Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie Internetu DXXII - jak wygląda prawdziwy transport dzbanów

92 584  
574   181  
W dzisiejszym odcinku m.in. program PO według Tuska; dlaczego lekarze wracają do Polski; najlepsza kampania antynarkotykowa oraz dobre rady na każdy temat prosto od speców z PiSu.

Garść odpowiedzi na pytania, których nie spodziewaliście się zadać. Tym razem o wampirach II

38 785  
83   29  
Trociek2 napisał swoją pierwszą książkę. A czytelnicy Joe Monstera mają okazję przedpremierowo przeczytać jej fragmenty. Zapraszam na kolejną część.

Błędy w "Stranger Things"

51 125  
164   54  
Serial, który już zdobył miano kultowego i cieszy się ogromną popularnością nie oparł się błędom ciągłości i poprawności historycznej. To tylko niektóre ze sprzeczności, które można znaleźć w serialu.

#1.


Samochód Barbary, jednej z pierwszych ofiar Demogorgona w pierwszym sezonie, pojawił się na rynku w 1988 r. więc nie mógł istnieć w 1983 r., kiedy to toczyła się akcja na początku serialu.

#2.


Krótkofalówki używane przez dzieciaki do komunikacji pojawiły się na rynku w 1985 r. Dodatkowo te zabawkowe radia nigdy nie miały takie zasięgu nawiązania łączności, jaki pokazano w filmie.

#3.


W scenie, w której Nancy kłóci się ze swoją matką, a następnie zamyka się w pokoju jej torba "magicznie" zmienia położenie.

#4.


Autobus, w którym bohaterowie znajdują schronienie w pierwszym sezonie to model Blue Bird TC 2000, który był produkowany w latach 1998-2003, czyli również nie miał prawa pojawić się w serialu.

#5.


Kiedy bohaterowie szykują się na sali gimnastycznej do starcia z potworem na boisku do koszykówki widać linię rzutu za trzy punkty. Linia ta została oficjalnie dodana do przepisów w 1987 r.

#6.


Na początku drugiego sezonu, w scenie rozmowy Hoppera i Jedenastki przy śniadaniu elementy na stole wielokrotnie zmieniają swoje położenie między ujęciami.

#7.


Na początku piątego odcinka drugiego sezonu Will ma sen o Drugiej Stronie i gwałtownie się budzi w przepoconej koszulce, która wysycha i ponownie jest mokra zależnie od ujęcia.

#8.


Kiedy Will znajduje potwora w łazience, gubi krótkofalówkę, która upada na ziemię, ale kiedy inni wpadają do toalety, radia już nie ma.

#9.


Sezon trzeci toczy się w 1985 r. W jednej ze scen Mike oferuje Jedenastce M&Msy, widać tu, że niektóre z cukierków są czerwone. Ponownie nie zgadzają się lata, ponieważ Mars (producent M&Msów) wycofał czerwone cukierki w 1976 r. w związku z problemami z barwnikiem i wróciły one do opakowań dopiero w 1987 r.

#10.


W trzecim sezonie, w scenie, w której Alexiej ucieka przed Hopperem obraz został odbity lustrzanie. Widać tu jak Rosjanin ma kiesoznkę w koszuli po prawej stronie, a później z powrotem po lewej. W odbitym ujęciu jego zegarek znajduje się na prawym nadgarstku.

#11.


Również w trzecim sezonie, w scenie w której Erica i Robin zostają zamknięte w magazynie i Robin odbiera młodszej koleżance pojemnik z tajemniczą substancją, ułożenie dłoni Robin na pojemniku zmienia się kilkukrotnie między ujęciami.

#12.


W jednej ze scen Steve je banana i wyrzuca skórkę na stolik, aby już w następnym ujęciu mieć skórkę z powrotem w dłoni.

#13.


W trzecim sezonie hamburger Bruce'a, szefa z redakcji Nancy, co chwilę się zmienia i raz mięso jest na dole, a dodatki u góry, by po sekundzie wszystko było ułożone na odwrót.

#14.


W scenie w szpitalu w trzecim sezonie Jedenastka chce ignorować Mike'a i odkłada czytane pismo i odwraca się od niego, by już w kolejnym ujęciu ponownie czytać gazetę i ją ponownie odłożyć i odwrócić się.

#15.


Jedna ze scen czwartego sezonu ma miejsce 22 marca, a w sezonie drugim dowiedzieliśmy się, że jest to dzień urodzin Willa. W czwartym sezonie nikt o tym nie pamięta i nie wspomina, a zapytani producenci odpowiedzieli, że... sami nie zwrócili na to uwagi.

164
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Garść odpowiedzi na pytania, których nie spodziewaliście się zadać. Tym razem o wampirach II
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Najważniejsze życiowe lekcje, których nauczył nas serial Breaking Bad
Przejdź do artykułu Karygodne bzdury utrwalane przez amerykańskie filmy
Przejdź do artykułu 7 bardzo złych nauczycielek
Przejdź do artykułu Ciekawostki o Harrym Potterze, których nie możesz znać, jeśli tylko oglądałeś filmy
Przejdź do artykułu 7 najdziwniejszych mostów na świecie
Przejdź do artykułu Filmowe cytaty, które były jednocześnie bardzo dobrymi radami na życie
Przejdź do artykułu Najbardziej oczywiste rzeczy, jakie musiałeś tłumaczyć dorosłej osobie
Przejdź do artykułu Wielopak Weekendowy CMLXXXVI - ...nawet w czasie urlopu myślę o robocie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą