Szukaj Pokaż menu

Dlaczego Angry Birds walczą ze świnkami i inne ciekawostki z gier XXXV

33 937  
151   8  
Dziś m.in. najsłabszy władca w Civilization, ilu ludzi można bezkarnie zabić w Dishonored, Skyrim w Sherlocku Holmesie i parę innych ciekawostek o grach.

Te zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów CXXVIII

42 969  
291   24  
Kolejne spotkanie z pięknymi fotografiami. Tylko tyle i aż tyle.

10 nietypowych kierunków do studiowania

22 631  
94   20  
Zawsze chciałeś być ninją z dyplomem? Albo może bardziej jarają cię klimaty nordyckie? A może po prostu chcesz studiować naukę i technologię surfingu? Oto nietypowe kierunki i uczelnie, na których możesz je studiować.

#1. Studia wikingów i staronordyckiego

University College London. Na tych studiach poznasz nie tylko historię wikingów, ale nauczysz się języka skandynawskiego, nowoczesnego i starożytnego. Kierunek także przewiduje spędzenie całego roku w danym kraju wikingów (w zależności od wybranego języka).

#2. Współczesne sztuki cyrkowe i teatr fizyczny

Bath Spa University. Tutaj liczy się kreatywność. Akrobatyka, burleska i inne sztuki przewidziane są w programie tego kierunku. Oprócz rozwoju fizycznego nauczysz się demonstrować swoje umiejętności przed publicznością.

#3. Wspinanie się po drzewach

Uniwersytet Cornella. Na tym kierunku nie tylko nauczysz się wchodzić po pniu drzewa. Okazuje się, że studia są znacznie bardziej skomplikowane, a tym samym ekscytujące. Program przewiduje naukę różnych technik linowych i alternatywnych sposobów wspinaczki. Nauczysz się także oceniać zagrożenie, a nawet spać w hamaku zawieszonym między gałęziami.

#4. Studia nad ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi

University of Michigan. Ekstremalne zjawiska pogodowe są coraz częstsze, a wszyscy wiemy, jaki mogą mieć wpływ. Podczas tego kursu poznasz różne kataklizmy i ich fizykę. Nauczysz się także analizować pogodę i prognozować burze.

#5. Studia ninja

Uniwersytet Mie. To ciekawy kierunek, z którego można uzyskać tytuł magistra. Niestety, z przykrością informujemy, że ninją nie zostaniesz. W trakcie studiów dowiesz się wszystkiego o ich historii, a nawet poznasz umiejętności niezbędne, by zostać jednym z nich. W programie przewidziane są umiejętności przetrwania i sztuki walki.

#6. Zarządzanie golfem

Florida Gulf Coast University. Okazuje się, że golf to poważna sprawa. Możesz nie tylko zostać miłośnikiem tego sportu, ale także zdobyć tytuł licencjata. Program oferuje szeroki zakres wiedzy – od planowania biznesowego po dopasowanie kijów i zarządzanie trawą darniową.

#7. Nauka i technologia surfingu

Cornwall College. Nazwa dość myląca, bo program wcale nie obejmuje praktycznego kursu surfowania. Niemniej jednak uczelnia znajduje się blisko plaży. Podczas studiów nauczysz się tworzyć deski surfingowe i poznasz branżę. W rezultacie absolwenci mogą wybierać różne ścieżki kariery, od trenera po menadżera wydarzeń.

#8. Produkcja lodów – kurs skrócony

Uniwersytet Stanowy Pensylwanii. Może brzmieć niepoważnie, ale ten kurs odbywa się od 128 lat. Choć trwa tylko siedem dni, podczas jego trwania nauczysz się wszystkich niuansów technologii i produkcji lodów.

#9. Edukacja przygodowa

Plymouth State University. Program powstał do promowania aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Alpinizm, wspinaczka, kursy linowe i inne aktywności związane z naturą znajdują się w programie studiów. Kierunek pełen wyzwań, rozwoju osobistego i przygód, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa.

#10. Komedie typu stand-up

University of Kent. Żarty, humor i dużo śmiechu – właśnie to czeka cię na tym kierunku. Oprócz tworzenia własnych programów komediowych i poprawiania występów, nauczysz się także teorii oraz wydajności.
94
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Te zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów CXXVIII
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Moje życie z autyzmem - doświadczenia bojowniczki JM
Przejdź do artykułu 7 ciekawych informacji o papryczkach chili i ostrym jedzeniu
Przejdź do artykułu Zagadka zapałczana
Przejdź do artykułu Ciekawe fakty o Nowym Jorku
Przejdź do artykułu Najbardziej rewolucyjne momenty w historii filmów animowanych
Przejdź do artykułu 10 rzeczy, które warto wiedzieć o zimie
Przejdź do artykułu Kilka ciekawych faktów o trendach, z którymi mieliśmy do czynienia w latach 90.
Przejdź do artykułu Niesamowite opuszczone miejsca w Japonii II
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek o motoryzacji w Chinach, których nie znajdziecie w żadnym innym artykule

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą