Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Gracze Unplugged
Klub otwarty
by ranisz82


Założony: 2008-09-01 13:03:29
Ostatnia aktywność: 2016-07-20 10:20:48
Postów na forum: 89
67 członków
Oglądany: 5445x

Potrzebna porada

Coleyash
Coleyash - VooVoo z Elą · przed dinozaurami
Znajomy rodziców moich do Francji wyemigrował lata temu. Ostatnio odnowili kontakty i chciałby coś dzieciakom (czyt. mnie i rodzeństwu) przywieźć. Zasugerował jakąś grę.
Uznałem, że pomysł całkiem fajny, ale jak już bym miał wybierać jakąś pozycję to coś w miarę znanego we Francji, a u nas unikatowego
Czy znacie jakąś grę na poziomie, dostępną i popularną tam?
W domu najczęściej pogrywamy w Scrabble, Remika, czasem Monopoly. Dawno nie kupowałem, nie dostałem żadnej planszówki więc nie wiem nawet co teraz jest na "topie", ale generalnie lubię strategie, ekonomiczne, jednym słowem takie, w których trzeba pomyśleć, a nie rzucać kostką i ruszać się pionkiem z nadzieją że się dotrze jako pierwszy do końca ;)
Doradzicie?
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Oczywiście

Ale muszę zadać kilka pytań:
- ile będziesz miał osób do gry?
- ma być lekko wymagająca myślenia czy prawdziwy mózgooracz?
- wiek graczy
- relacje między graczami w celu określenia kontaktowości gry(np moje Kochanie nie lubi jak akcji w stylu "12 niszczycieli zaraz Cie pozamiata " i woli gry gdzie nie ma aż tak dużych interakcji)
- ma być to gra bardziej do piwa czy do wczucia się w klimat?
Coleyash
Coleyash - VooVoo z Elą · przed dinozaurami
Osób do gry: od 2 (brata albo siostrę prawie zawsze naciagnę ) do 8 (imprezy rodzinne, albo znajomi).
Mózgooracz może nie, bo jeżeli by to miała być gra z Francji to cokolwiek bym chciał rozumieć ;)
Wiek: od 16 do ... no od 16
Dobrze by było gdyby interakcja była dość spora, chociaż przy grach, które wspierają powstawanie "sojuszy" czasem mogą wybuchnąć konflikty ;) Ale to nawet dobrze.
Co do piwa, to brat z siostrą są niepełnoletni jeszcze Ale jak najbardziej może być to gra "do towarzystwa"
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Hmm,

Jeśli to ma być w Francji to:
- albo znasz francuski i nie będzie problemów z językiem,
- albo po angielsku (w takich krajach raczej lokalizują gry więc może być ciężko),
- albo wersja bez napisów na elementach gry i ściągnięcie od wydawcy instrukcji

Na początek polecam neutralne językowo:
- Tygrys i Eufrat gra logiczna, wymagająca sporo myślenia. Nie jest jakoś specjalnie wydana - estetycznie, duża plansza i ładne żetony. Żetony nie mają napisów, polska instrukcja do ściągnięcia. Muszę niestety przyznać, że kilku graczy nie lubi jej specjalnie bo wymaga naprawdę sporo kombinowania.
- Jungle speed - Prawo Dżungli Gra na refleks i szybkie kojarzenie. Bardzo, bardzo imprezowa od 3 graczy do oporu Jeśli chodzi o język to tak jak powyżej. Piwo wskazane. Zawsze mieliśmy ubaw niezależnie od liczby osób.
- Ticket to Ride - Wsiąść do Pociągu Miła, rodzinna planszówka o budowaniu kolei.
- Colosseum Gra o wystawianiu przedstawień. Z tego co pamiętam nie ma tekstów na elementach gry. Wszystko opisują symbole.


Jeśli znasz język - trochę napisów na elementach gry:
- Cytadela Używam jej do zachęcenia do planszówek . Wydana po polsku również.
- Gra o Tron Hmm to jest super gra ale na początek może zniechęcać ze względu na zasadę "Wszystkie chwyty dozwolone" - niektórzy nie lubią być wystawiani i się obrażają.
- Agricola Bardzo fajna gra i w wersji podstawowej posiada wiele wariantów. Jeśli chodzi o liczbę graczy to można nawet samemu pasjansa stawiać na punkty

Mam nadzieję że pomogłem. Napisz co wybrałeś i czy Ci się spodobało



amonwar
amonwar - Superbojownik | GG: 775876100 · przed dinozaurami
A ja bym raczej w Warcrafta bitewnego uderzył same figurki praktycznie, intrukcja obsługi do pobrania w necie i nieziemska zabawa
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
TEGO czy TEGO?

Pierwszy - przygodowy jest nudny:
- Odkryj kartę,
- Rozstaw nowe potwory,
- Idź i zabij,
- Powtarzaj do znudzenia

W drugiego nie grałem.....
amonwar
amonwar - Superbojownik | GG: 775876100 · przed dinozaurami
w pierwszy sznurek
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Co by dużo nie gadać ja idę grać
Dziś w menu same smakołyki
na przystawkę:
2 porcje Race For Galaxy,
potem główne danie w najlepszej knajpie w Arkham
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
a Co do WoW'a - moim zdaniem za droga (jakieś 300pln), za nudna zbyt hamerykańska zarówno komputerowa jak i planszowa
amonwar
amonwar - Superbojownik | GG: 775876100 · przed dinozaurami
W komputrową już dawno przestałem grać, ze szwagrem zainwestowaliśmy w W40k: Soulstorm i gramy sobie czasem po necie tam dopiero jest zabawa
A planszówka Wowa nie jest wcale taka zła
Coleyash
Coleyash - VooVoo z Elą · przed dinozaurami
Zawsze chciałem coś w stylu Wow, czy jakiegoś RPG spróbować, ale nikt z moich bliższych znajomych się tym nie interesował, a ja mam dość słomiany zapał ;) Może kiedyś...

Poczytałem nieco o tych grach, i niektóre nawet kojarzę Jungle Speed grałem w innej wersji ze dzwonkiem i kartami z owocami. Zasady są chyba te same, jak łączna ilość czegoś osiągnie pewną wartość to trzeba szybko zareagować.

Najbardziej mnie zainteresowały: Tygrys i Eufrat, Cytadela i Gra o Tron. Wyślę może listę życzeń zobaczymy co przywiezie ;D
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Niekumaty - Superbojownik | GG: 2587984 · przed dinozaurami
Odradzam "Prawo Dżungli". Gra się w to ciężko, karty są obłędnie podobne, rozgrywka traci na dynamice, bo każdy się zbyt długo przygląda kartom. Za to "Jungle Speed" jest megamiodny i to już polecam bez dwóch zdań.

Mogę polecić Sabotażystów (Saboteurs), ale to jest dostępne też i w Polsce, więc w sumie żadna różnica.

Jestem szczęśliwym posiadaczem gry "Once Upon a Time", ale we Francji pewnie będzie do kupienia tylko wersja zlokalizowana...

Aha, jakbyś miał możliwość sprowadzenia Jungle Speeda to chętnie go od Ciebie odkupię (oczywiście bez szaleństw z ceną)

P.S.
Aha, mnie planszówkowy "Warcraft" (nie mylić z World of Warcraft) nudził, generalnie nie polecam.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2008-09-13 12:04:34

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.