Szukaj Pokaż menu

Faktopedia – Chłopiec o najdłuższych rzęsach na świecie

89 053  
526   92  
Dziś m.in. imponująca akcja amerykańskich kolei z XIX wieku, co musieliśmy pozostawić po sobie na Księżycu oraz chłopiec o najdłuższych rzęsach na świecie.

Oto wydarzenia, które nigdy się już nie powtórzą

50 767  
334   42  
Nic nie może przecież wiecznie trwać – śpiewali w radiu. Rzeczy przychodzą i odchodzą, więc czy tego chcemy czy nie, nie mamy innego wyjścia, jak pogodzić się ze stratą. Czasem tylko chciałoby się być świadkiem tych ostatnich, historycznych wydarzeń.

Największe obciachy – Ani Mru Mru i Łowcy.B oskarżeni o obrazę uczuć religijnych

66 176  
316   139  
Dziś w odcinku:
  • Debile robią sobie przechadzki po zamarzniętym Morskim Oku
  • Szef TVP Sport rzucił niesmacznym żartem na temat Francji w 1939 roku
  • Nabzdryngolony ksiądz odprawiał ceremonię pogrzebową
  • Choinka tak brzydka, że nikt jej nie chciał
  • Katolicka fundacja oskarża kabarety Ani Mru Mru i Łowcy.B o obrazę uczuć religijnych

#1. Debile robią sobie przechadzki po zamarzniętym Morskim Oku

l_19905276a2fe928_Wystarczy_spojrzec_.jpg

Na początek chciałbym wyjaśnić, o kim mowa. Dla uproszczenia wykorzystamy słownik synonimów, a tam za słowem „debil” kryje się: 1. dureń, idiota, kretyn, wariat, imbecyl, bałwan, baran, osioł, muł, głupiec, głupi, głupol, głupek, przygłup, przygłupek, tuman, gamoń, półgłówek, półgłupek, bęcwał, głąb, cymbał, kołek, ciołek, tępak, tępota, matoł, tłumok, tłuk, cep, cap, trep, młot, czub, jełopa, jełop, palant, pacan, patafian, bezmózgowiec, wolnomyśliciel, pomyleniec, pomylony, psychol, psychiczny, pospświr, pospświrus, pospświrnięty, pospszajbus, pospwał, †kiep, ciemna masa, ciemny żłób, zakuta pała, kurzy/ ptasi móżdżek, boże/głupie/marynowane cielę, barania/ kapuściana/ośla/pusta/tępa głowa, barani/kapuściany/ośli/pusty/tępy/zakuty łeb.

Przyznaję, że części nie znałem, ale może chociaż dla każdego ze zdjęcia wyżej znajdzie się miejsce. Według służb w momencie wykonania fotografii grubość tafli lodu nie przekraczała kilku centymetrów. Na szczęście ten wypad zakończył się tylko oburzeniem, a nie wpisem do Nagród Darwina. Tego, jak to wyjątkowe miejsce chyba nie trzeba podkreślać, a szkoda, żeby zwłoki popsuły czyjąś wiosnę, jak będą je wyciągać.

No i jest jeden komentarz, naszego ulubionego profilu A.S. Bytom:

Ale w czym problem?

twitter.com

#2. Szef TVP Sport rzucił niesmacznym żartem na temat Francji w 1939 roku

szkolnikowski-euro2020-655.png

Prezesem TVP Sport jest Marek Szkolnikowski. W przedmeczowym studio, kiedy mierzyliśmy się z reprezentacją Francji, pozwolił sobie na żart, który brzmiał:

Oddaliśmy w trakcie mundialu cztery strzały na bramkę. To i tak więcej niż Francuzi w 1939, więc zachowujmy humor.

Chwila tzw. „heheszków”, ale też refleksji. Każde słowo z #1. pasuje tutaj do tego pana. Krótka lekcja historii pokazuje, że z Francją podczas II WŚ nie było tak, jak nam się często wydaje. Tam ginęli ludzie, jak i u nas, i takie żarty są po prostu niesmaczne. Moment, kiedy to mówi, zobaczycie tutaj:Sam prezes ma zwyczaj występowania przed kamerą, kiedy grają Biało-Czerwoni:

Wizyta Szkolnikowskiego w studiu to tak jakby Michniewicz wystawił sam siebie na bramce w meczu z Francją. Nie do pomyślenia w prywatnej firmie.

Ekspert trzymany tylko na najważniejsze mecze polskiej kadry z najlepszą oglądalnością. Prezes stacji musi go zajebiście cenić.

Jeszcze zajebał się w akcji podczas mówienia tego wyśmienitego żartu.

Dodajmy, że to nie jego skeczowa myśl, a znalazł to na Twitterze.

#3. Nabzdryngolony ksiądz odprawiał ceremonię pogrzebową

main_ksi_dz_te_cz_owiek.jpg

W Gdańsku ksiądz z parafii św. Maksymiliana Kolbe został odsunięty od duszpasterstwa i skierowany na leczenie po tym, jak odprawiał ceremonię pogrzebową pod wyraźnym wpływem alkoholu. Zdarzenie miało miejsce 1 grudnia na cmentarzu Łostowickim. Z zeznań pana Roberta, którego ojciec był chowany, wynika, że od księdza wyraźnie było czuć alkohol, a on sam bełkotał. W pewnym momencie upadł na grób, po czym został wyprowadzony, wzięty pod ramiona przez innych świadków. Według informacji już w czasie mszy u księdza był zauważalny chwiejny krok. Kuria przeprosiła za zaistniałą sytuację, wyciągnęła konsekwencje wobec pijanego kapłana i wyszła z propozycją zadośćuczynienia rodzinie zmarłego.

Wideo

#4. Choinka tak brzydka, że nikt jej nie chciał

19905884a7078ecScreenshot_2022_12_0.png

W Zielonej Górze 1 grudnia miało miejsce wielkie wydarzenie. Na starówce stanął 15-metrowy świerk dostarczony przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze. O wydarzeniu poinformowano, pisząc:

Mamy go! 15-metrowy świerk pręży się już w sercu zielonogórskiej starówki. W asyście policji dotarł przed ratusz na platformie ciężarówki. Przyjechał z terenu nadleśnictwa Sulechów, dawnej plantacji choinkowej w leśnictwie Stary Dwór.

Na te słowa i szczególnie zdjęcia zareagowali mieszkańcy w komentarzach:

Po drodze wyłysiał.

Zainwestować. W sztuczną.

Nie no rozumiem niski budżet ale to chyba jakieś jaja. Nie było miasta stać na lepszą bardziej gęsta?

Co to ma być? Że 15m to rozumiem, ale gdzie gałęzie?

Sprawa zrobiła się tak głośna, że już następnego dnia wyhodowane w pełni naturalnie, bez ogrodnika i rosnące w naturalnym świetle drzewko zostało zabrane, a dostarczono nową i bardziej okazałą choinkę. Teraz wszyscy są zadowoleni. Tylko patrząc na zdjęcia, to nie można było tak od początku?

19905873ea60e96Screenshot_2022_12_0.png
se.pl, FB stara choinka i FB nowa choinka

#5. Katolicka fundacja oskarża kabarety Ani Mru Mru i Łowcy.B o obrazę uczuć religijnych

l_199059266813fe9_Gala_finalowa_YouTu.jpg

Brutalne Pieszczoty to nazwa grupy stworzona przez kabarety Ani Mru Mru i Łowcy.B. Podczas Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek” stworzyła skecz pod tytułem „Po Bożemu”. Premiera odbyła się 18 listopada, a 27 pojawił się on w telewizji Polsat. Numer ten wygrał nagrodę kabaretów, którą przyznają sobie wzajemnie występujący, widownia i tajny sędzia (tu okazał nim się Ireneusz Krosny). Katolicka fundacja Ave Maria wystosowała petycję o nazwie „STOP bluźnierstwom przeciwko Świętej Rodzinie”. Możemy w niej przeczytać:

Prześladowanie i wyśmiewanie świętych prawd wiary katolickiej przez zlaicyzowany świat postępuje. Lewicowe media po raz kolejny wymierzają atak w duchową spuściznę naszej wiary katolickiej w okresie, kiedy Kościół święty w czasie Adwentu przygotowuje się do przeżywania nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, licząc, że i tym razem katolicy milcząco spuszczą uszy i pozwolą bezkarnie deptać Boży majestat.


Skecz, o którym mowa, znajdziesz klikając tutaj.

Na temat skeczu wypowiedział się dyrektor festiwalu Łukasz „Żak” Zaczek :

Na pewno przesunęliśmy granice przyzwoitości, ale chyba było warto. Nie wszystko można będzie pokazać w Polsacie. Na Ryjku było kilka bardzo śmiesznych numerów, które nie skończą się karą nałożoną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Oskarżeni nie odnieśli się do sprawy.
wyborcza.pl
316
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Oto wydarzenia, które nigdy się już nie powtórzą
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 8 kobiecych zachowań, które mają być seksowne, a tak naprawdę wcale nie są
Przejdź do artykułu Najmocniejsze Cytaty – ​Celebrytka pokazała swoje umięśnione dzieci, a internauci ją prawie zjedli
Przejdź do artykułu Prosty trik dla osób, które nienawidzą zmywać naczyń
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Została wyproszona z damskiej siłowni przez swój strój. Oto jak była ubrana
Przejdź do artykułu Tych filmów nikt nie lubi. A szkoda, bo te produkcje wcale nie są złe!
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Niemcy masowo odchodzą z Kościoła
Przejdź do artykułu 20 krajów, do których najlepiej się przenieść, jeśli masz dość i nie odpowiadają ci Bieszczady
Przejdź do artykułu Oto co najczęściej oglądali Polacy w serwisie YouTube w 2022 roku – Co nowego w technologii?
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Michniewicz chciał dogryźć dziennikarzowi, ale lekko się pomylił

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą