Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zatrzymane w kadrze – Bliźniacy Lech i Jarosław Kaczyńscy na początku lat 60.

51 298  
377   72  
Dziś w „Zatrzymanych w kadrze” mamy dla Was, między innymi, smutną historię pewnej wycieczki do Korei, konsekwencje zemsty pewnego ślusarza oraz ojca odwiedzającego syna w wojsku.

#1. Rozpoczęcie wyścigu balonów. Berlin, 1908 r.



#2. Stephen King przy swoim komputerze „Wang” za 12 000 dolarów. 1982 r.



#3. Sąd nad Otto Warmbierem, 2016 r.


Na zdjęciu 21-letni Amerykanin Otto Warmbier ze łzami w oczach błaga sędziego o litość.
W 2016 roku oskarżono go o kradzież plakatu propagandowego z północnokoreańskiego hotelu. Warmbier został aresztowany 2 stycznia 2016 r., a następnie, po przyznaniu się do kradzieży 29 lutego 2016 r., skazany na 15 lat ciężkich prac. Rok później turysta, który w marcu 2016 r zapadł w śpiączkę, wrócił do Stanów Zjednoczonych z nieodwracalnym uszkodzeniem mózgu. Otto zmarł sześć dni po powrocie do ojczyzny.
Następnie władze Korei Północnej przedstawiły Stanom Zjednoczonym fakturę za leczenie Warmbiera – 2 miliony dolarów. W odpowiedzi sąd w Waszyngtonie na wniosek rodziców studenta uznał KRLD winną torturowania i zamordowania ich syna i nakazał Phenianowi zapłacenie ponad 500 mln dolarów odszkodowania.

#4. Załadunek radzieckiego sprzętu wojskowego na prom „Kompozytor Musorgski”, 1 marca 1991 r., Niemcy.


3 października 1990 roku RFN wchłonęła NRD i NRD przestała istnieć. Zaraz po tym ZSRR zaczął wycofywać swoje wojska z terytorium byłego NRD. W tym samym czasie do ZSRR zaczęto wywozić radziecki sprzęt wojskowy (na zdjęciu) – jego wywóz rozciągnął się w czasie tak bardzo, że zakończył się po rozpadzie ZSRR.

#5. Japoński kamikaze w myśliwcu Mitsubishi A6M Zero uderza w burtę pancernika klasy Iowa – USS Missouri (Okinawa), kwiecień 1945 r.


Zdjęcie zrobione przez japońskiego kamikaze A6M Zero chwilę przed zderzeniem kolejnego Zero z USS Missouri podczas bitwy o Okinawę.

Samolot rozbił się, rozlewając benzynę po pokładzie, która od razu się zapaliła. Załoga Missouri szybko go ugasiła. Atak spowodował jedynie powierzchowne uszkodzenia i statek utrzymał się na powierzchni.

#6. Zdjęcie przedstawia fizyka Harolda Agnewa trzymającego rdzeń bomby atomowej Fat Man, która zostanie zrzucona na miasto Nagasaki 9 sierpnia 1945 roku.



#7. Kolumbijski obrońca Andres Escobar na ziemi po strzeleniu samobójczego gola przeciwko USA na Mistrzostwach Świata 1994. Ten gol wyeliminował Kolumbię z mundialu. Escobar zginął dziesięć dni później w swoim rodzinnym mieście Medellín.



#8. Nepalczycy z ogolonymi głowami na znak szacunku ustawiają się w kolejce, by oddać hołd rodzinie królewskiej przed Pałacem w Katmandu po masakrze rodziny królewskiej. Czerwiec 2001 r. Fot. Philip Blenkinsop



#9. Wojsko Hondurasu ogląda ciała zabitych salwadorskich żołnierzy. Bezpośrednią przyczyną wojny była przegrana drużyny Hondurasu z drużyną Salwadoru w meczach play-off fazy eliminacyjnej mistrzostw świata. Wojna futbolowa. 18 lipca 1969 r.



#10. Były więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz próbuje dobrać sobie okulary, 1945 r.



#11. Clinton zagrożony impeachmentem w związku ze skandalem z Moniką Lewinsky, USA, 1999 r.



#12. Wybuch w bloku mieszkalnym w Archangielsku. 2004 rok.


Winnym okazał się być ślusarz Siergiej Aleksiejik, którego wcześniej zwolniono z pracy w gazowni. Postanowił on zatem pomścić utratę pracy. Aleksiejik usunął zawór odcinający z kranu gazociągu w dwóch domach na ulicy Sowieckich Kosmonautów. Służbom ratunkowym udało się jednak zapobiec tym eksplozjom. Następnie Aleksiejik udał się do innego dziewięciopiętrowego budynku, gdzie udało mu się dokończyć to, co zaczął. Zginęło 58 osób. Aleksiejik otrzymał 25 lat więzienia.

#13. Wódz Thomas K. Yallup z Toppenish w stanie Waszyngton, szef Rady Plemiennej Indian Yakima, odwiedza swojego syna, kaprala Billa Yallupa, podczas ćwiczeń pancernej armii amerykańskiej na poligonie Yakima w latach 50. XX wieku.



#14. Odpoczynek w przerwie akcji poszukiwawczej zaginionych dziewięciolatek, Brighton, Anglia, 1986 r.


Na fotografii 20-letni Brytyjczyk Russell Bishop odpoczywa po spędzeniu kilku godzin na poszukiwaniach dwóch 9-letnich dziewczynek.
Tylko on wie, że dziewczynki, uprzednio zgwałcone, od dawna już nie żyją. W końcu sam to zrobił.
Russel Bishop zwabił do lasu dwie 9-letnie dziewczynki – Nicolę Fellows i Karen Hadaway. Wykorzystał je seksualne, a następnie udusił i porzucił w krzakach, niecały kilometr od ich domów. Zbrodnię nazywano określeniem „Babes in the wood”.
Zorganizowano grupę poszukiwawczą złożoną z około 200 policjantów i sąsiadów. Bishop dołączył do poszukiwań, twierdząc, że jego terier, Misty, był doskonale wyszkolonym psem tropiącym.
Bishop trafił do kręgu podejrzanych, a w końcu został aresztowany. Niestety, w wyniku popełnienia szeregu błędów przez prokuraturę, w grudniu 1987 r. został uniewinniony od zarzutów gwałtu i morderstwa i wyszedł na wolność. W grudniu 1990 roku trafił za kraty za podobny atak na inną dziewczynkę.
Sprawa „Babes in the wood” pozostawała otwarta do 10 grudnia 2018 r., kiedy to w drugim procesie Bishop został uznany za winnego morderstw.
Bishop zmarł na raka 20 stycznia 2022 r. w wieku 55 lat.

#15. Bliźniacy Lech i Jarosław Kaczyńscy, późniejsi odpowiednio prezydent i premier Polski, na początku lat 60. XX w. Na zdjęciu z kuzynem i babcią. Nieco wcześniej bracia zagrali także główne role w filmie „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.


W poprzedniej części

3

Oglądany: 51298x | Komentarzy: 72 | Okejek: 377 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało