Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Baza Ludzi Gór
Klub otwarty
by Mroczna_Elfka


Założony: 2009-02-15 12:39:18
Ostatnia aktywność: 2023-02-22 19:29:59
Postów na forum: 29
70 członków
Oglądany: 5379x

Namiot - górskie mieszkanko

Mroczna_Elfka
Mroczna_Elfka - Superbojowniczka · przed dinozaurami
W czasie letnich wędrówek, namiot to najlepsze miejsce do spania. Pola namiotowe są bardzo tanie i w zasadzie są wszędzie. A jeśli nie ma akurat pola, albo nas noc na szlaku złapie to zawsze sobie namiocik można "na dziko rozłożyć". Mój namiot - zwany przez złośliwców garderoba, kosztował 20 zł, zakupiłam go w jednym z hipermatketów. To dwójka, typu Iglo. Mam go od 5 lat i nigdy mi nie przeciekł jakoś drastycznie, a przetrwał wiele burz, oberwań chmury, a nawet tygodniowa bieszczadzką ulewę. Jego dodatkowa zaletą jest lekkość
A oto moja garderoba:


BlueBlair-Marek
BlueBlair-Marek - Superbojownik · przed dinozaurami
Normalnie siedzę w agroturystyce, raz byłem pod namiotem przez 3 dni chodziliśmy po górach spaliśmy pod dziwnym kontem, namiot przeciekał itd. 3 dnia doszliśmy do wnioski że kij z takim trybem rozbiliśmy namioty w suchej bez Kicka i przez pozostałe 4 siedzieliśmy na miejscu
KrissDeValnor
KrissDeValnor - Superbojowniczka · przed dinozaurami
taaa.... kupiłam namiot na allegro... pierwsze jego rozbicie miało miejsce w Duszatynie, w Bieszczadach, zajęło nam mniej więcej 3 godziny zanim doszliśmy do tego który kijek w którą dziurkę ;) prawie całe pole namiotowe było zaangażowane
teraz już mam wprawę ale nikt inny tego namiotu nie tyka
zdechlak
zdechlak - Superbojownik · przed dinozaurami
A ja kupiłem namiot za 200zł w markecie budowlanym i jest bardzo dobry. Ale ogólnie to uważam że nie ma złych namiotów bo wystarczy troche folii malarskiej i nic nie przecieknie
KrissDeValnor
KrissDeValnor - Superbojowniczka · przed dinozaurami
:zdechlak ale jak puścisz bąka pod taką folią to możesz już nie wstać bez cyrkulacji powietrza
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Calosia - Superbojownik · przed dinozaurami
A ja lubię góry, a namiotów nie . Zdecydowanie wolę rano wstać, iść pochodzić po górach cały dzień a na noc wrócić do mięciutkiego łóżka w jakimś motelu czy najlepiej wynajętym na jakiejś wsi pokoju. I to jest najlepsza metoda nocowania, na wsi. Niektórzy ludzie jak jadą w góry to tylko się martwią gdzie wynająć pokój, za ile. A najlepiej to pojechać, niczym się nie przejmować, w rejonie ulubionych gór zjechać w pierwszą lepszą poboczną drogę, dojechać do jakiejś niewielkiej, górskiej wsi, zapukać do domu (niekoniecznie agroturystycznego) i zapytać się czy mają pokój do wynajęcia. Teraz ze wsi ludzie uciekają do miast, więc zazwyczaj jest dużo wolnych pokoi. A jak nie ma to ci znajdą ;) 200 zł za tydzień i to wcale w niezłych warunkach. A po tym tygodniu to cię zaproszą na następny rok i jeszcze zyskasz nowych kumpli-górali ;) To działa!
KrissDeValnor
KrissDeValnor - Superbojowniczka · przed dinozaurami
: Calosia tydzień nocowania pod namiotem to jakieś 35 złotych jeśli nocujesz na polu namiotowym ;) no i klimat inny i ludzie bardzo otwarci a kumpli-górali bardzo łatwo znaleźć wystarczy ich słuchać gdy zaczynają mówić, zwłaszcza w Bieszczadach
Ludzie o których można książki pisać
Mia_89
Mia_89 - Superbojowniczka · przed dinozaurami
Dla mnie w górach to praktycznie tylko namiot.. fajnie jest zarzucić plecak na garba i iść ze znajomymi przez bieszczadzkie mgły nie przejmując się że może nie zdążymy na kolacje w pensjonacie albo może nam sie nie spodoba a zaliczka już wpłacona...
Idziesz gdzie chcesz... i nocujesz gdzie cie dopadnie zmęczenie lub noc.... zwłaszcza w ukraińskich Bieszczadach tak się da Bo u nas trzeba jednak się za polem namiotowym rozejrzeć...
A ceny też o niebo lepsze... np. w Berehach nocowaliśmy w zeszłym roku za 3,50 od osoby, w bazie studenckiej Rabe za 4zł/os (chyba tylko tyle)...
A co do znajomych to wystarczy sie przysiąść do jakiegoś ogniska - jeszcze nie słyszałam żeby kogoś odgoniono.... A jeżeli jeszcze masz gitarę i umiesz z niej zrobić jako taki pożytek to będziesz wielbiony po wieki i dostaniesz darmowe piwko :P
Genialny_Zolw
Genialny_Zolw - Superbojownik | GG: 9805482 · przed dinozaurami
pomyslalem ze superbojownicy mi doradza...otoz za 2 tygodnie jade do polski i chce z dziewczyna w góry się wybrac...polecicie mi jakies ladne romantyczne miejsce pod namiocik? z woda w poblizu jesli mozliwe?:d

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.