Szukaj Pokaż menu

Na tym profilu internauci dzielą się zdjęciami najbardziej popapranych tortów, jakie w życiu widzieli

121 490  
179   14  
Na Twitterze jest taki profil, gdzie ludzie dzielą się najbardziej popapranymi tortami, jakie w życiu widzieli. Nazywa się „Cakes With Threatening Auras” (ang. torty z groźną aurą), choć nie oddaje ona nawet w połowie tego, co tam można ujrzeć.

Najdziksze newsy tygodnia – Cała prawda o liczbie rozwodów ze słynnych plakatów na billboardach

53 647  
207   84  
W dzisiejszym odcinku o tym, że nawet zdradzieckim kobietom nie można ufać, o słynnych na całą Polskę billboardach rozwodowych oraz pierwszeństwie na przejeździe rowerowym.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni – Kurski odleciał po tym, jak został odwołany

75 117  
255   110  
W dzisiejszym odcinku znajdziecie trochę wiedzy o tym, skąd bierze się węgiel, wzburzonego Przemysława Czarnka (i to nawet dwa razy), oraz posła Girzyńskiego, który gada takie głupoty, że Kolenda popsuła sobie fryzurę.

#1. Mądrość Sawickiego na temat węglaW ostatnim czasie sprawa węgla, jego braku i nadchodzącej zimy to gorący temat. Każdy chce się wypowiedzieć, podzielić mądrością itp. Tym razem padło na byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Polityk był gościem w Programie Pierwszym Polskiego Radia i chciał podkreślić, że obecnie mamy inne źródła energii niż węgiel. Tylko jego argumentacja zeszła na dziwną drogę i stwierdził:

Jeśli natura przez miliony lat chowała węgiel gdzieś głęboko pod ziemią, to dlaczego człowiek uparł się, by tej naturze przeciwdziałać, żeby występować wbrew niej?

Wideo:


Jak zauważono, podobny argument miała Małgorzata Kidawa-Błońska w 2019 roku, ale wtedy dotyczył on przekopu Mierzei Wiślanej:

Skoro natura nie zrobiła tego przekopu, to wydaje mi się, że to nie ma sensu. Gdyby natura chciała, żeby był tam przekop, to by był.
tvp.info

#2. Czarnek do dziennikarki: Pani jest głupiaPrzemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, pokazał jakim mistrzem ciętej riposty jest. Ostatnio wpadł pod mikrofon dziennikarki Justyny Dobrosz-Oracz z Gazety Wyborczej. Zadała mu ona pytanie:

Czy pan by chciał ustawowo zakazać seksu dla przyjemności?

W odpowiedzi usłyszała, przypomnijmy, od Ministra Edukacji i Nauki:

Czy pani jest głupia, czy pani tak mówi tylko?

Dalej możemy usłyszeć wymianę zdań:

Dobrosz-Oracz: Proszę mnie nie obrażać. To pan plecie takie głupoty publicznie, panie ministrze, to trzeba za to brać później odpowiedzialność. Przeprosi pan?
Czarnek: Proszę mnie przeprosić, że pani mnie atakuje.
D-O: Ja nie atakuję. Zadaję panu pytania. To pan mnie obraził.

Czarnek został zapytany o swoje słowa:

Nie nazywajmy tego dziennikarstwem. Polowanie na człowieka na korytarzu z kamerą wymierzoną prosto w oczy i zadawanie najgłupszych pytań z możliwych, do tego manipulacje dokonywane przez „Gazetę Wyborczą” nie jest żadnym dziennikarstwem, ale podłością i dziadostwem. Dziennikarz to osoba, która przekazuje informacje, fakty, a nie kłamstwa i manipulacje. Pytanie, które zadała ta pani nie nadaje się do skomentowania.

Powodem pytania miała być książka do przedmiotu „Historia i Teraźniejszość” i słowa Przemysława Czarnka, który skomentował jeden z jej rozdziałów:

Jeżeli seks traktuje się wyłącznie jako przyjemność, mówi się o prawie do posiadania dzieci również przez grupy, które nie stanowią rodziny nawet nieformalnej, to mamy do czynienia z upadkiem wartości, które przez wieki pozwalały nam funkcjonować.

Wideo:


dorzeczy.pl

#3. Kurski odleciał po tym, jak został odwołanyW wyniku decyzji Rady Mediów Narodowych Jacek Kurski przestał być prezesem TVP. Nagła decyzja była zaskoczeniem dla wszystkich, według plotek nawet dla samego Kurskiego, który przed tym, jak postanowiono głosować nad jego dalszą przyszłością przedstawiał plany finansowe TVP na przyszły rok. Parę godzin później zamieścił na Twitterze wpis:

Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP.

Reakcja komentujących była szybka, Tygodnik NIE napisał:

W imieniu memiarzy dziękujemy za 7 lat tego szamba!

Inni dokładali:

"...wspaniała jak nigdy". Faktycznie, nawet Putin takiej nie ma. Goebbels pokłonił by się nisko.
Ponoć TVP jest publiczna, nie polityczna. Przez 7 lat udawał Pan, że nie ma środowiska politycznego, dzięki za szczerość na koniec. Szczyt potęgi, wspaniałość - można odnieść wrażenie, że to wpis humorystyczny.
Czyli potwierdzasz, że byłeś prezesem z nadania politycznego i służyłeś politykom, a nie zwykłym ludziom. Będziesz siedział za to, co zrobiłeś z telewizją wszystkich Polaków.
Potęga, która wymaga dopłat 2 mld zł rocznie. Brawo Jacek. Zrobiłeś potężną dziurę bez dna.
Nie ma w tej chwili bardziej przerażonej osoby w kraju niż Zenek. Błagam, niech pan zapewni że wszystko będzie dobrze.

Przy okazji przypomniano wywiad z prezydentem Lechem Kaczyńskim, który mówił o tym, że media nie mogą podlegać rządowi:

Wideo:


W tym momencie mówi się, że jego przyszłość to posada szefa Ministerstwa Kultury, a później start w wyborach do europarlamentu.
Twitter

#4. Czarnkowi nie spodobało się pytanie o żonęNa scenie ponownie Minister Edukacji i Nauki! Podczas wywiadu w RMF FM Robert Mazurek zapytał Przemysława Czarnka, czy ten swojej żonie zakazuje czytania niektórych książek. Było to nawiązanie do słów ministra, który zwrócił się do Bartosza Romowicza, burmistrza Ustrzyk Dolnych. Powiedział on, że zabroni korzystania podręcznika, o który kłóci się teraz cała Polska. Czarnek miał wtedy stwierdzić:

Pan burmistrz może zakazać czytania tej książki swojej żonie, jeśli ją ma. Nie ma uprawnień do tego, by zakazywać czegokolwiek na płaszczyźnie edukacji, jest organem prowadzącym, a nie organem nadzoru pedagogicznego.

Kiedy padło pytanie od Mazurka zaczęła się ostra wymiana zdań. Dziennikarz ciągle chciał dopytać o żonę ministra podkreślając, że to on zaczął publiczną dyskusję o żonach.Ten tylko odpowiadał, że „Nie życzę sobie, żebyśmy rozmawiali o mojej żonie na antenie RMF-u”. Dalej naciskany stwierdził, że zaraz skończy rozmowę i kolejny raz dodał „Nie pański interes, co ja robię ze swoją żoną w swoim domu”.

Wideo:


#5. Girzyński dobra rada. Tak dobra, że dziennikarka załamała sięGościem programu „Fakty po Faktach” byli Cezary Tomczyk i Zbigniew Girzyński. Prowadząca Katarzyna Kolenda-Zaleska zapytała posła Girzyńskiego: Co pan powie rolnikom, którzy stoją pod kopalnią Janina i czekają po 500 godzin i nie wiedzą, czy ten węgiel będzie, czy go nie będzie. Ten odparł:

Już pani mówię, powiem im, że jeżeli nadal będą głosowali albo na Platformę Obywatelską, albo na PiS, to będą mieli te problemy. Bo te dwie partie prowadzą ze sobą plemienną wojnę.

Wideo:


Dziennikarka spuściła głowę i schowała się w dłoniach. Próbowała dopytywać jeszcze, czy jest gotów powiedzieć to rolnikom, na co on przytaknął. Całą rozmowę Kolenda zakończyła mówiąc:
Na takim poziomie nie będziemy rozmawiać, jest pan przedstawicielem strony rządzącej i nie może pan wszystkiego sprowadzać do konfliktu partyjnego.
wp.pl

W poprzednim odcinku: Po aferze na dożynkach w Nidzicy głos w sprawie zabrał sam sołtys, któremu było przykro

255
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Cała prawda o liczbie rozwodów ze słynnych plakatów na billboardach
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 ciekawych faktów na temat Nowego Jorku - mieście, którego liczba mieszkańców odpowiada połowie Polski
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni – Kazimiera Szczuka okazała się najsłabszym ogniwem
Przejdź do artykułu 10 zapierających dech w piersiach cudów natury
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Po aferze na dożynkach w Nidzicy głos w sprawie zabrał sam sołtys, któremu było przykro
Przejdź do artykułu Ludzie i zwierzęta, którym niczym nie zaimponujesz
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni - Modelka z Tańca z Gwiazdami nakłania głosujących na nią ludzi do oszustwa
Przejdź do artykułu Pani klientka w stroju Ewy, czyli co może pójść nie tak, kiedy naprawiasz ludziom domy
Przejdź do artykułu Zmarła Elżbieta II - wyjątkowo ciekawa postać, o czym może świadczyć ta garść ciekawostek na jej temat
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Nieudany kamuflaż masztu telekomunikacyjnego

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą