Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Monstercraft
Klub otwarty
by Sq_Str8


Założony: 2011-08-02 20:40:05
Ostatnia aktywność: 2018-06-14 13:06:17
Postów na forum: 936
97 członków
Oglądany: 27461x

Wspólny Projekt #1 [WP #1]

Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
Dużo było pisane o zrobieniu jakiegoś wspólnego projektu na serwerze, jednak nic nie ruszyło.

Tak więc postanowiłem zacząć już budować fundamenty pod naszym wspólnym projektem (oznaczonym "WP #1"), który będzie również sprawdzianem jak nam pójdzie wspólne budowanie.

Przyda nam się takie doświadczenie dla dalszych większych wspólnych projektów.


WP #1 - czyli Wspólny Projekt numer 1. Jest to coś typowego, mało oryginalnego, ale mam nadzieje całkiem fajnego, czyli Zamek.
I będzie to w klasycznym stylu "zamków", czyli otoczona murami mała osada, gdzie w centrum umieszczona jest fortyfikacja- właśnie zamek.

*WSTĘP*

Być może zauważyliście całkiem sporu obiekt na południu mapy (dosyć kwadratowy), wstępne mury już są, teren wewnątrz wyrównany i oświetlony (przy pomocy paru osób ;) )



Metra jeszcze nie ma, więc dojście jest dosyć czasochłonne. Tunel jest, ale bez torów.

Jeśli nadal czytasz ten tekst to oznacza, że jesteś zainteresowany/-na

*PROJEKT* :

Do projektu zapraszam wszystkich chętnych, nie jest to obowiązkowe, bo przecież gramy dla zabawy a nie z przymusu ;)



Obiekt znajduje się mniej więcej na X:775 Z:540

Docelowo, budynki mają być w charakterze i stylu średniowiecznym. Teren wewnątrz muru jest ograniczony, więc należy się zastanowić zanim zacznie się coś budować.

Listę obiektów do zbudowania podaję poniżej. (procenty oznaczają stopień wykończenia) :

Pałac 100%
Targ 100%
Biblioteka 100% - Projekt TheWojo
Wieża Maga 100% - Projekt TheeMaxx
Kościół + Cmentarz + Krypta 100% - Projekt Ayna
Kuźnia 100%
Kopalnia 100% - Projekt Sq_Str8
Ogród 100% -Projekt DanBK
Farma + Dom Farmera + Silos na ziarno 100% - Projekt Rzemon (?)
Tawerna + Tawerna Portowa 100% - Projekt Ayna
Domki mieszkalne 100%
Dom Myśliwego (za murami) 100% -projekt Gagmana23
Chatka Wiedźmy 100% - Projekt Glebur
Port Rybacki 100% - Projekt Gagman23
Wieżyczki Strażnicze 100% - Stara Strażnica (z metrem)- Sq_Str8, Nowa Strażnica (z wiezieniem) - Sw22
Brama Główna z mostem. 100%
Mur. 100% - Sq_Str8
Fosa/Teren przy murze 100% - Wszyscy
Wieża 1 100%
Wieża 2 100%
Wieża 3 100%
Wieża 4 100%

Oto jak będzie wyglądało rozmieszczenie poszczególnych budynków:

(wybierzcie rozmiar oryginalny)
Rozmieszczenie jest umowne, jeśli np. Wieża Maga będzie szersza niż ukazana na obrazku to nie ma problemu.


Chętnych do budowy proszę się zgłosić w tym temacie, podajcie co chcielibyście zbudować. Niektóre obiekty będzie trzeba robić w więcej osób np. kopanie fosy, kończenie murów itp.


Temat przyklejony. Dalsze info będzie aktualizowane.
Edytowano x 22 Ostatnio zmieniany: 2011-09-27 16:53:40
Tullaris
Tullaris - Superbojownik · przed dinozaurami
Mam małą propozycję. Co powiesz na to, żeby zamek przylegał do murów? Wydaje mi się, że najczęściej tak jest, a w każdym razie może dobrze wyglądać..
Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
w sumie niezły pomysł, dzięki temu Nedenir (M3ridan) będzie miał miejsce na zrobienie swojego projektu na tylnym murze ;) (który jest małą tajemnicą)

Dzięki Tullaris
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
ok ja się zgadzam ale potrzebuje w tym celu pomocy kogoś obeznanego w obwodach z redstone-a np Wojo. Inaczej się nie podejmuje bo to jest masa roboty.
TheWojo
TheWojo - Superbojownik | GG: 1322179 · przed dinozaurami
Ok, niet probliema. Tylko najwcześniej w środę wieczorem będę miał czas na dłużej do MC siąść.
Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
Nie stresujcie się czasem, trzeba jeszcze sporo zrobić zanim powstanie jakaś budowla, (nie ma jeszcze odpowiedniego podłoża)

Wstawiłem aktualny plan.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2011-09-12 15:19:07
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
Ok ja to bym chętnie zrobił plan na wielkie wrota z pistonow ale jak mi ktoś podpowie jak to zrobić :/ Bo niestety maja ograniczenia których nie da się obejść.
Lord_Uonogrzmot
Lord_Uonogrzmot - Superbojownik · przed dinozaurami
Wieczorkiem zainteresuje się tematem, mam chyba jeszcze ze 4 skrzynki kamienia to się przyda.

@m3ridan może poszukaj czegoś podobnego do tego co by Ci pasowało na youtubie, a wtedy może wspólnie uda się projekt wrót rozwinąć, siądą tęgie głowy i będą dumać :P
cooldan
cooldan - Bojownik · przed dinozaurami
apropo co na podłodze ma być?
Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
prawdopodobnie stonebrick z 1.8 no chyba, że będzie kiepsko wyglądał ;)
TheWojo
TheWojo - Superbojownik | GG: 1322179 · przed dinozaurami
Teraz trzeba tylko ustalić kto będzie magiem a kto wiedźmą :P
Lord_Uonogrzmot
Lord_Uonogrzmot - Superbojownik · przed dinozaurami
ja dzisiaj to metro dłubnąłem, w połowie tygodnia mogę przy fosie pomóc, a i domek planuję na górce za murami postawić, więc mogę zostać wiedźmą jędzą
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2011-09-12 22:11:25
Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
Glebur został wiedźmą
m3ridan
m3ridan - Superbojownik | GG: 7602602 · przed dinozaurami
Wybaczcie że się z Maralai nie udzielamy w ogóle przy budowie ale musimy swój projekt ukończyć . Potem będziemy działać.
Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
Wiece, nie można jeszcze budować wew. murów bo czekam na ten durny update w którym będzie stonebrick

Największy priorytetem do zrobienia jest teraz fosa, brama, dekoracja murów, zaokrąglanie wież (po zew. stronie) oraz zew. budynki (kościół, port, jakaś droga itp)
Edytowano x 2 Ostatnio zmieniany: 2011-09-15 09:39:48
Lord_Uonogrzmot
Lord_Uonogrzmot - Superbojownik · przed dinozaurami
Zauważyłem, że po tym jak bawiłem się z endermanami, zaczęły znikać pnie drzew wokół zamku i głupio to wygląda, jak byśmy w przyszłości robili jakiś ogród czy coś to trzeba to zabezpieczyć żeby nie wyglądało idiotycznie

Edytowano x 4 Ostatnio zmieniany: 2011-09-15 12:28:43
Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
Update planu, update planu, update planu, update planu...

Proszę sprawdzić w oryginalnej wielkości... nie lubię pytań typu " a gdzie to ma być" albo ... cmentarz? jaki cmentarz?!...
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Jishizikujimoshizi - bojownik | GG: Ne powiem · przed dinozaurami
Sq apdejtuj ten port ;) Na 100 %
Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
Aktualizacja planu (to już wersja 5 ;D)
Sq_Str8
Sq_Str8 - Superbojownik · przed dinozaurami
Projekt powoli jest kończony, co za tym idzie można zaczynać fundamenty pod kolejny WIELKI (wspólny) Projekt

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.