siostra też chętnie pomoże. Z niej niezła artystka jest, więc może nawet podrzuci jakieś ciekawe pomysły
Ja z kolei mam umiejętności jedynie odtwórcze, więc najchętniej będę realizować czyjeś pomysły.
TheWojo
TheWojo - Superbojownik | GG: 1322179 · przed dinozaurami
Chętnie pomogę przy budowie spawnu.
Asia88
Asia88 - Superbojowniczka · przed dinozaurami
Za spawn będzie nam służył zamek, który budowałam razem z m3ridanem tuż przy naszym domostwie, będzie zatem potrzebna pomoc przy lekkiej przebudowie zamku, zbudowaniu sklepów w okolicach spawnu, przygotowaniu terenu, wypisaniu zasad na tabliczkach i tak dalej. Spawn będzie znacznie większy niż ostatni, ogółem odbiegamy od norm przyjętych przy konstrukcji standardowych spawnów, na zasadzie ciasnej klatki z regulaminem na ścianach. Oryginalne pomysły i świeże oko pożądane
DanBK
DanBK - Superbojownik | Skype: DanBK_Poland · przed dinozaurami
Ja się piszę na budowę i strojenie, sklep i ogród wokół zamku ;>

Aha i proponuje aby VIP mógł latać, z kompasu mieć teleport, mieć god mode i 3 punkty home i trochę kasy do wydawania na start i możliwość sterowania pogodą i czasem. Tak jest na wielu innych serwerach i że tak powiem wielu się przyzwyczaiło do budowania w locie Myślę że to ułatwienie skusi wiele osób na VIPa. Na Fpoe prawie każdy ma vipa kupionego więc działa zachętą.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-07-16 12:02:50
Asia88
Asia88 - Superbojowniczka · przed dinozaurami
Dan żartujesz prawda?
To ma być survival, owszem, VIP powinien mieć udogodnienia i specjalne przywileje ale bez przesady.
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
jednym słowem nie kup vip-a a raczej kup creative :/ dan nie obraź się ale gówniane rozwiązanie. Latanie tylko dla opów surv/rpg vip to raczej dodatkowa kasa z potworów powinna lecieć i oraz dostęp do pliku mapy na żądanie. 3 pkt home hmm czy ja wiem warpy ew dostępne dla wipów albo możliwość budowania teleportów. Fpoe ostatnio siedzi 4 góra 7 osób na krzyż jestem na bieżąco i się orientuję. Chcę wprowadzić zasady monetarne, czyli wszystko za kase. sprzedaż przedmiotów do sklepów dodatkowa kasa zabijanie potworów, dodatkowa kasa. Vip będzie miał dopalacz w wypadaniu kasy co najwyżej a za kasę w grze będzie można zrobić claim terenu. Nie będzie działek tylko claim ile uzbierasz tyle przejmiesz z naciskiem że claim nie jest tani więc jak chcesz się zabezpieczyć będziesz musiał ostro się napracować do tego mcMMO jak dajmy na to twój skill w kopaniu osiągnie lvl 500 to masz 50% szans na dodatkowy loot czyli zamiast 6 diamentów wypadnie ci np 9 albo i 12. I po co ci w tym momencie latanie i inne udogodnienia ? przy takich dopalaczach monstercraft v 1.0 został by zabudowany w ciągu pierwszych 4 tygodnii a nowi mieli by ciężko odnaleźć się tam gdzie już siedzi że tak powiem elita. Wiem po sobie jak często wchodzę na takie wychuchane serwery, nie wiem od czego zacząć a znalezienie niezabudowanego skrawka mapy graniczy z cudem. Źle było jak pierwsze melony weszły do gry ile się trzeba było natrudzić z budową ile było zbierania klocków i ciułania na projekt. Creative jest dobry wtedy jak chcesz tylko budować ale chyba chcemy survival/rpg ? Bo jeśli vip ma mieć takie dodatki jak prawie OP to sobie wyobraź za jeden miesiąc vipa wybudujesz tyle ile inni nie dadzą rady w 2 miesiące na standardowym koncie. Jakaś minimalna równowaga musi być.
Asia88
Asia88 - Superbojowniczka · przed dinozaurami
No Amen : )
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
No bez tego latania, to rzeczywiście można się obejść.
Doświadczenie i kasa brzmią ciekawie. Aż się nie mogę doczekać
A co do VIP'a, to ja osobiście wolałbym mieć jako VIP większą działkę na starcie.
DanBK
DanBK - Superbojownik | Skype: DanBK_Poland · przed dinozaurami
Właśnie latanie zawsze mi się w MC podobało, czasem nawet w singlu latam i lasy podpalam jak sieci nie mam. Ok to ja się już nie sprzeczam. To co z ogrodami wokół zamku?
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
tak jak mówiłem maniek sprawa będzie wyglądała następująco wchodzisz do gry na start otrzymujesz 100 monet potrzebujesz 350 żeby założyć własną nację a 450 żeby użyć claim na terenie czyli łacznie potrzeba 800 monet na pierwszy claim, VIP dostanie premie do monet ale chciałbym również wprowadzić opcję kupna monet za pomocą sms-a,paypal i innych dajmy na to paczka 400 monet to koszt 2,44 zł. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żebyś mógł sam uzbierać monety gdyż z każdego mobka wypada kasa i z niektórych zwierzaków, będą sklepy do których będziesz mógł sprzedać np cobblestone i inne pierdoły. Gdy już zrobisz claim twoją własnością stanie się teren o rozmiarach 16x16 na 256 czyli od bedroka aż po max wysokość. claimy można łączyć zatem jeśli będzie cię stać możesz sobie nawet pół mapy claimnąć dogadując się wcześniej z sąsiadami. A co daje taki claim ? otóż na twoim terenie nikt obcy nie może zniszczyć nawet źdźbła trawy lub też wylać wody czy lawy nie może też użyć tnt. Dodatkowo do swojej nacji możesz zapraszać innych graczy tworząc społeczności w ramach których może istnieć nawet wspólny bank i wspólne claimy.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-07-16 15:34:41
DanBK
DanBK - Superbojownik | Skype: DanBK_Poland · przed dinozaurami
A jeszcze jedno pytanie. Będzie wspólny projekt? WP3?
Maniek_pl
Maniek_pl - Superbojownik · przed dinozaurami
OK, zatem wnioskuję, żeby VIP otrzymał jeden claim za darmo, albo żeby przynajmniej mógł za free założyć sobie nację.
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
tak vip wiąże się z premią także monetarną zatem kupuesz vipa za np 14 złotych dostajesz wtedy 2100 monet plus premie , w tym być może możliwość budowania teleportów. to jest tylko względne obliczenie muszę przystosować ilości monet do wartości globalnych ekonomii żeby miało to ręce i nogi. Claim dla vipa i tak będzie płatny z tym że vip np może mieć claim tańszy o 10% czyli zamiast 450 tylko 405 monet póki co to jest tylko gdybanie.
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
zapomniał bym dodać że factions prócz claim dają możliwość ustawienia lokalizacji domowej zatem możemy się teleportować do domu prostą komendą /f home
ayna
ayna - Superbojowniczka · przed dinozaurami
Dan,dzięki za poparcie, ale jednak zostanę na stanowisku Moderatora na fpoe.

Jeśli serwer ruszy, to prawdopodobnie zajrzę pograć, ale raczej nie piszę się na nic więcej.
ayna
ayna - Superbojowniczka · przed dinozaurami
A co do rozwiązania z vipem - to nie jest gówniane rozwiązanie, skoro ktoś już płaci te kilkanaście złotych to powinien dostać więcej opcji, których normalny gracz nie ma, wątpię, żeby dodatkowa kasa zachęcała.
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
Widzisz ayna problem polega na tym że chciałbym równouprawnienia i serwera free to play. Latanie to jest coś do czego dostęp powinien być tylko w przypadku bycia adminem lub gry na creative. Zgadzam się tylko z tym że płacąc kilkanaście złotych powinno się mieć dostęp do większej ilości opcji, ale jest mnóstwo możliwości nie tylko gloryfikacja dodatkami z creative. Co do fpoe widzę że wyprzedza mnie moja "sława" nie wiem tylko co wasz admin miał na myśli nazywając mnie "wielkim administratorem mostercraft" pomijając sarkazm który tam wyczułem zdążył mnie jeszcze postraszyć że nie życzy sobie podkradania pomysłów z fpoe po czym wyszedł zanim zdążyłem mu cokolwiek napisać. Heh. Szczerze to pomysły z Fpoe w większości mi nie przypadły do gustu. I szukając inspiracji wolałbym suchym patykiem pogrzebać w g..e. Problem z MC zawsze polegał na tym że monstercraft był zamknięty a jeśli przejrzeć ilość ludzi należących do naszego klubu zorientujecie się jak wiele osób ma nieaktywne konta np taki gagman. Chciałbym po prostu kultywować tradycję zamkniętego serwera opartego na zajebistej zabawie via budowania świątyni wokół arbuza. Ale nie da się tego osiągnąć już tylko porywając do zabawy ludzi z JM. Jednocześnie zachowując otwartość świata a nie jakieś działeczki 18x18 klocków ograniczające wyobraźnię. W zasadzie to rozumiem lęk admina Fpoe w sumie Monstercraft był aktywny przez prawie 3 lata działając jeszcze na mało stabilnych wersjach MC wciąż przyciągając ludzi. Tyle że się zestarzał i bez nowych pomysłów nic nie wskóramy. Po za tym w pewnym momencie działalności Monstercraft zostałem jako admin sam sq_str8 po prostu oddał mi przywództwo Dan też się gdzieś stracił a jeśli serwer ma mieć ręce i nogi to potrzeba kilku aktywnych adminów sam wszystkiego ogarnąć nie mogłem a i widząc rychły upadek serwera nie siliłem się na propozycję bycia adminem komukolwiek bo zwyczajnie nie miało to sensu. Ja sam nie sypałem czasem z rękawa więc i nie miałem kiedy wchodzić na serwer a serwer bez admina 24/7 to nie serwer. Tyle że przynajmniej udało mi się ugrać 30% obniżki ceny za awarię craftserve.
ayna
ayna - Superbojowniczka · przed dinozaurami
Pomysły z fpoe nie przypadły Ci do gustu? Bardzo ciekawe, skoro sam zarys jest cholernie podobny. Szczerze cieszyłam się, że serwer może ruszyć, ale Twoja dzisiejsza zagrywka była fatalna, nie spodziewałam się. I byłam przy tym, nie mów,że od razu wyszedł, ale brak reakcji, no sorry, nie będzie się szczypał. Jeśli twierdzisz, że o plagiacie nie ma mowy,to nie wchodź na "rozeznania" po serwerze, bo zdecydowanie nie pomagają w utwierdzaniu w przekonaniu, że nic nie jest ściągnięte.
I szczerze przez to jestem mocno zawiedziona, bo początkowo ucieszyłam się na reaktywację serwera, w tej chwili sama już nie wiem, ale tak czy siak życzę powodzenia.
ayna
ayna - Superbojowniczka · przed dinozaurami
I jeśli serwer stanie na nogi, chętnie pogram, bo jednak na nim zaczynałam i brakuje mi starych znajomości, nie mam zamiaru robić za połączenie między serwerami, nikogo o niczym informować, nie w moim stylu.
Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
ktoś śmiał napisać mój nick nadaremno ?



Cześć wszystkim,

Fajnie że znowu zaczynacie się organizować i mam nadzieje dobrze będziecie się bawić. Może kiedyś wpadnę zobaczyć jak Wam idzie.

Życzę powodzenia
Wasz stary, ale jeszcze młody ex-admin
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
Ayna powiedz mi szczerze czy ja się ciebie albo kogokolwiek wypytywałem jakie macie pluginy ? czy ja jako niezarejestrowany mogę to sprawdzić. Fpoe miałem dodane dzięki twojej reklamie serwera na forum. Zajrzałem tam z ciekawości co się dzieje kto gra pogadać z ludźmi może trochę pograć. Serio uważasz że było by mnie stać na zagrywki w stylu kopiowania "waszych" pomysłów na nowy serwer w chwili kiedy mam zupełnie inne ? Serio masz mnie za takiego człowieka ? Bardzo mi przykro z tego powodu że wchodząc na Fpoe zarobiłem od razu łatkę plagiatora. No cóż wasz serwer wasza sprawa. Ja osobiście życzę powodzenia i nie boję się plagiatowania moich rozwiązań serwerowych mogę już z biegu udostępnić rozwiązania i pluginy jakie mają tam być jeśli chcesz to ci nawet listy dialogowe zAnounce wypisze oraz ustawienia ekonomii. Heh widzę że wlazłem na bardzo grząski grunt próbując na chwilę oderwać się od ustawiania pluginów i próbując podłączyć się do Fpoe myślę że sobie pogram rozerwę się. Myślę że takimi akcjami robicie sobie najlepszą na świecie antyreklamę. Serwerów MC jest od zaj.....a gdybym chciał się rozeznać to podłączył bym się do tych które mają przynajmniej 50 osób aktywnie grających a nie 14 na krzyż jak Fpoe. Mam swój zarys serwera od początku do końca i nie muszę wspomagać się Fpoe żeby osiągnąć swój cel. Zapomniałem dodać że jak już serwer chodzi na prawdziwą kasę która pochodzi od graczy i jest dobrowolna via konta VIP to admin stanie na głowie żeby mieć na opłatę kolejnego miesiąca. I w tym momencie kończą się żarty i zaczyna posądzanie o plagiatowanie i podkradanie pomysłów. Cieniutka zagrywka ayna nie w moim stylu. Wydaje ci się że dostaniesz na serwerze status agenta od zadań specjalnych będziesz podkradać pomysły i nam przynosić ? Chyba sobie kpisz. I jeszcze powiedz mi w którym miejscu moje pomysły pokrywają sie z Fpoe ?
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-07-16 21:37:46
ayna
ayna - Superbojowniczka · przed dinozaurami
Nie musisz nic mi udostępniać, wierz mi, nie potrzeba. Fpoe ma dwóch zaje**stych Head Adminów, serwer stoi ponad rok bez żadnych problemów, nie było żadnych przerw, a to o czymś świadczy.
Nie wciskaj mi, że chciałeś pograć, bo totalnie nie sprawiałeś takiego wrażenia i "przykro mi, że Ci przykro", ale wyszło jak wyszło, i wcześniej nie pomyślałabym, że mógłbyś coś plagiatować, ale teraz jestem w stanie, chociaż wolałabym nie, bo Monster Craft to jednak moje miłe doświadczenie.
Dobra, ogólnie jestem za tym, żeby tematu nie kontynuować, (tak wiem, sama go zaczęłam) chociaż jestem mocno zniesmaczona. Okaże się jak serwer będzie wyglądał i chciałabym połazić po nim i widzieć, że nie mam się do czego przyczepić, naprawdę bym chciała.
satanus_85
satanus_85 - Superbojownik | GG: 8962010 · przed dinozaurami
witam witam, widzę, że serwera znów wraca do życia. Mam w końcu legalnego Minecrafta i chętnie pogram a może i pomogę nawet jeśli się na coś przydam
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
Wyszło jak wyszło, wiesz co ayna dwóch zajebistych HeadAdminów fpoe ? Serwer ponad rok ? osiągnięcie na miarę czasów jak postoi 3 lata to pogadamy. Od dziś będę pamiętał żeby fpoe omijać, i nie będzie mi przykro z tego powodu.
Paranoia lvl master ]:}
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-07-16 21:50:46
Asia88
Asia88 - Superbojowniczka · przed dinozaurami
Nie masz najmniejszych dowodów na to, żeby wmawiać komuś, że wszedł na serwer po to żeby kraść pomysły dziewczyno. Nie zaczynasz przypadkiem wpadać w paranoję?
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
Hej hej satanus serwer będzie stał lada dzień zgłoszenia na adminów i operatorów przyjmuję cały czas

Ayna ja nadal czekam żebyś mi napisała gdzie serwer Monster jest podobny do fpoe ?
Udowodnij że plagiatuję !
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2012-07-16 21:51:55
Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
Teoretycznie nie jestem już adminem ani modem, ale według mnie zeszliście z tematu postu, do kąta zaraz pójdziecie
Asia88
Asia88 - Superbojowniczka · przed dinozaurami
no widzisz
ludzie wpadają w paranoję, doszukują się teorii spiskowych
123»

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.