Szukaj Pokaż menu

Sytuacje, w których użycie cudzysłowu było dość niefortunne

129 233  
161   53  
Cudzysłów nie wydaje się być jakimś skomplikowanym wynalazkiem, ale chyba nie wszyscy opanowali jego używanie. Oto kilka przykładów na to, jak dwie małe kreseczki dodane na początku i końcu wyrazu mogą całkowicie zmienić sens zdania.

#1. "Pomoc humanitarna"

Najdziksze newsy tygodnia – pochłonął ponad 120 kebabów w ciągu miesiąca, ale nie wyszło mu to na dobre

55 654  
210   96  
Dzisiaj o (nie)strzelaniu w sylwestra, (nie)strzelaniu do pracowników banku i o urokach zjedzenia ponad 120 kebabów.

Najmocniejsze cytaty – Hołownia jest przeciw małżeństwom jednopłciowym

58 157  
219   351  
W dzisiejszym odcinku:
  • Inflacja w dół! Glapiński w rosnącej formie!
  • Morawiecki jest za karą śmierci. Przeciw Kościołowi
  • Policjanci i pasażerki, czyli co się wydarzyło w radiowozie
  • Hołownia jest przeciw małżeństwom jednopłciowym
  • Narracja TVP Info jest jednoznaczna. Opozycja chce droższych cen paliw!

#1. Inflacja w dół! Glapiński w rosnącej formie!

l_1995104d82dee9bScreenshot_2023_01_0.jpg

Nie wiem, jak Wy, ale ja tego człowieka i jego wywody traktuję bardzo poważnie i staram się, oczywiście w miarę możliwości, w miarę poznać. W czwartek okazało się, że inflacja poszła w dół, konkretnie z 17,5 proc. do 16,6 proc. Więc konkretnie! Jak zawsze odbyła się konferencja prof. Adama Glapińskiego, który łaskawie poświęcił nam prawie dwie godziny swojego cennego czasu. Oto czego mogliśmy się dowiedzieć:

- Inflacja sięgnęłaby szczytu Giewontu, a może i Rys. Rysów! Rysów czy Rys? Rysów, Rysy? No wycofuję się z tego. Szczytu Giewontu.

- Ja mam poczucie humoru, proszę państwa, i przyjmuję te wszystkie żarty dobrze. One mi nie szkodzą, proszę je robić. Tylko żeby tak dobrotliwie jakoś. Ja nie jestem idiotą, który stoi na czele idiotów.

- Ludzi się uparcie uczy, kłamie, że '89 rok był takim przełomem. Przełomem były pierwsze demokratyczne wybory, Jakbyśmy szybciej to zrobili, tobyśmy byli szybciej w lepszej sytuacji (…). Ta dyskusja nie interesuje moich studentów, którzy się urodzili w roku 2000 albo roku 2001 czy 2002. Dla nich upadek komunizmu jest jak wojna burska. Oni nie kojarzą.

- Wylali państwo na mnie, mówię o dziennikarzach ogólnie, nie o tych, co siedzą, stosy różnych substancji, że Jacek Kurski został zastępcą dyrektora wykonawczego w banku światowym. To jest jakieś wysokie stanowisko. (…) Mogą państwo krytykować Jacka Kurskiego, ale nie odmówią mu patriotyzmu. Często było tak, że nasi mniej bronili naszych spraw niż Francuz francuskich, niż Włoch włoskich. (…) Polacy są bardziej cesarscy niż cesarze, czy jak to się mówi. Bardziej akuratni.

- Co będzie ważne poza wojną, jak ktoś będzie czytał po 20 latach? Jak to jest możliwe, że biurokracja europejska nie zrezygnowało na kilka lat, czy nie poluzowało tej polityki zielonej w czasie wybuchu wojny i wzrostu cen surowców. Przecież to jest oczywiste, że powinno się poluzować na kilka lat. Na kilka lat. Chiny grzeją na całego. Ameryka grzeje na całego. Korzystają ze wszystkich źródeł surowców, jakie są możliwe. Zgaśnie ta Europa.

Całość zobaczycie tutaj.

#2. Morawiecki jest za karą śmierci. Przeciw Kościołowi

l_1995120dd6e8ffaScreenshot_2023_01_0.jpg

Premier wziął udział w noworocznym Q&A, gdzie odpowiadał na pytania internautów. Jednym z poruszonych tematów była kwestia kary śmierci. Oto co do powiedzenia miał Mateusz Morawiecki:

Moim zdaniem kara śmierci za najcięższe przestępstwa powinna być dopuszczalna. Uważam, że to był taki przedwczesny wynalazek lat 90. czy wcześniejszych. W tym względzie również nie zgadzam się z nauką kościoła, bo jestem zwolennikiem kary śmierci. Ale jej nie mamy.

Jakie jest Wasze zdanie?

#3. Narracja TVP Info jest jednoznaczna. Opozycja chce droższych cen paliw!

l_199510755fda38fScreenshot_2023_01_0.jpg

Za to, że Ogórek jest, gdzie jest, trzeba winić Leszka Millera i całą ekipę, która stwierdziła, że można z niej zrobić prezydent Polski. Czy wyobrażacie sobie, jaka osoba byłaby na tronie? Tej kobiecie tak mało czasu zajęło zmiana frontu, że strach się zdobyć na jakieś kwieciste porównanie. Teraz jednak mamy nowy rok, wzrost VAT na paliwo i, co zdziwiło część osób, zerowy wpływ na ceny paliw na stacjach. VAT w górę 15%, ceny bez zmian. Naród niby się cieszy, ale też jednak dociera, że to oznacza, iż nie musiało być tak drogo. I tu z pomocą przychodzi Ogórek, która w swoim porannym programie stwierdziła:

Nie wiem, jak państwo czują się z tym o poranku. I pewnie w ciągu najbliższych dni też, że opozycja żąda, byście państwo tankowali za 10 zł za litr. No takie życzenia ma opozycja dla Polaków.

Ale że to nie były przypadkowe słowa, niech przyklepie obecny na naszych łamach ostatnio Mateusz Wyrwich, który kilka godzin później mówił:

Domyślam się, że opozycja chciała przed świętami Bożego Narodzenia, że ludzie będą się w ogóle zastanawiać, czy wyjechać na jakiekolwiek rodzinne spotkania. To się nie stało. (…) Wedle życzenia totalnej opozycji, która uważa, że im gorzej w Polsce, tym lepiej dla nich.

Całą wypowiedź i komentarze znajdziecie pod wpisem tutaj.

Zresztą sami zobaczcie:
https://img.joemonster.org/upload/roj/1995085156f...

#4. Policjanci i pasażerki, czyli co się wydarzyło w radiowozie

l_1995122a2001ad1Screenshot_2023_01_0.jpg

Sytuacja, która miała miejsce w okolicach Pruszkowa pod Warszawą, nie jest jeszcze do końca wyjaśniona. Policjanci początkowo zostali wezwani do pożaru kabli, a po działaniach straży pożarnej w stronę obecnych tam młodych dziewczyn miały paść słowa, które funkcjonariusze uznawali za żarty:

Nie tylko takiego koguta możemy włączyć.

Na ten moment wiemy, że policjanci zabrali do radiowozu dwie dziewczyny w wieku 19 i 17 lat. Druga miała wsiąść na prośbę starszej koleżanki, która nie chciała zostać sama w pojeździe. Do wypadku doszło z winy policjantów niedaleko od miejsca interwencji. Wszczęto postępowanie, ale policjanci nie są zawieszeni. Z przebiegu zdarzeń ustalonych przez dziennikarzy dowiadujemy się, co się działo:

- Spytałam, dokąd jedziemy, bo czułam się w tej sytuacji jednak niekomfortowo. Nie wiedziałam, czego oni od nas chcieli. Miałam obawy, że mogą nas gdzieś wywieźć i coś zrobić.

- Wydawało mi się, że zaraz zginę.

- Młodszy policjant wyszedł z radiowozu i sprawdził stan nastolatek. Powiedział im też, żeby uciekały. Drugi, starszy funkcjonariusz, który prowadził auto, krzyknął do nich: „Spierd****cie!”.

Wideo znajdziecie na specjalnej grupie dla członków Joe Monstera

gazeta.pl

#5. Hołownia jest przeciw małżeństwom jednopłciowym

main_19takie_g_upie_skojarzenie.jpg

Mamy rok wyborczy, więc pora na poważne deklaracje wyborcze. Wyżej macie Morawieckiego i karę śmierci. Na odważne słowa zdobył się lider partii Polska 2050, a przynajmniej tak może się wydawać. Pamiętajmy, że Hołownia zawsze był osobą głęboko wierzącą. Tym razem Bogdan Rymanowski zapytał go o małżeństwa jednopłciowe i tutaj padła jasna deklaracja:

Ja mam wątpliwości, czy to jest rozwiązanie dobre na tym etapie, więc pewnie głosowałbym przeciw.

Ale trzeba też wyróżnić kolejne zdania, które padły w rozmowie:

- Ale jeśli dziś najpierw by położono kwestię małżeństw jednopłciowych, to w moim ruchu obowiązywałaby zasada: każdy głosuje zgodnie z sumieniem.

- Patrząc od strony człowieka, który ubiega się o odpowiedzialność za sprawy społeczne, uważam, że rozsądniej jest najpierw wprowadzić związki partnerskie, bo to jest pilnie do załatwienia. Nad resztą możemy dyskutować.

Te słowa niekoniecznie spodobały się potencjalnym wyborcom, gdzie podkreślono:

- A czemu Ty o tym masz decydować? Małżeństwa dla par jednopłciowych Ciebie nie dotyczą. Tyle gadania o wolności i demokracji, a potem jego moralność i tak jest najważniejsza.

natemat.pl

W poprzednim odcinku: Szef UFC uderzył swoją żonę, a wszystko nagrały kamery. Teraz się tłumaczy

219
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – pochłonął ponad 120 kebabów w ciągu miesiąca, ale nie wyszło mu to na dobre
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Jak powstają zachwycające zdjęcia reklamowe i studyjne
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – pochłonął ponad 120 kebabów w ciągu miesiąca, ale nie wyszło mu to na dobre
Przejdź do artykułu Poradzisz sobie z testem trzech kamieni?
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Kazimiera Szczuka wraca i zalicza kolejny nokaut
Przejdź do artykułu 7 interesujących faktów o samurajach
Przejdź do artykułu Najmocniejsze Cytaty - Szef UFC uderzył swoją żonę, a wszystko nagrały kamery. Teraz się tłumaczy
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek o mewach. Raczej nie pokochacie tego ptaszyska...
Przejdź do artykułu Netflix przedstawił, w jaki sposób Polacy mogą współdzielić konto, a kiedy tego nie mogą robić – Filmoteka Joe Monstera
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Ksiądz ze Śląska się nie patyczkuje i podaje kwoty, jakie mają znajdować się w kopercie podczas kolędy