Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Po czarno-białej stronie mocy
Klub otwarty
by jaszurusia


Założony: 2018-03-25 22:25:55
Ostatnia aktywność: 2020-03-15 11:03:50
Postów na forum: 141
16 członków
Oglądany: 20905x

Film plastyczny

jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
Nie spodziewaliście się, co? ;) Ja też się nie spodziewałam. Notka pojawiła się w "Kinie" nr 32 z 1936 r.
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
Wygląda na to, że mieli coś w rodzaju okularów. Tu można zobaczyć zdjęcia dające pogląd, jak ówczesne "okularki" mogły wyglądać: https://en.wikipedia.org/wiki/Stereoscope
Niemniej pobieżne przejrzenie tematu w anglojęzycznej Wiki sugeruje, że w 1936 r. temat 3D był już dość oklepany, gdyż pierwsze eksperymenty sięgają jeszcze XIX w....
Ale ów pokaz rozpalił niektórym wyobraźnię. Poniżej wklejam link do powyższego numeru "Kina". Na str. 14 jest opowiadanie, niewątpliwie zainspirowane tą projekcją.
http://mbc.cyfrowemazowsze.pl/dlibra/*?mimetype=image/x.djvu&sec=false&handler=djvu_html5&content_url=/Content/18520/index.djvu
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LuckF - Superbojownik · 5 lat temu
Patent na film stereoskopowy złożył w roku 1890 brytyjski wynalazca William Friese-Greene.
W 1915 opatentowano anaglif. 3 zdjęcia, jedno zwykłe, drugie czerwone, trzecie turkusowe, za pomocą okularów zlewały się w obraz 3D.
Mieliśmy takie pomoce naukowe na matematyce, przy omawianiu geometrii przestrzennej.
Pierwsza projekcja filmu anaglifowego " The power of love" to Los Angeles 27.09.1922 r.
Rok później " Man in the dark" i "House of wax" pierwsze filmy 3D z dźwiękiem stereo.
1952 - " Bwana devil" pierwszy stereoskopowy film kolorowy.
W 1936 niemcy nagrywali filmy za pomocą pryzmatu, technologia podobna do tej z hollywood w latach 50. Znaleziono dwa takie filmy w niemieckich archiwach. Miał być o tym dokument, ale coś nie mogę go znaleźć.
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
Jak by nie patrzeć - film trójwymiarowy jest starszy, niż film kolorowy i dźwiękowy...

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.