Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
REGULAMIN SERWISU JOE MONSTER
Opowiadana anegdota różni się tym od napisanej, czym różni się latający motyl od tego przypiętego szpilkami do gabloty
Sigmunt von Radecki

Uśmieszki i znaczki do zastosowania na forum

Zasady są krótkie i zwięzłe, aczkolwiek kluczowe i powstały w celu ochrony tego wspaniałego miejsca w polskiej sieci jakim jest Joe Monster przez różnymi wandalami i prostakami tak aby wszystkim żyło się dobrze, a humor rozkwitał dostatnie:

SPIS TREŚCI
 1. Zasady ogólne
 2. Konta bojowników
 3. Fora
 4. Moderacja
 5. Ikonki wątków na forum
 6. Indywidualne statusy
 7. Fotki w profilach
 8. Sygnaturki na forum
 9. Banowanie
 10. Płatności i rejestracja oraz (terminy)
 11. Konto Superbojownika

ZASADY OGÓLNE
 1. Właścicielem serwisu jest firma MSI Mariusz Składanowski, z siedzibą w Pruszczu Gdańskim, 83-000, ul. Szymanowskiego 5, REGON 220354408 i nr NIP 593-164-38-20.
 2. Serwis przeznaczony jest dla osób dorosłych, więc jeśli masz mniej niż 18 lat, proszę opuść to miejsce, ponieważ niektóre treści nie są dla Ciebie odpowiednie. Nie kombinuj, bo jeśli masz mniej niż 18 lat i my to odkryjemy, to twoje konto zostanie automatycznie zablokowane i stracisz SMS.
 3. Wskazane jest odkrywanie nowych sposobów na sprawienie, aby inni się śmiali. Wskazane jest śmianie się z siebie. Dopuszczalne jest korzystanie ze wszystkich możliwych środków wyrazu.
 4. Stosujemy się do tzw. dobrych obyczajów i dobrego smaku, a przede wszystkim do luzu.
 5. Posty, które rozpychają układ strony mogą zostać usunięte bez podania powodów.
 6. Forum NIE jest miejscem na dyskusje na tematy światopoglądowe, zarówno religijne czy polityczne (partyjne) - służą do tego zupełnie inne miejsca i z nich korzystaj. Uwaga! Dyskusją polityczną nie jest krytyka poszczególnych polityków i ich działań.
 7. Forum NIE jest miejscem na słowne utarczki. Swoje problemy z osobami zostaw za progiem forum, a najlepiej w GG.
 8. Zabronione jest publikowanie zapisków swoich rozmów przez GG bez poszanowania prywatności rozmówcy.
 9. W całym serwisie kasowane są komentarze, które:
  - zawierają bluzgi, nawet wykropkowane
  - obrażają innych bojowników lub redakcję
  - chamstwo - albowiem jest subtelna różnica między wyrażaniem swojej opinii, a kopaniem innych
  - zawierają linki do stron obscenicznych, niecenzuralnych, bezprawnych, pedo, nekro i innych filskich
  Za wyjątkową obsceniczność można otrzymać bana - bez ostrzeżenia.
 10. Zabronione jest umieszczanie w postach i komentarzach wszelakich śmieci reklamowych.
 11. Niedozwolone jest prowadzenie na stronach JM aktywnej agitacji religijnej oraz politycznej, prowadzenie naboru do partii politycznych, czy sekt
 12. Wrzucanie tego samego tekstu pod wieloma materiałami jest niedozwolone. Każdy, kto wpadnie na taki pomysł i go zrealizuje otrzyma bana.
 13. Linki do gier typu "Bitefight" i neutralne linki reklamowe (bez zachęty typu kup teraz - same nazwy produktówy, czy marek) dozwolone są tylko w sygnaturach, umieszczenie ich gdziekolwiek indziej zakończy się szybkim banem bez ostrzeżenia.
 14. Niedozwolne jest umieszczanie na forum linków do pirackich filmów i nielegalnego oprogramowania.
 15. Komentarze oraz posty na forum są własnością ich autorów, jednakże redakcja Joemonster.org zastrzega sobie prawo do korzystania z nich także poza serwisem, w dowolnych mediach, zachowując zawsze prywatność piszącego.
 16. Osoby nie potrafiące współżyć ze społecznością Joe Monster mogą zostać zabanowane.
 17. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją tego regulaminu.
KONTA BOJOWNIKÓW JM
 1. Konto na Joe Monsterze są cool, wypas, jazzy i każdy kto je ma jest w porzo.
 2. Konta, na które nikt nie logował się przez ostatnie 3 lata mogą zostać zamknięte bez wcześniejszego powiadomienia.
 3. Konta użytkowników, których nazwy są:
  • uznane za obraźliwe,
  • łamią prawo
  • udają nicki innych użytkowników
  • sugerują związek z działalnością prowadzoną przez firmę zarządzającą portalem Joe Monster (np. admin@joemonster.org, marketing@joemonster.org, pomoc @joemonster.org itp.
  mogą zostać usunięte bez ostrzeżenia.
 4. Po upływie ważności konta twoje konto staje się kontem darmowym: możesz nadal się logować, ale nie możesz oglądać galerii, nie możesz pisać na forum oraz pojawiają się reklamy.
FORA
 1. FORUM KAWAŁY MIĘSNE służy wymianie kawałów nowych i starych. Obrazki i linki umieszczamy w PALMA PIKCZERS
 2. FORUM HYDE PARK służy wymianie zupełnie czegokolwiek.
 3. Kawały ze znaczkiem "18" to kawały niecenzuralne i zarzuty co ich poziomu są nieuzasadnione, no chyba że pojawi się coś z kategorii pedofilii, zoofilii, nekrofilii, fekaliów oraz rasizmu. Takie posty będą usuwane bez ostrzeżenia, za recydywę grozi ban. Mail zaufania do zgłaszania takich nieprawidłowości znajduje się poniżej.
 4. FORUM INTELIGNETNA JAZDA jest forum moderowanym. Każdy post zanim zostanie opublikowany przechodzi przez moderatora. Może to potrwać nawet kilka dni, dlatego też uprasza się o cierpliwość. Jakie posty nie przejdą na pewno?
    - krótkie w stylu "popieram!!!" czy "też tak myślę"
    - pozbawione rysy jaką na słowie odciska myślenie
    - nowe wątki, których pytanie nie jest postawione szeroko, bo dotyczy większości z nas i nie jest logicznie zdefiniowane
 5. FORUM REDAKCYJNE służy wyłącznie do zadawania pytań redakcji. Na pytania odpowiada redakcja. Ostatnio zostało się forum moderowanym, ale może się to zmienić.
 6. FORUM POEZJA LUŹNA służy do prezentacji lirycznej twórczości własnej. Nie ma ograniczeń co do ilości zgłosek, ani do obecności rymów oraz tematów. Utwory, które nie są autorskie zostaną usunięte przez moderatora.
 7. FORUM PÓŁMISEK LITERATA służy do prezentacji pisanej prozą twórczości własnej. Tematyka dowolna, długość w ramach rozsądku, głębia niekonieczna. Posty, nieautorskie mogą zostać usunięte przez moderatora.
 8. FORUM ENGLISH JOKES rządzi się tylko jedną zasadą - wszystko co tam się pojawi musi być napisane po angielskuczyli języku w którym potrafi się porozumiewać prawie cała ludzkość. Można popełniać błędy gramatyczne i językowe, ale pod żadnym pozorem nie używamy polskiego. Posty w języku polskim zostaną usunięte przez moderatora, jako że ich miejsce jest w jednym z pozostałych forów.
 9. FORUM DEUTSCHE WELLE - patrz punkt wyżej, tyle że zmień słowo 'angielski' na słowo 'niemiecki'
 10. FORUM PALMA PIKCZERS służy prezentacji ŚMIESZNYCH (także: śmieszno-szokujących lub ciekawych) zdjęć, rysunków i linków. To oznacza, że zdjęcie twojego psa, kotka, chomika lub twej pięknej dziewczyny znikną bezpowrotnie zanim zdążysz wysłać im linka. Podobnie stanie się z erotyką i pornografią, znikną też kolekcje rysunków czy zdjęć czysto artystycznych. Poza tym zasady takie same jak dla każdego innego forum. Inteligencja jest w cenie. Co prawda niektórzy mówią, że jest przeznaczone dla wtórnych analfabetów, ale wcale nie muszą mieć racji. Można poczytać wstępniak.
 11. Na forum PALMA PIKCZERS wrzucamy obrazki przetłumaczone, tylko i wyłącznie. Tłumaczenie może znaleźć się na obrazku lub tekstowo poniżej. Wrzuty obcojęzyczne mogą zniknąć bez powiadomienia
 12. FORUM KSIĄŻKOHOLICY - służy do recenzowania książek oraz dyskusji o tychże.
 13. FORUM FILMOŻERCY - służy do recenzowania filmów oraz dyskusji o tychże.
 14. FORUM FOTOSZOPKI - służy do publikacji różnych, zabawanych i autorskich fotomontaży oraz szerokopojętej dyskusji o kreatywnej grafice komputerowej.
 15. ARCHIWUM FORÓW: w archiwum są na razie dwa fora - NIECENZURALNE DZIWACTWA oraz pierwsze roczniki KAWAŁÓW MIĘSNYCH. Można je tylko czytać i zaspokajać tak swoje pragnienie poznania tego co było, a już nie wróci.
 16. KOMENTARZE do artykułów to komentarze do artykułów. KOMENTARZE w Monster Galerii służą do komentowania tego, co widzimy na zdjęciu, a nie do wyścigów czy nudnego informowania, że coś jest fotomontażem. Monotonne wpisywanie tych samych tekstów, wywołujących reakcję alergiczną u pozostałych użytkowników będzie karane banem tymczasowym, przy recydywie dożywotnim. Forum z grami służy do komentowania gier, a nie umieszczania w nich linków do "piratów".

Posty, które nie będą spełniać w/w wymagań, będą usuwane z forum przez administratorów

MODERACJA
 1. Moderator zna JM.org od podszewki - jeśli coś ma ci do przekazania to postępuj zgodnie z jego wskazówkami, a na pewno skorzystasz na tym.
 2. Moderator łagodzi spory i jest dobrym duchem, który ci pomoże, jeśli o to poprosisz.
 3. Zasada, że moderator ma zawsze rację jest nadrzędna. Publiczne krytykowanie lub obrażanie moderatorów, publiczne dyskusje z moderatorem, odezwy czy wylewanie żali do moderatorów będą automatycznie usuwane z forum. W wyjątkowych przypadkach moga też zakończyć się banem.

  Jeśli wg ciebie jej nie ma, i jesteś na 100% pewien, to nie kłóć się z nim, tylko opisz sprawę na adres skrzynki moderatorskiej. Tam można wszystko rozwiązać.
 4. Moderatorzy nie zmieniają treści postów poza literówkami, błędnymi adresami url czy rozpychającymi postami.
 5. Moderatorzy w miarę możliwości kontaktują się z osobami łamiącymi regulamin, zanim zaczną wyciągać konsekwencje za niestosowne zachowania. Dzięki temu możesz nie wiedzieć, że już zadziałali.
 6. Moderatorzy oznaczają posty specjalnymi ikonkami. Żadne prośby i groźby nie wpłyną na ich decyzję.
 7. Nie jest prawdą, że można się odwołać od decyzji moderatora.
USUWANIE POSTÓW
 1. Usunięte zostaną posty wulgarne, obsceniczne i łamiące zasady dobrego smaku.
 2. Floodowanie czyli zalewanie forum postami jest niedozwolone. Jeśli masz kilka myśli do przekazania to wrzuć je w jedne post. Albo poczekaj chwilę. Z kilku postów wrzuconych pod rząd zostawimy w najlepszym przypadku jeden.
 3. Usunięte zostaną posty mające na celu obrażanie innych użytkowników forum, a także moderatorów, redaktorów lub serwis JM.
 4. Usuwane będą tzw. posty pożegnalneoraz inne, w których autorzy będą histeryzować i dramatyzować. A miejscem na wszelkie odezwy do redakcji jest forum Redakcja.
IKONKI WĄTKÓW NA FORUM

Gwóźdź

Gwóźdź Wilsona to stary kawał, który "już był". Niech gwoździe będą opierniczane INTELIGENTNIE i ŚMIESZNIE. Skoro strona jest humorem, to nie możemy tolerować stad narzekaczy i marud, że im się nie podoba. Pamiętaj - opiernicz z jajem lub z taxem. Sprawisz przyjemność innym.

 1. Gwóźdź to powtórka kawału, który pojawił się kiedyś na stronie głównej albo w wyszukiwarce Kawałów Mięsnych ustawionej na bez limitów.
 2. Gwóździem nie jest kawał, który da się znaleźć w ARCHEO na Mięsnych. Nie zabijajmy radości ludziom, tylko dlatego, że 3 lata temu, ktoś w jednym z miliona postów wrzucił kawał.
 3. Gwoździa nie dajemy jeśli w wielopaku jest jeden gwóźdź. Dopiero jeśli zdecydowana większość to starocie.
 4. Gwóźdź musi mieć podkładkę, czyli link do dowodu! Nie ma dowodu - nie ma gwoździa.

  UWAGA: Wyjątkiem są linki do obrazków i linków (głównie na forum Palma Pikczers), gdzie z przyczyn oczywistych namierzenie linka do gwoździa bywa niemożliwe i zdanie moderatorów (którzy na Palmie siedzą od zarania dziejów) jest wiążące.
 5. Jeden gwóźdź - jedna krytyka wystarczy. Nie mamy zamiaru słuchać narzekań ani oglądać biczowań grupowych. Lepiej dorzuć coś fajnego od siebie.
 6. UWAGA: Jeśli gwóźdź jest lepszy od tego, co było kiedyś to nie dajemy ikonki GWOŹDZIA!
 7. Jeśli ktoś w tytule postu napisze, że nie szukał, że nie chcialo mu się szukać itp. to ten post zniknie bez względu na to czy to gwóźdź czy nie

"OK" , "Autentyk OK" , "Kawał OK"

Służą do wskazania NAJLEPSZYCH tekstów na Główną, do Wielopaka lub Autentykopaka.

 1. Jeśli tekst jest wybitny…
 2. Jeśli wygląda na taki, który powinien koniecznie trafić na główną…
 3. Jeśli 125 osób rotfluje pod postem…
…to ten wątek może zostać tak oznaczony.

Jeśli masz wątpliwości co do oznaczania wątków napisz do Joe lub Pablo.

"DNO"

Służy do oznaczania postów dennych dla których nie ma powodu żeby je ukryć, a są naprawdę poniżej wszystkich poziomów. Ku przestrodze innym.

"18"

Powstała dla kawałów, które kiedyś były na ND czyli na kawały, których nie powiesz 12 letniej siostrze:

 1. kawały z seksem
 2. kawały z mocnymi bluzgami
 3. kawały pierdami i innymi lekkimi nieprzyjemnościami gastrycznymi oraz lekką nekrofilią
 4. Kawały o mocnej konsystencji kału, moczu i ogólnie zdegenerowane idą do śmieci.

INDYWIDUALNE STATUSY
 1. Indywidualne statusy to wyróżnienie niezależne od ikonek.
 2. Ich przyznawaniem zajmuje się Quixote.
 3. Status to nagroda za jedną z wielu możliwości wykazania się na JM. Daj się poznać, a my już Cię opiszemy.
FOTKI W PROFILACH
 1. Od 8 marca 2014 możesz wrzucać jako zdjęcie profilowe dowolne zdjęcie, które niekoniecznie przedstawia Ciebie. Pełna dowolność jest ograniczona twoją wyobraźnią oraz podstawowymi zdroworozsądkowymi zasadadmi: nie pozwalamany na pornografię (także zbliżenia ubranych piersi, czy tyłeczków) czy szerzenie nienawiści rasowej, religijnej, czy promowaniem przemocy lub samookaleczeń.
SYGNATURKI NA FORUM
 1. Sigi mogą być dowolne pod warunkiem, że nie są obraźliwie i nie łamią zasad dobrego smaku i obyczaju oraz nie przeszkadzają w czytaniu strony.
 2. Ilość znaków w sygnaturce jest ograniczona do 255 znaków.
 3. Twoja syngatura nie może być szersza niż 700 pikseli i wyższa niż 70 pikseli - dotyczy to łącznie obrazków i tekstu. Po czym poznać, że twoja sygnaturka jest za duża? Jeśli w twoim profilu, gdzie masz podgląd siga, pojawią się suwaki.
 4. Maksymalna waga sygnaturki to 100 kB. Większe będą usuwane bez ostrzeżenia.
 5. Zabronione jest wstawianie linków do systemów zarabiania, linków do stron pornograficznych.
 6. Jeśli wrzucasz tekst to niech nie przekracza on trzech linijek.
 7. Wrzucanie kodu HTML który psuje układ strony, albo reklam, albo skryptów JS zostanie ukarane banem.
 8. Niedozwolone tagi HTML to: MARQUEE, SCRIPT, FORM itp.
 9. Sigi łamiące te zasady mogą zostać usunięte bez wcześniejszego powiadomienia.
BANOWANIE

Definicje - ban zwany potocznie bananem jest to czynność polegająca na czasowym lub dożywotnim zablokowaniu możliwości pisania na forum i komentowania we wszystkich usługach Joe Monster. Blokuje też pisanie do bloga. Dostęp do pozostałych funkcji strony pozostaje bez zmian.

Zasady banowania:

 1. Można dostać maksymalnie dwa bany, trzeci jest dożywotni ZMIANA od 2022 roku: dopuszczamy możliwość wielokrotnego banowania tego samego użytkownika, zanim otrzyma bana dożywotniego, pod warunkiem, że szkodliwość naruszeń nie jest znacząca. Niemniej jednak każde kolejne naruszenie może z zakończyc się banem dożywotnim i na wszystkie konta.
 2. Każdy niepełnoletni dostaje bana do daty 18 urodzin (odwołanie tylko przez okazanie dowodu osobistego)
 3. Za publikowanie treści szczególnie obraźliwych czy drastycznych można zostać zabanowanym momentalnie.
 4. Obrażanie i chamskie odzywki do moderatora czy redaktora skutkują banem, w wybranych sytuacjach od razu dożywotnim.
 5. Celowe podszywanie się pod innych użytkowników serwisu poprzez tworzenie podobnych nicków, kopiowanie awatarów innych użytowników jest niedozwolone, chyba że ten który jest kopiowany wyrazi na to zgodę. W przyciwnym razie konto podszywające się zostanie zablokowane.
 6. Wszelkie organizowanie grup mających na celu złośliwy (nie żartobliwy) atak na któregoś z użytkowników zostaną ukarane banem dożywotnim. Namawianie do takich ataków również. Dotyczy to także akcji organizowanych poza serwisem.
 7. Ban może być kilkudniowy lub dożywotni.
 8. Można zostać ukaranym za wielokrotne (i powtarzające się mimo upomnień) zachowanie niezgodne z przyjętymi na forum zwyczajami.
 9. Ban przyznawany jest nie tylko na nicka, ale na daną osobę. Jeśli zabanowana osoba założy nowy nick to zostanie on zabanowany.
 10. Decyzje o moderacji i banowaniu podejmują moderatorzy i redakcja JM. Wszelkie dyskusje na forum pod hasłem 'zabanować trolla' mogą źle się skończyć dla tego, kto hasła takie wrzuca.
 11. Nie można zostać zabanowanym na własne życzenie, trzeba zasłużyć.
 12. Użytkownik może zamknąć swoje konto korzystając z edycji profilu, gdzie może w sekcji 'Prywatność i ukrywanie profilu' może wybrać opcję 'zamknięty' lub pisząc bezpośrednio na adres redakcji z admin na joemonster.org podając nick w serwisie
 13. Jeśli zostałeś zabanowany, to w żaden sposób nie wpływa to na czas ważności konta. Innymi słowy - ban nie przedłuża czasu ważności konta.
PŁATNOŚCI I REJESTRACJA
 1. Problemy z nieprawidłowymi kodami (SMS oraz kart) prosimy zgłaszać przez skrzynkę kontaktową. Zostaną one rozpatrzone w ciągu dwóch dni roboczych.
 2. Reklamacje związane z brakiem zwrotnego kodu SMS rozpatruje firma Wapacz, a brak kodu przez email firma Dotpay.
 3. Serwis Joe Monster nie zwraca kosztów wysłanego Premium SMS ani kodu z DotPay.
 4. Loginu nie można zmienić, ale można nabyć nowy.
 5. Loginy zawierające słowa uznawane powszechnie za obraźliwe będą usuwane bez powiadomienia i zwrotu kosztów. Podobnie loginy, które są myląco podobne do nicków członków redakcji czy moderatorów.
 6. Udostępnianie innym osobom swojego loginu i hasła będzie skutkować zablokowaniem lub likwidacją konta.

Dodatkowe, nie mniej ważne, punkty:

 1. Whisky jest ostatnią osobą której wypowiedzi można złośliwie komentować, jeżeli nie jesteś członkiem redakcji JM.
 2. Jeśli próbujesz kłócić się publicznie z moderatorem, albo go krytykować wiedz, że nie masz szans i że obróci się to przeciwko Tobie, nawet jeśli masz rację. Lepiej od razu napisz na skrzynkę moderatorskąi tak szybko jak się da, to wyjaśnimy sprawę.
PRZEDŁUŻANIE WAŻNOŚCI KONTA
 1. Konto i profil na JM zakłada się za darmo.
 2. Opłacenie konta jest opcjonalne i daje pełną możliwość głosowania, komentowania, pisania na forum i 6 GB miejsca w Szaffie na swoje pliki.
 3. Pełne konto bojownika jest płatne - za pomocą SMS Premium 5 zł (6,15 z VAT) o pół roku, SMS za 9 zł (11,07 z VAT) na rok, lub przez zakupienie koszulki JM za 69,90zł, która daje konto Super Bojownika ważne raz na zawsze.
 4. Przedłużenie konta za darmo za zasługi - jeśli nadesłany, napisany przez ciebie artykuł pojawi się na głównej stronie JM to przedłużamy ci dostęp NA ZAWSZE. Uwaga! Przedłużamy konto, osobie, która pierwsza zgłosiła tekst lub nadesłała obrazek. Jeśli nadesłałeś ten tekst jako drugi i później to niestety, ale… no może stety - po prostu spróbuj ponownie.
KONTO SUPERBOJOWNIKA
 1. Konto Superbojownikato rodzaj konta użytkownika, które daje nieograniczony dostęp do serwisu JM na zawsze.
 2. Superbojownicy mają też inne przywileje- możliwość zakładania klubów i imprez, brak ograniczeń w ilości plików Szaffie.
 3. Abonament Superbojownika może być sprzedawany z bonusami lub bez nich.
 4. Posiadanie konta Superbojownika nie zwalnia z obowiązku przestrzegania regulaminu. W przypadku jego łamania można uzyskać bana czasowego, lub na zawsze. W tym drugim przypadku nie ma możliwości otrzymania zwrotu wpłaconych pieniędzy.
 5. Konto Superbojownika można otrzymać wykupując jedną z koszulek JM na stronie sklepu Pewex.pl.

BONUS: Krótki kurs HTMLa

OBRAZKI WSTAWIASZ

Widzisz:

Piszesz:
<img src="https://joemonster.org/i/logo.gif&quot; align=&quot;middle&quot; /&gt;

TEKST POGRUBIONY

Widzisz:
To jest napisane boldem
Piszesz:
To jest napisane <b>boldem</b>

LINK

Widzisz:
To jest link do https://joemonster.org
Piszesz:
To jest link do https://joemonster.org

Albo widzisz:
To jest link do mojego bloga
Piszesz:
To jest link do <a href="https://joemonster.org/blog/joemonster&quot;&gt;mojego bloga&lt;/a&gt;

FILMY Z YOUTUBE

Widzisz:

Piszesz tylko:
http://www.youtube.com/watch?v=bV3yuvvp87A

Wszelkie uwagi co do regulaminu oraz nieprawidłowości i donosy proszę zgłaszać na adres e-mail moderatorów

Baw się dobrze!
Niestosowny dr Joe Monster

Aktualizacja 13.01.2022