Szukaj Pokaż menu

Jedni hodują chomiki, inni - jadowite ptaszniki - oto Wojtek z Venomous Art i jego "arachnofobiczna" zajawka

24 792  
174   40  
Wojtek lubi pająki. Ma ich ponad setkę. Zarówno tych dużych, włochatych ptaszników wielkości ludzkiej dłoni, jak i całkiem niepozornych, małych zabijaków. Czasem też spotkać go można na polskich łąkach, gdzie uzbrojony w kamerę poluje sobie na ośmionogie bestie, które u normalnego człowieka wywołują strach i obrzydzenie. Uparcie też walczy z mitami na temat tych stworzeń. I właśnie między innymi o tych mitach dziś sobie z Wojtkiem, właścicielem youtubowego kanału Venomous Art, porozmawiamy.

Zabawne stosunki, wredna była i inne anonimowe opowieści

40 522  
213   45  
Dziś m.in. poznacie Janusza hotelarstwa i dowiecie się, co pomogło odzyskać utraconą pamięć, będzie też o rozdawaniu autografów i o trudnych momentach w związku na odległość.

Znany komik tłumaczy Brytyjczykom, co czeka ich po śmierci królowej Elżbiety II

41 389  
288   68  
Znany komik, Michał Kempa, postanowił udzielić Brytyjczykom kilku cennych rad i przybliżyć cały proces, jaki zachodzi w społeczeństwie, kiedy umiera ktoś, kto nie dość, że jest sławny i jednocześnie bardzo szanowany na całym świecie, to jeszcze jest naszym rodakiem.

Dear Brytyjczycy,

Bo widzę, że Wy to tak w sumie pierwszy raz i to jest dla Was wszystko nowe.
Pozwólcie, że My - Naród Polski - wytłumaczymy Wam co i jak.

Pierwszy tydzień. Pierwsze tydzień będzie kluczowy. Najważniejsza sprawa: godzina śmierci denatki. Dokładna. Z minutami. To jest kluczowe. Tego się musicie na pamięć nauczyć. A jak media nie podają, to się trzeba dowiedzieć. To ważne. To z Wami zostanie. Wypadałoby też znać jakieś ostatnie słowa przed śmiercią, ale to akurat wam szybko z głowy wyleci.

W TV celebryci będą wspominać wspólne chwile z Jej Wysokością. Elton John z pewnością powie, że była mu jak matka. Jakaś aktorka wspomni jakąś super śmieszną anegdotkę, o tym jak to Królowa kiedyś pomyliła ją z inną aktorką. Albo to jak amerykańscy turyści nie rozpoznali monarchini. Prezenterzy telewizyjni codziennie będą wam przypominać, że Królowa była pogodna i miała ogromne poczucie humoru. I że to koniec pewnej epoki. Dowiecie się też, że Elżbieta II miała wiele nieznanych pasji. Była znakomitą malarką, pianistką, rzeźbiarką, pływaczką i zapaśniczką. No i owszem – polowała. Polowała, ale się nie cieszyła. Zwierzęta ją kochały.

W kraju zapanuje wzniosła atmosfera. Kibice zwaśnionych klubów w pokojowym geście wymienią się szalikami.
Będą minuty ciszy, hymny i w ogóle. Wiecie. Pogodzą się polityczni oponenci, a komentatorzy będą opowiadać ze teraz nastaną czasy większej kultury, a politycy będą się ze sobą mniej żreć. I że to początek nowej epoki.

Królowa miała z pewnością jakiegoś zaufanego kamerdynera, służącego, szofera, czy kogo tam mają Królowe.
No jakąś taką osobę co to zawsze była z boku i jest na wszystkich zdjęciach. Na początku dostanie parę stanowisk i odznaczeń. Napisze parę książek w stylu „moje życie u jej boku”.
Potem będzie trochę gorzej.

Będą też pomniki. W ch*j pomników. Lepszych, gorszych. No różnie to może być. Wiadomo. Potem sobie chwile odpoczniecie. Jakoś to będzie. Zrobi się jakaś mała awanturka o pogrzeb, czy miejsce pochówku. Techniczne sprawy. Ta cała Meghan znowu coś tam nagada. Ucichnie.

Minie trochę czasu. Kibice - jak to kibice - znowu zaczną się naparzać. Politycy - jak to politycy - znowu zaczną się żreć. Bywa. Po jakimś czasie jakiś jeden dziennikarzyna zacznie coś tam nieśmiało publikować. Albo raczej przypominać o wcześniejszych publikacjach. Z czasem będzie tego więcej. O tych kuzynkach. O koloniach. Różne takie.

Okaże się też, że te pomniki to były z tanich materiałów. Zacznie się dyskusja. Aha - ten kamerdyner, służący czy tam szofer co zawsze stał z królową na zdjęciach.
Wyjdą z nim nowe przypały.
Dużo przypałów.
W końcu pójdzie do telewizji i powie, że nie zna, nie wie i nie pamięta.

No. I tak po 15 latach zostaną Wam tylko memy, brzydkie pomniki i dyskusja czy Królowa wiedziała o molestowaniach, czy nie wiedziała. Aha. Ta godzina i minuta śmierci - to też zostanie.

Tak będzie. Albo nie będzie. Bo w sumie my to my, a wy to wy. I nawet godziny 21 nie ma na waszych zegarkach…

A w ogóle to i tak macie dobrze, bo przynajmniej waszą nową Królową nie został Niemiec.
288
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Zabawne stosunki, wredna była i inne anonimowe opowieści
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 10 ciekawostek o najlepszym wynalazku w historii
Przejdź do artykułu Internauci dzielą się chwilami, w których uświadomili sobie, że zrobili się starzy
Przejdź do artykułu Wytęż wzrok, czyli test na spostrzegawczość
Przejdź do artykułu Moje życie z autyzmem - doświadczenia bojowniczki JM
Przejdź do artykułu Dlaczego wymiana sprzęgła w Ferrari F50 jest taka droga?
Przejdź do artykułu Internauci zdradzają sekrety swoich zawodów, o których normalni ludzie nie mają pojęcia II
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Modelka plus size żali się, że nie wpuszczono jej na pokład samolotu. Powód? Nie uwierzycie!
Przejdź do artykułu Stanik jest zbędny XC
Przejdź do artykułu Najbardziej irytujące pytania, jakie zadawano ludziom, kiedy powiedzieli, gdzie pracują

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą