Szukaj Pokaż menu

Największe obciachy ostatnich dni - Założyła OnlyFansa i prowadzi go razem z córką, czym wzbudziła zażenowanie internautów

101 415  
322   84  
Dzisiaj w rosyjskich McDonaldach zjemy burgery z pleśnią, znana aktorka założy OnlyFansa z córką, a Zełeński podpisze akt kapitulacji na filmie Kadyrowa.

Te historyczne wydarzenia sprawią, że odzyskasz wiarę w ludzkość

48 164  
275   60  
W czasach kiedy cały świat jest świadkiem barbarzyństw, które odbywają się w sercu – wydawać by się mogło – cywilizowanego świata, łatwo stracić wiarę w człowieka. Dlatego też zawsze warto przypominać wydarzenia, które nasz gatunek stawiają w innym świetle i dzięki którym odniesiemy (może nieco naiwne) wrażenie, że jest jeszcze dla nas jakaś nadzieja.

Najdziksze newsy tygodnia – dziewczyna miała zostawić uchylone drzwi toalety, czym zdaniem sądu zachęcała gwałciciela

62 118  
233   173  
Czy będziemy pracować krócej? Możliwe, ale zagłosuj wpierw na Platformę Obywatelską. Jeśli nie zagłosujesz, to przyzwyczajaj się do sytuacji pingwinów z jednego z japońskich oceanariów. A jak masz telefon z Androidem, to szykuj się na więcej reklam.

#1. Pingwiny z jednego z japońskich oceanariów nie chcą jeść tańszych ryb

1967284d94e46851.jpg

Inflacja daje się we znaki nie tylko bankom, które nie wyrabiają z liczeniem pieniędzy z kredytów hipotecznych. Także zwierzęta boleśnie odczuwają skutki rosnących cen. Zwierzęta z oceanarium Hakone-en na południowy zachód od Tokio nie mogą jeść już swoich ulubionych ryb aju, a zamiast nich dostają tańszą alternatywę w postaci makreli. Nie wszystkim się to jednak podoba. Jak tłumaczą pracownicy oceanarium, pingwiny i wydry kręcą nosem na nowe danie i nie chcą go jeść, nawet gdy dostają makrelę podstawioną pod sam nos. Aby zachęcić zwierzęta do jedzenia makreli, pracownicy muszą mieszać ją z aju, co pozwala przynajmniej częściowo oszczędzić na kosztach żywności.

#2. Nadchodzą reklamy na ekranie blokady urządzenia z Androidem

l_19672820e0105485.jpg

Lubisz reklamy? Kto nie lubi gorących mamusiek z okolicy, które czekają tylko na twój telefon… Możliwe, że już wkrótce będziesz oglądać jeszcze więcej reklam dzięki nowej usłudze, którą Google zamierza wprowadzić na rynku amerykańskim. Kalifornijski gigant będzie współpracować z indyjskim koncernem InMobi Group i jej spółką Glance, która oferuje nowoczesne rozwiązania w zakresie emisji reklam. Glance potrafi tak zaczarować system Android, by wyświetlał on reklamy na ekranie zablokowanego urządzenia. A zatem możliwe, że już całkiem niedługo pierwszą rzeczą, jaką zobaczysz na ekranie po wzięciu do ręki swojego galaxy czy innego siaomiego, będzie reklama usług hydraulicznych czy innego zakładu kamieniarskiego w pobliżu.

#3. Donald Tusk zapowiada 4-dniowy tydzień pracy

l_1967283b8a660e96.jpg

Na rynku o silnie zaznaczonej konkurencji to konsument zyskuje najbardziej. Nie inaczej dzieje się na wojnie korporacji partyjnych, które prześcigają się w ofertach, by zapewnić konsumentowi-obywatelowi dobrobyt, który obywatel wizualizuje sobie przed każdymi kolejnymi wyborami. Może tym razem się uda za sprawą Donalda Tuska, który zapowiada wprowadzenie 4-dniowego tygodnia pracy – a przynajmniej obiecuje pomyśleć nad wprowadzeniem 4-dniowego tygodnia pracy, jeśli Platforma Obywatelska wygra kolejne wybory. Podczas przemówienia w Szczecinie były szef Rady Europejskiej mówił, że zmiany, które zachodzą w społeczeństwie, to dobry moment na przemyślenie modelu pracy. Zdaniem Tuska Polska mogłaby zacząć od wprowadzenia pilotażowego programu na podobnej zasadzie, co kilka innych krajów w Europie.

#4. Włoski sąd uniewinnił mężczyznę oskarżonego o gwałt tłumacząc, że kobieta go „zachęciła” uchylonymi drzwiami do toalety

l_19672796691dccc2.jpg

Do zdarzenia doszło w 2019 roku, gdy para bawiła się razem w jednym z pubów w Turynie. W pewnym momencie młody mężczyzna i towarzysząca mu kobieta udali się do łazienki, w której mężczyzna miał zgwałcić swoją towarzyszkę. Zdaniem sądu apelacyjnego do gwałtu jednak nie doszło, ponieważ „oboje znajdowali się pod wpływem alkoholu”, a ponadto kobieta zostawiła otwarte drzwi w toalecie, co zdaniem sądu miało stanowić zachętę dla mężczyzny, by udać się do toalety razem z nią. Włoskie organizacje ds. kobiet oraz czołowe reprezentantki partii politycznych ostro skrytykowały wyrok sądu, mówiąc między innymi, że „[wyrok] cofa walkę z przemocą wobec płci o lata świetlne”.

#5. Mężczyzna zmarł po odpaleniu fajerwerków na swojej głowie

l_19672819422706e4.jpg

Może i mężczyźni żyją krócej od kobiet, ale gdyby nie samobójcza natura pchająca ich w nieznane, to nie doszłoby do pogromów rdzennej ludności w Ameryce Południowej ani nie wiedzielibyśmy, że odpalanie fajerwerków z własnej głowy to głupi pomysł. Tymczasem dzięki poświęceniu jednego z mieszkańców Teksasu ktoś może uniknąć popełnienia podobnego błędu w przyszłości. Pablo Ruiz przypłacił życiem próbę odpalenia fajerwerków na własnej głowie, gdy materiał pirotechniczny znajdujący się w podłużnej tubie eksplodował z końca przytkniętego do głowy mężczyzny. Na miejsce szybko została wezwana karetka, jednak sanitariusze stwierdzili zgon 43-latka, któremu wybuch przebił czaszkę. W chwili wypadku mężczyzna był pijany.

#6. Jedna z amerykańskich stacji telewizyjnych pokazała południowokoreańską flagę w materiale o zamachu na byłego premiera Japonii

l_1967280628f73573_1.jpg

Światem wstrząsnęła niedawno wieść o śmierci Shinzo Abe. Były premier Japonii został postrzelony przez zamachowca na jednym z wieców wyborczych w regionie Nara. Sprawę komentowano w mediach na całym świecie, a amerykańska stacja NBC przyłożyła się jak żadna inna. W materiale programu „Today” reporter stacji mówił, że Japonia posiada jedno z najbardziej restrykcyjnych praw do posiadania broni, a jednocześnie na ekranie powiewały flagi Korei Południowej. Widzowie programu natychmiast zwrócili na uwagę na oczywistą pomyłkę stacji i nie omieszkali wytknąć NBC błędu, komentując na Twitterze wyemitowany odcinek programu.

Jeśli też chcesz sobie pokomentować, to pokomentuj. A jak nie chcesz, to przeczytaj ostatni odcinek newsów.

233
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Te historyczne wydarzenia sprawią, że odzyskasz wiarę w ludzkość
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 10 lifehacków tak idiotycznych, że niemal genialnych – prosty trik, by przyjąć więcej imigrantów
Przejdź do artykułu O czym najczęściej śpiewają metalowcy – już wiemy, dzięki analizie komputerowej
Przejdź do artykułu Dziewczyny, które wzięły się za siebie
Przejdź do artykułu Wyrzucił śmieci do lasu i dostał nauczkę, po której nigdy więcej tego nie zrobi
Przejdź do artykułu Jeremiah Peterson - 39-letni koleś, który w ciagu 6 mięsięcy dokonał niemożliwego
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni - Założyła OnlyFansa i prowadzi go razem z córką, czym wzbudziła zażenowanie internautów
Przejdź do artykułu Pani klientka w stroju Ewy, czyli co może pójść nie tak, kiedy naprawiasz ludziom domy
Przejdź do artykułu Sytuacje, które są tak niecodzienne, że aż prawie niemożliwe II
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia - oblała męża wrzątkiem, bo ten przez sen wyznawał miłość innej kobiecie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą