Szukaj Pokaż menu

Największe obciachy ostatnich dni – Brama na nowym osiedlu jak wejście do obozu?

89 397  
306   85  
W tym tygodniu w Obciachach znajdziecie kierowcę, który uznał, że dobrym pomysłem będzie wyprawa samochodem bez prawa jazdy na przesłuchanie, stewarda, który miał dziwny pomysł na pokładzie samolotu oraz kolejną osobę, która przekonała się, że lotnisko to złe miejsce do głupich żartów.

Jak powinny wyglądać postacie z „Gry o tron”, gdyby wiernie trzymać się książkowych opisów

84 018  
197   68  
MsBananaAnna postanowiła spróbować odwzorować postaci z kolejnej książki. Tym razem padło na „Grę o tron”. Zobaczmy, jak wyglądaliby bohaterowie powieści według opisów autora.

Najdziksze newsy tygodnia – odbył stosunek z żoną, po czym wydarzyło się coś nieoczekiwanego

78 204  
406   60  
W dzisiejszym odcinku będziemy przestrzegać przed chowaniem się pod latarnią, intensywnymi stosunkami i zbliżającym się kryzysem gospodarczym.

#1. Sześć procent Amerykanów uważa, że poradziłoby sobie w walce z niedźwiedziem grizzly

196114065d49fff2.jpg

To nam się podoba. Ten optymizm, ta niezmącona faktami wiara we własne siły, to nieuświadomione uwielbienie dla selekcji naturalnej, które pozwala wielkiemu narodowi trwać mimo huraganów, strzelanin i niedźwiedzi grizzly. Z każdą z tych rzeczy można sobie poradzić, a wg ankiety opublikowanej przez zajmującą się badaniem rynku firmę YouGov 6% Amerykanów uważa, że dałoby radę ważącemu nawet 800 kg niedźwiedziowi grizzly w bezpośredniej walce bez użycia broni. 8% uważa to samo na temat goryla, słonia i lwa. Zazdrościmy.

#2. Kobieta, która wydała poradnik poświęcony mordowaniu własnego męża, zamordowała własnego męża

19611397e4713f21.jpg

Jeśli najciemniej jest pod latarnią, to Nancy Crampton Brophy może spokojnie pozwać osobę, która wymyśliła to powiedzenie – przynajmniej gdy Crampton Brophy wyjdzie z więzienia i zyska prawo do pozywania kogokolwiek. 71-latka została niedawno uznana za winną morderstwa, do którego doszło w 2018 roku. Ofiarą kobiety, która nie przyznaje się do zarzucanego jej czynu, padł 63-letni Daniel Brophy – mąż oskarżonej. O winie kobiety przesądził materiał wideo z jednej z kamer przemysłowych w pobliżu miejsca przestępstwa, a także fakt posiadania tego samego modelu broni, z której zginął Daniel Brophy. Jak na ironię, Nancy Brophy, autorka powieści romantycznych, kilka lat wcześniej opublikowała na swoim blogu poradnik, w którym poruszała różne kwestie związane z mordowaniem męża: między innymi motyw morderstwa czy rodzaj narzędzia.

#3. Jedna z agencji turystycznych oferuje 100-procentowy zwrot kosztów wycieczki statkiem, który zaginąłby w Trójkącie Bermudzkim

19611414d3c279d3.jpg

Oferta, której trudno się oprzeć, pojawiła się na stronie jednej z agencji turystycznych. Ancient Mysteries Crusie zachęca wszystkich do wypłynięcia w rejs wycieczkowcem Norwegian Prima z Nowego Jorku na Bermudy w marcu 2023 roku. Oferta wydaje się bardzo atrakcyjna nie tylko ze względu na okoliczności przyrody towarzyszące tego typu wydarzeniu, ale również gwarancję zwrotu poniesionych kosztów na wypadek zaginięcia wycieczkowca w Trójkącie Bermudzkim. Dodatkową zachętę stanowi fakt, że dno wycieczkowca wyłożono przeźroczystym materiałem, więc osoby, które nie lubią wody, mogłyby oglądać dno Trójkąta z wygodą dorównującą wygodzie kanapy w domu.

#4. Mężczyzna stracił pamięć po stosunku z żoną

19611424ee24d824.jpg

Może i miewasz seks tak dobry, że ręka boli cię później przez tydzień, ale czy kiedykolwiek zdarzyło ci się odbyć stosunek aż do utraty pamięci? Autorzy jednego z artykułów opublikowanych niedawno w piśmie Official Journal of the Irish Medical Organisation znają. W opisywanym przypadku 66-letni mężczyzna odbył stosunek ze swoją żoną, po czym kompletnie zapomniał, co się działo dzień wcześniej, gdy razem z żoną i dziećmi świętował kolejną rocznicę swojego ślubu. 66-latek trafił do szpitala, gdzie poddano go badaniom i orzeczono przejściową amnezję globalną. To krótkotrwała, lecz całkowita utrata pamięci o niedawnych wydarzeniach, najczęściej występująca u mężczyzn między 50. a 70. rokiem życia, powodowana między innymi przez intensywny wysiłek fizyczny, szok termiczny lub seks. Rzeczony pacjent odzyskał pamięć po godzinie.

#5. Striptizerka twierdzi, że zbliża się ostry kryzys gospodarczy, bo w klubach ze striptizem wieje pustkami

1961143d4876d285.jpg

Nie słuchaj doradców finansowych, nie chodź do wróżki – udaj się do klubu ze striptizem. Nie dość, że nakarmisz wygłodniałą duszę, to jeszcze dowiesz się, co czeka twój domowy budżet w najbliższym czasie. Jeśli wierzyć słowom użytkowniczki Twittera o nicku @botticellibimo, wiele gospodarstw domowych będzie musiało wkrótce zacisnąć pasa. Zdaniem @botticellibimo światowe rynki spotka recesja, a pierwsze oznaki zbliżającego się kryzysu widać w klubach ze striptizem, które od dłuższego czasu świecą pustkami. @botticellibimo przekonuje, że kluby ze striptizem to nie tylko miejsca uciech, ale też punkty spotkań dobrze sytuowanych ludzi ze świata finansjery, więc jeśli finansiści nie spotykają się ze sobą lub swoimi klientami, to jasne jest, że nie mają po co. Wpis @botticellibimo rozszedł się po Internecie w trybie wiralowym, zyskując ponad 120 tysięcy polubień i ponad 15 tysięcy udostępnień.

#6. Szef pizzerii grzebał w śmieciach jednego z klientów, by dowieść, że klient kłamał na temat zamówienia

1961144761255686.png

Jak daleko posunie się cebulak, by nie płacić za jedzenie z restauracji? Choćby nie wiadomo, jak daleko się posunął, właściciele restauracji muszą być gotowi, by posunąć się jeszcze dalej. Conor Calland dobrze wie, że wielu klientów restauracji to zwykli naciągacze, którzy kosztują go nawet 100 funtów tygodniowo, więc gdy firma Deliveroo zawiadomiła go o złożonej reklamacji za niedostarczone zamówienie, Calland postanowił działać. Właściciel pizzerii EborCibus Pizza w brytyjskim mieście York pojechał do domu klienta, który złożył zażalenie, i zaczął grzebać w jego śmieciach, gdzie odkrył opróżnione opakowania po zamówionym jedzeniu. Calland zapukał do drzwi mieszkania i choć nie zastał właściciela, to poprosił jednego z lokatorów o przekazanie cebulakowi żądania przeprosin na co najmniej 750 słów. Wkrótce potem do pizzerii trafił pełen wyrzutów sumienia list z przeprosinami.

Jeśli naszła cię nagła ochota na grzebanie, to polecamy poprzedni odcinek newsów.
406
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Jak powinny wyglądać postacie z „Gry o tron”, gdyby wiernie trzymać się książkowych opisów
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 9 ciekawostek o wojowniczych Czukczach
Przejdź do artykułu O czym najczęściej śpiewają metalowcy – już wiemy, dzięki analizie komputerowej
Przejdź do artykułu Rzucił wszystko i kupił sobie za 13 tysięcy dolarów wyspę na Seszelach
Przejdź do artykułu Wyrzucił śmieci do lasu i dostał nauczkę, po której nigdy więcej tego nie zrobi
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Wielki wygrany w loterii Biedronki!
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Mocne słowa dewelopera na temat dzisiejszych pracowników
Przejdź do artykułu Tajemnica śmierci, która idzie za mną krok w krok przez ostatnie 16 lat
Przejdź do artykułu Eropak DCCCLXXV - Członek jak koń szalony
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty ostatnich dni – Pięć treningów w tygodniu albo to koniec. Modelka o swoich związkach

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą