Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie Internetu DXXII - jak wygląda prawdziwy transport dzbanów

92 826  
574   181  
W dzisiejszym odcinku m.in. program PO według Tuska; dlaczego lekarze wracają do Polski; najlepsza kampania antynarkotykowa oraz dobre rady na każdy temat prosto od speców z PiSu.

Garść odpowiedzi na pytania, których nie spodziewaliście się zadać. Tym razem o wampirach II

38 857  
83   29  
Trociek2 napisał swoją pierwszą książkę. A czytelnicy Joe Monstera mają okazję przedpremierowo przeczytać jej fragmenty. Zapraszam na kolejną część.

Błędy w "Stranger Things"

51 211  
164   54  
Serial, który już zdobył miano kultowego i cieszy się ogromną popularnością nie oparł się błędom ciągłości i poprawności historycznej. To tylko niektóre ze sprzeczności, które można znaleźć w serialu.

#1.


Samochód Barbary, jednej z pierwszych ofiar Demogorgona w pierwszym sezonie, pojawił się na rynku w 1988 r. więc nie mógł istnieć w 1983 r., kiedy to toczyła się akcja na początku serialu.

#2.


Krótkofalówki używane przez dzieciaki do komunikacji pojawiły się na rynku w 1985 r. Dodatkowo te zabawkowe radia nigdy nie miały takie zasięgu nawiązania łączności, jaki pokazano w filmie.

#3.


W scenie, w której Nancy kłóci się ze swoją matką, a następnie zamyka się w pokoju jej torba "magicznie" zmienia położenie.

#4.


Autobus, w którym bohaterowie znajdują schronienie w pierwszym sezonie to model Blue Bird TC 2000, który był produkowany w latach 1998-2003, czyli również nie miał prawa pojawić się w serialu.

#5.


Kiedy bohaterowie szykują się na sali gimnastycznej do starcia z potworem na boisku do koszykówki widać linię rzutu za trzy punkty. Linia ta została oficjalnie dodana do przepisów w 1987 r.

#6.


Na początku drugiego sezonu, w scenie rozmowy Hoppera i Jedenastki przy śniadaniu elementy na stole wielokrotnie zmieniają swoje położenie między ujęciami.

#7.


Na początku piątego odcinka drugiego sezonu Will ma sen o Drugiej Stronie i gwałtownie się budzi w przepoconej koszulce, która wysycha i ponownie jest mokra zależnie od ujęcia.

#8.


Kiedy Will znajduje potwora w łazience, gubi krótkofalówkę, która upada na ziemię, ale kiedy inni wpadają do toalety, radia już nie ma.

#9.


Sezon trzeci toczy się w 1985 r. W jednej ze scen Mike oferuje Jedenastce M&Msy, widać tu, że niektóre z cukierków są czerwone. Ponownie nie zgadzają się lata, ponieważ Mars (producent M&Msów) wycofał czerwone cukierki w 1976 r. w związku z problemami z barwnikiem i wróciły one do opakowań dopiero w 1987 r.

#10.


W trzecim sezonie, w scenie, w której Alexiej ucieka przed Hopperem obraz został odbity lustrzanie. Widać tu jak Rosjanin ma kiesoznkę w koszuli po prawej stronie, a później z powrotem po lewej. W odbitym ujęciu jego zegarek znajduje się na prawym nadgarstku.

#11.


Również w trzecim sezonie, w scenie w której Erica i Robin zostają zamknięte w magazynie i Robin odbiera młodszej koleżance pojemnik z tajemniczą substancją, ułożenie dłoni Robin na pojemniku zmienia się kilkukrotnie między ujęciami.

#12.


W jednej ze scen Steve je banana i wyrzuca skórkę na stolik, aby już w następnym ujęciu mieć skórkę z powrotem w dłoni.

#13.


W trzecim sezonie hamburger Bruce'a, szefa z redakcji Nancy, co chwilę się zmienia i raz mięso jest na dole, a dodatki u góry, by po sekundzie wszystko było ułożone na odwrót.

#14.


W scenie w szpitalu w trzecim sezonie Jedenastka chce ignorować Mike'a i odkłada czytane pismo i odwraca się od niego, by już w kolejnym ujęciu ponownie czytać gazetę i ją ponownie odłożyć i odwrócić się.

#15.


Jedna ze scen czwartego sezonu ma miejsce 22 marca, a w sezonie drugim dowiedzieliśmy się, że jest to dzień urodzin Willa. W czwartym sezonie nikt o tym nie pamięta i nie wspomina, a zapytani producenci odpowiedzieli, że... sami nie zwrócili na to uwagi.

164
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Garść odpowiedzi na pytania, których nie spodziewaliście się zadać. Tym razem o wampirach II
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Niezwykłe kolorowe zdjęcia Warszawy zrobione 3 lata po Powstaniu Warszawskim
Przejdź do artykułu Filmowe wpadki, które były tak dobre, że zdecydowano się je pozostawić
Przejdź do artykułu Jak Sony strzeliło sobie w stopę
Przejdź do artykułu Nieznane fakty, które miały miejsce podczas kręcenia znanych filmów
Przejdź do artykułu Zakupy z kobietą - cztery koszmary, które przeżył każdy z nas
Przejdź do artykułu 10 głupich kłamstw o kobietach, które wciska nam Hollywood
Przejdź do artykułu Ojcowie wcale nie muszą być drętwi
Przejdź do artykułu Wielopak Weekendowy CMLXXXVI - ...nawet w czasie urlopu myślę o robocie
Przejdź do artykułu Oto najbardziej zaszufladkowani aktorzy w branży

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą