Szukaj Pokaż menu

Faktopedia CMXCIV - Jak nie przeprowadzać zamachów terrorystycznych

88 226  
554   182  
Dziś m.in. jak nie przeprowadzać zamachów terrorystycznych, co japońscy uczniowie przynoszą na egzaminy oraz kto w Unii Europejskiej importuje najwięcej żywych owadów.

Polsat dał ciała jak nigdy wcześniej - Co nowego w technologii?

57 705  
196   111  
W dzisiejszym odcinku pośmiejemy się z nowych iPhone'ów, rząd nakaże nam zainstalować dwie aplikacje, a kibice Lewandowskiego będą bardzo mocno niezadowoleni.

Największe obciachy ostatnich dni – Polski kierowca „gwiazdą” przed śmiercią Elżbiety II

64 016  
223   108  
W dzisiejszych obciachach:
  • dożywotni zakaz stadionowy za pytanie na Twitterze
  • wpadka TV Republiki z tłumaczeniem „Ma’am”
  • drift, który zakończył się przygnieceniem pasażera
  • Ryanair szydzi z kobiety, która wykupiła miejsce przy oknie
  • kierowca, który został „gwiazdą” przed śmiercią Elżbiety II

#1. Dożywotni zakaz stadionowy za pytanie na Twitterze

l_1977936aa5c4cd8FciswqxXwAIcjsH.jpg

Kibic drugoligowej drużyny Preston North End zadał pytanie, które bardzo nie spodobało się władzom klubu. Po śmierci królowej Elżbiety II mecze piłkarskie zostały odwołane we wszystkich klasach rozgrywkowych. Kiedy ligi wrócą do gry zapewne spotkania będą poprzedzane minutą ciszy. I tego dotyczył komentarz, który zamieścił jeden z użytkowników. Napisał on:
Czy zostanę wyrzucony ze stadionu, jeśli będę buczał podczas minuty ciszy z powodu śmierci królowej?
Reakcja klubu była szybka i wręcz ekstremalna. W sieci pojawiła się treść listu, który miał otrzymać, były już, kibic klubu:
Twoje komentarze na Twitterze dotyczące królowej i rodziny królewskiej zostały zgłoszone do klubu, a zarząd został poinformowany. W wyniku twoich komentarzy Preston North End nie chce być z tobą kojarzony, dlatego dostajesz dożywotni zakaz stadionowy. Twój karnet i konto klubowe zostały zablokowane. Zakaz ten obejmuje wszystkie mecze domowe oraz wszystkie mecze drużyny rezerw/ towarzyskie i młodzieżowe. Policja została odpowiednio poinformowana. Zakaz ten dotyczy również wstępu do wszystkich terenów Preston North End F.C., w tym sklepu, kasy biletowej oraz zakazu zakupu lub uzyskania jakichkolwiek biletów na mecze wyjazdowe z klubu. Jeśli w czasie trwania zakazu wejdziesz na teren klubu, zostaniesz wyrzucony i może to doprowadzić do kolejnych działań, takich jak nakazy sądowe lub zaangażowanie policji. Wszystkie kluby piłkarskie, z którymi Preston rozgrywa mecze wyjazdowe, również zostaną poinformowane o zakazie.
Klub w rozmowie z dziennikarzami skomentował swoją decyzję i zapewnił, że jest gotowy na poznanie wyjaśnień kibica:
Jako klub piłkarski uznajemy prawo każdego człowieka do wolności słowa i osobistych opinii. W tym konkretnym przypadku seria tweetów została umieszczona w domenie publicznej i przez podmiot powiązany z klubem. Jeden konkretny tweet, który został usunięty, przekroczył granicę akceptowalności i przez powiązanie nas jako klubu wydano zakaz stadionowy. Jak w przypadku wszystkich decyzji, jeśli dana osoba miałaby przedstawić wyjaśnienia, dlaczego nasza decyzja była nieodpowiednia, zawsze będziemy jej słuchać.
sport.pl

#2. Wpadka TV Republiki z tłumaczeniem „Ma’am”

l_19779505ca81bb8Screenshot_2022_09_1.jpg

Temat śmierci królowej Elżbiety II nie schodzi z okładek prasy brytyjskiej. Polskie serwisy postanowiły pokazać okładki tamtejszej prasy i podobnie jak reszta zrobił to portal TV Republika. Jako wprowadzenie wybrali okładkę tabloidu „The Sun”, który napisał: We loved You Ma’am, Na kontach społecznościowych i stronie temat zapowiadając cytatem o treści: Kochaliśmy Cię mamo. „Ma’am” jest skrótem od słowa „Madam”, czyli grzecznościowej formy „pani”. Błędy już poprawiono, z Twittera wpis usunięto, ale komentarze pozostały:

Mamo? A może Matko Boska. Zwolnijcie tłumacza.
Mamo? Jeśli to nawiązanie do ostatniego nagłówka to się ośmieszyliście.
Your English needs more English.

wirtualnemedia.pl

#3. Drift, który zakończył się przygnieceniem pasażera


Zdarzenie miało miejsce w Solcu niedaleko Wolsztyna w Wielkopolsce. Na jednym z boisk młodzi mężczyźni próbowali poćwiczyć swoje zdolności driftowania samochodem. Służby zostały wezwane do leżącej na murawie osoby z poważnymi uszkodzeniami ciała. Okazało się, że jedna osoba znajdowała się na dachu samochodu, kiedy kierowca próbował wykonywać poślizg kontrolowany. Samochód przewrócił się i przygniótł osobę siedzącą na dachu. Po tym incydencie według zeznań kierowcy mężczyźni mieli wspólnie postawić samochód na koła, ale kierowca odjechał sam, gdyż przygnieciony kolega nie wyrażał takiej ochoty. Kierowcę wkrótce odnalazła policja. Był on pod wpływem alkoholu. Jak się okazało osoba jeżdżąca na dachu również za kołnierz nie wylewała.
rmf24.pl

#4. Ryanair szydzi z kobiety, która wykupiła miejsce przy oknie

l_197795353b2004cScreenshot_2022_09_1.jpg

Linie Rayanair to synonim taniego latania. Mają jednak w ofercie „bonusy” takie, jak na przykład wybranie miejsca przy oknie. Jedna z użytkowniczek pożaliła się na Twitterze wrzucając zdjęcie takiego miejsca i podkreślając, że zapłaciła za nie dodatkowo. Oficjalne konto nie zostawiło tego bez odpowiedzi i zamieściło zdjęcie, które możecie zobaczyć poniżej.

l_19779544aad7918Screenshot_2022_09_1.jpg

Sprawa ogólnie podzieliła użytkowników. Jedni podkreślali, że jak się wybiera tanie linie lotnicze to trzeba ograniczyć oczekiwania. Inni wpisali wprost, że coś takiego jak „obsługa klienta” już praktycznie nie istnieje. Co Wy sądzicie o ich odpowiedzi?
twitter.com

#5. Kierowca „gwiazdą” przed śmiercią Elżbiety II

19779552d1d0dcfScreenshot_2022_09_1.png

Elżbieta II zmarła 8 września. Od momentu pierwszych informacji o jej pogarszającym się stanie zdrowia sprawę zaczęły śledzić media na całym świecie. Brytyjska telewizja BBC wysłała ekipę, pod zamek Balmoral, gdzie ostatnie godziny spędziła królowa. Kamera była ustawiona na bramę posiadłości. W pewnym momencie widzowie mogli zobaczyć wóz dostawczy. Kamera wykonała zbliżenie, a oczom widzów ukazały się napisy „POLSKA” i imię kierowcy – Paweł. Analiza tego ujęcia sprawiła sporą frajdę widzom pod wpisem, który mówił:
Przepraszam, ale kamera robiąca zbliżenie na polskiego kierowcę dostawcy jedzenia rozłożyła mnie. Spodziewali się, że Królowa będzie prowadzić? Meghan Merkle?

Ktoś zapytał skąd ma pewność, że to Polak…
Ilu brytyjskich kierowców ma na imię Paweł i biało-czerwoną flagę?

Potem podkreślano, że kierowca powinien dostać premię za promocję firmy, która podobno nazywa się BidFood.

Faktem pozostaje, że zbliżenie było, jaka była jego intencja nie wiemy, ponieważ internetowi eksperci twierdzą, że po prostu chodziło o sprawdzenie ustawień kamery.

Wideo:

223
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Polsat dał ciała jak nigdy wcześniej - Co nowego w technologii?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu O tym, jak 500 plus doprowadziło do powstania nowego gatunku - Homo Socjalicus
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Zawodniczka MMA tłumaczy, dlaczego po wygranej walce pokazała cycki
Przejdź do artykułu Jak dotknąć cycka dziewczyny i nie tylko
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni - Uczestniczka programu Milionerzy przypadkiem zdradziła jedną z tajemnic show
Przejdź do artykułu Wieczór panieński: oczekiwania a rzeczywistość
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – ochrona musiała wyprosić dwóch widzów z meczu tenisowego, bo robili niestosowne rzeczy na trybunach
Przejdź do artykułu Agentka FBI przedstawia 9 sposobów na przejrzenie drugiej osoby
Przejdź do artykułu Demotywatory DCCLXI - Czarnek odleciał po raz kolejny
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty ostatnich dni – Kurski odleciał po tym, jak został odwołany

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą