Szukaj Pokaż menu

Polska to nie kraj, to stan umysłu XII – Hołd Sebiksom wyklętym

76 725  
526   104  
Dawno nie zaglądaliśmy na nasze własne podwórko, więc pora nadrobić zaległości. Dziś m.in. impreza rozwodowa Zbyszka, hołd Sebiksom wyklętym oraz gdzie sobie możesz pojechać.

Zaskakujące słowa o serialu „Przyjaciele” wypowiedziane przez jednego z aktorów – Filmoteka Joe Monstera

38 189  
211   72  
W dzisiejszym odcinku zobaczymy zwiastun nowego „Pana Kleksa”, Netflix nakręci „Lady Janosik”, a jedna z gwiazd „Przyjaciół” powie, dlaczego nie może patrzeć na siebie w serialu.

Najdziksze newsy tygodnia – Będą karać za stosunki pozamałżeńskie

43 119  
273   70  
Dzisiaj sprawdzimy, co ciekawego słychać u naszej ulubionej grupy społecznej, czyli aktywistów, zobaczymy, gdzie będą karać za pozamałżeńskie figo-fago, a także pokażemy, że warto mieć trochę sadła.

#1. Terminem roku w Wielkiej Brytanii został „tryb goblina”

l_1990703bd74935e1.jpg

Już nie „kanapowy ziemniak”, a „goblin” w Wielkiej Brytanii określa człowieka, który leżałby tylko na kanapie, obżerał się czipsami i oglądał powtórki „Miodowych lat”. Słusznie – czasy się bowiem zmieniły i z powodu ostatnich zawirowań na świecie ziemniak z kanapy ma jeszcze mniej ambicji i chęci do życia. Tak narodził się „goblin mode”, czyli w dosłownym tłumaczeniu „tryb goblina” – termin opisujący zachowanie nacechowane samolubnością, lenistwem, niechlujstwem lub chciwością i ogólnym wywaleniem na wszystko. Zwycięzcę wyłoniono na drodze konkursu organizowanego przez organizację Oxford Languages. Na zwycięski termin oddano ponad 318 tysięcy głosów, czyli 93% wszystkich głosów, co wydaje się sensowe, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę komentarz prezesa Oxford Languages. Casper Grathwohl wyjaśnił, że ludzie najwidoczniej potrzebowali zaakceptować swojego wewnętrznego goblina.

#2. Dziesiątki tysięcy osób oglądały przekaz z gry FIFA 23, myśląc, że to nielegalna transmisja z mistrzostw w Katarze

1990706e4b035d62.jpg

Istnieje alternatywna rzeczywistość, w której Polska nie dość, że zostaje mistrzem świata w piłce nożnej, to strzela bramki z przewrotki z połowy boiska. Choć może gdyby człowiek zobaczył taki mecz, to zorientowałby się, że coś jest nie tak. Tymczasem media donoszą, że we Francji ponad 40 tysięcy osób oglądało na YouTube, jak ktoś gra sobie w Fifę, bo myślało, że to mecz Japonii z Niemcami. Człowiek udostępniający transmisję postarał się co prawda o pozory, bo grał Niemcami i Japonią i nawet nadał transmisji odpowiedni tytuł, ale mimo wszystko wypikselowane twarze powinny dać widzom sporo do myślenia. Możliwe też, że właśnie to one nadały widowisku realizmu, ponieważ nielegalne transmisję mają często obniżoną jakość przekazu.

#3. Mężczyzna dzwonił 2000 razy na policję, by wyzywać policjantów

l_19907016a93f4e83.jpg

Rozumiemy, że nie wszystkim może podobać się praca policji, że CHWDP pisane gotyckimi literami, YOLO czy coś tam, ale 67-letni mieszkaniec miasta Kawaguchi na wschodnim wybrzeżu Japonii zawstydził swoją zawziętością nawet największych gangsterów z Internetu. W dniach od 30 września do 8 października mężczyzna wykonał 2060 telefonów na policję tylko po to, by drzeć się na policjantów i obrzucać ich wyzwiskami. Starszy mężczyzna spędził na swojej krucjacie łącznie ponad 27 godzin, wykonując telefon średnio co 6 minut. W końcu policja uznała, że koniec z marnowaniem jej czasu i namierzyła, a następnie aresztowała agresywnego mężczyznę. Aresztowany nie chciał podać powodów swojego zachowania. Przecież nie będzie gadał z psami.

#4. Indonezja będzie karać więzieniem seks pozamałżeński

l_1990702f130d9154.jpg

Nareszcie komuś zaczęło zależeć na przywróceniu moralności na tym zepsutym do szpiku kości świecie. Co prawda zdecydowano się to zrobić przy użyciu kija, ale radykalne zmiany wymagają radykalnych metod. Indonezja zaczyna przywracać porządek i wprowadza prawo przewidujące kary więzienia za odbywanie stosunków pozamałżeńskich. Rok odsiadki będzie grozić małżonkom „skaczącym w bok”, zaś pary nieznajdujące się w formalnym związku otrzymają wg nowych zapisów zakaz wspólnego mieszkania. W wywiadzie udzielonym mediom wiceminister sprawiedliwości Indonezji wyraził dumę, że „prawo będzie stanowić odzwierciedlenie wartości wyznawanych przez indonezyjskie społeczeństwo”.

#5. Kobieta zakaszlała zbyt mocno i połamała sobie kilka żeber

l_1990704384021475.jpg

Jak się widzi wychudzonego człowieka, to aż ma się ochotę go nakarmić albo przynajmniej nie dotykać – w obawie, że się rozsypie. Niewiele brakowało, a mieszkanka Szanghaju o pseudonimie „Huang” rozpadłaby się na kawałki i zostałyby po niej tylko szczątki. Na szczęście skóra utrzymała Huang w całości, gdy kobieta zaczęła silnie kaszleć po zjedzeniu ostro przyprawionego dania, wskutek czego złamaniu uległo kilka przymocowanych do niej żeber. Złamanie potwierdzono w szpitalu dopiero po kilku dniach, gdy Huang zaczęła odczuwać silny ból w klatce piersiowej. Lekarz, który badał kobietę, wyjaśnił, że prędzej czy później mogło dojść do złamania, ponieważ kobieta jest mocno wychudzona i nie ma mięśni, które mogłyby podtrzymywać i osłaniać jej żebra.

#6. Para aktywistów przykleiła się do barierki, ale barierka okazała się ruchoma, więc aktywistów wyprowadzono razem z barierką

l_19907055ce666736.jpg

Jak już mieliśmy okazję wielokrotnie się przekonać, aktywiści to ludzie, którzy postanowili się poświęcić dla dobra ogółu i wybrali karierę społecznych błaznów, dostarczających rozrywki innym. Identyczną filozofię wyznaje dwójka aktywistów z Niemiec, którzy postanowili zaprotestować przeciwko zmianom klimatycznym podczas koncertu Beethovena w filharmonii w Hamburgu. Marlene Limburg i Stefan Mueller przykleili się do barierki na podium dla dyrygenta w nadziei na przekonanie zgromadzonej publiczności, że zmiany klimatyczne to poważna sprawa. W odpowiedzi usłyszeli jednak buczenie i gwizdy, a po chwili zostali wyprowadzeni przez obsługę, która w przeciwieństwie do aktywistów wiedziała, że barierka nie jest przymocowana do podium na stałe.

W poprzednim odcinku newsów też błaznowania nie brakowało, więc o masz sobie żałować...
273
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Zaskakujące słowa o serialu „Przyjaciele” wypowiedziane przez jednego z aktorów – Filmoteka Joe Monstera
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Steven Spielberg - rzeczy, których mogłeś o tym reżyserze nie wiedzieć
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Ani Mru Mru i Łowcy.B oskarżeni o obrazę uczuć religijnych
Przejdź do artykułu Osiem najlepiej strzeżonych sekretów handlowych
Przejdź do artykułu Najmocniejsze Cytaty – ​Celebrytka pokazała swoje umięśnione dzieci, a internauci ją prawie zjedli
Przejdź do artykułu Sytuacja, która przytrafiła się Tysonowi na stacji benzynowej przywraca wiarę w ludzkość
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Została wyproszona z damskiej siłowni przez swój strój. Oto jak była ubrana
Przejdź do artykułu Śmiertelny wypadek, mataczenie policji i krycie sprawcy?
Przejdź do artykułu Miałem zrobić kotu wejście, więc zrobiłem – Naprawiłem to!
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Niemcy masowo odchodzą z Kościoła

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą