Szukaj Pokaż menu

Sprytne rozwiązania codziennych problemów IV

75 657  
412   48  
I kolejne triki, które ułatwiają życie.

Internauci dzielą się pomysłami, które początkowo wydawały się dobre, jednak takie nie były

44 411  
115   22  
Czasem pewne rzeczy wydają się być świetnymi pomysłami do momentu, aż nie zastanowimy się nad nimi ponownie. Wtedy nagle wychodzi na jaw, że to, co początkowo wydawało się wręcz genialne, okazuje się zwykłą głupotą.

Najbardziej brutalni seryjni mordercy w ZSRR i Rosji

48 264  
169   42  
"Łowca futer" atakujący kobiety ubrane w futra; radziecki seryjny morderca Andriej Czikatiło, znany również jako rzeźnik Rostowa, który został skazany za 53 morderstwa czy też niedawny moskiewski maniak Aleksander Piczuszkin, znany jako „zabójca szachowy”. Co sprawia, że seryjny morderca zabija?

#1. Daria Mikołajewna Sałtykowa – "Sałtyczicha", "Krwawa Pani".

Kliknij i zobacz więcej!

Urodzona w 1730 roku właścicielka ziemska z Moskwy zasłynęła torturowaniem i zabiciem ponad stu poddanych, głównie kobiet i dziewcząt. Sałtykowa biła swoje ofiary, polewała je wrzącą wodą, paliła im włosy na głowie albo wyrywała im włosy. Wpływowa kobieta czuła się bezkarnie, lecz gdy o jej poczynaniach dowiedziała się caryca Katarzyna II, nakazała wszczęcie śledztwa. Sałtykowa została skazana na dożywotnie więzienie. Została pochowana obok swoich krewnych na cmentarzu Dońskim w Moskwie.

#2. Boris Gusakow - "Łowca Studentów"

Kliknij i zobacz więcej!

Radziecki seryjny morderca, skazany za zamordowanie 5 osób w regionie moskiewskim w latach 1964-1968. Popełnił co najmniej pięć morderstw i 15 brutalnych napaści seksualnych na dziewczęta (9 i 11 lat) i młode kobiety-studentki, zanim został złapany i stracony przez pluton egzekucyjny w 1970 roku.
Gusakow urodził się w rodzinie alkoholików i od najmłodszych lat miał problemy ze zdrowiem psychicznym, ale często ignorowano je z powodu toczącej się II wojny światowej.
W wieku 3 lat Gusakow był świadkiem niesamowitej sceny: bomba zrzucona przez Niemców zabiła kilka osób, w tym nastolatkę, której dosłownie rozerwało głowę. Odbiło się to na jego psychice.

W 1969 roku sąd uznał Gusakowa winnym pięciu morderstw i skazał go na karę śmierci. Mimo kilku wniosków o ułaskawienie (wszystkie zostały odrzucone) w 1970 Gusakow został stracony przez rozstrzelanie w Moskwie.

#3. Aleksiej Sukletin zwany Aligatorem

Kliknij i zobacz więcej!

Urodzony w 1943 w Kazaniu rosyjski seryjny morderca i kanibal.
Wraz z dwojgiem wspólników zabił i poćwiartował co najmniej siedem dziewcząt i kobiet w Republice Tatarstanu w latach 1979-1985. Po zabójstwach dokonywali na zwłokach ofiar aktu kanibalizmu.
Sukletin czasami sprzedawał sąsiadom ludzkie mięso, twierdząc, że są to skrawki mięsa zwierzęcego. Będąc pod wpływem alkoholu, pokazał sąsiadowi odciętą głowę ostatniej ofiary, Lilii Fedorowej. Sąsiad natychmiast zawiadomił milicję.
Aleksiej Sukletin został skazany przez Sąd Najwyższy Tatarstanu na karę śmierci przez rozstrzelanie. Został stracony 29 lipca 1987 roku.

#4. Anatolij Jemieljanowicz Sliwko

Kliknij i zobacz więcej!

Radziecki seryjny morderca, skazany za zamordowanie 7 osób w Niewinnomyssku i okolicach w latach 1964-1985. Jego ofiarami padali chłopcy w wieku od 11 do 15 lat.
Sliwko założył klub, do którego zapraszał nastoletnich chłopców. Klub ten nazwał Czergid (ros. Чергид - skrót od "Через реки, горы и долины" - "Przez rzeki, góry i doliny"). Kilka ofiar było członkami tego klubu.

23 lipca 1985 r. Sliwko zabił swoją ostatnią ofiarę, 13-letniego chłopca, Siergieja Pawłowa, który zniknął po tym, jak powiedział sąsiadowi, że idzie na spotkanie z przywódcą Czergidu.
Dzięki tej informacji milicja w końcu trafiła do Sliwki.

Oskarżony został o siedem morderstw, gwałty dokonywane na nieletnich oraz nekrofilię i skazany na karę śmierci. Przed śmiercią pomagał milicji w schwytaniu Andrieja Czikatiły, zwanego "Rzeźnikiem z Rostowa".

#5. Andriej Romanowicz Czikatiło

Kliknij i zobacz więcej!

Radziecki seryjny morderca nazywany "Rostowskim Rzeźnikiem", "Czerwonym Rozpruwaczem" i "Rostowskim Rozpruwaczem", który w latach 1978-1990 dokonał napaści seksualnej, zamordował i okaleczył co najmniej 52 kobiety i dzieci w Rosyjskiej SRR, Ukraińskiej SRR i Uzbeckiej SRR. Sam Czikatiło twierdził później, że nie jadł chleba do dwunastego roku życia, dodając, że on i jego rodzina często musieli jeść trawę i liście, aby oszukać głód. Czikatiło wspominał swoje dzieciństwo jako naznaczone przez biedę, wyśmiewanie, głód i wojnę.

Przed egzekucją powiedział: „Teraz mój mózg powinien zostać zabrany i zbadany, kawałek po kawałku, aby już nigdy nie było nikogo takiego”. Wyrok wykonano 14 lutego 1994 roku strzałem w tył głowy za prawym uchem.

#6. Nikita Wachtangowicz Łytkin (ur. 1992) i Artem Aleksandrowicz Anoufriew (ur. 1993)

Kliknij i zobacz więcej!

Nastolatkowie zostali aresztowani w związku z serią sześciu morderstw i dziewięciu ataków na mieszkańców irkuckiego miasteczka akademickiego od grudnia 2010 do kwietnia 2011. Przyznali się lekarzom, że na ofiary wybierali ludzi słabych i pijanych.
Jednym z motywów ich działania była chęć naśladowania innych znanych seryjnych morderców. Jako narzędzia zbrodni używali pałek, młotków, kijów bejsbolowych, a także noży. Liderem tego morderczego duetu był Anoufriew, a Łytkin był "wykonawcą".

2 kwietnia 2013 roku Sąd Okręgowy w Irkucku skazał Anoufriewa na dożywocie, a Łytkina na 24 lata pozbawienia wolności (później obniżono mu wyrok do 20 lat).

#7. Maksim Władimirowicz Pietrow

Kliknij i zobacz więcej!

Rosyjski seryjny morderca skazany za zamordowanie 12 osób w Petersburgu w latach 1999-2000. Nazywany w rosyjskich mediach „Doktor Śmierć” – był lekarzem, który wziął na celownik pacjentów z lokalnego ośrodka zdrowia, zabijając ich śmiertelnym zastrzykiem w ich domach, a następnie okradając ich. Pietrow był podejrzany o popełnienie 19 morderstw, ale był sądzony tylko za 17. W 2002 Pietrow został uznany winnym 11 morderstw i został skazany na dożywocie.

#8. Aleksandr Nikołajewicz Czajka

Kliknij i zobacz więcej!

Karierę przestępczą Czajka rozpoczął w 1989 roku. Został wówczas aresztowany pod zarzutem udziału w zbiorowym gwałcie młodej dziewczyny i skazany na 14 lat więzienia. W 1993 roku został zwolniony z więzienia za dobre sprawowanie.
19-letni Czajka popełnił pierwsze morderstwo, dźgając nożem (21 razy) 38-letnią kobietę. Ten ukraiński morderca znany był pod pseudonimem "Łowca Futer" (na ofiary wybierał kobiety ubrane w futra). Wszystkie morderstwa popełnił w Moskwie, w windach wieżowców.

Po aresztowaniu Czajka przyznał się do zamordowania 4 kobiet. Został skazany na karę śmierci, ale z powodu moratorium wyrok zamieniono na dożywocie .

#9. Aleksandr Jurjewicz Piczuszkin

Kliknij i zobacz więcej!

Znany również jako "Szachownicowy Morderca" i "Bitcewski Maniak", jest rosyjskim seryjnym mordercą. Uważa się, że zabił co najmniej 48 osób, a prawdopodobnie nawet 60, w Parku Bitcewskim w południowo-zachodniej Moskwie, gdzie znaleziono kilka ciał.

Piczuszkin spadł z huśtawki jako dziecko, a następnie huśtawka uderzyła go w czoło. Eksperci sugerowali, że to zdarzenie uszkodziło korę czołową Piczuszkina, ponieważ wiadomo, że takie uszkodzenie prowadzi do słabej regulacji impulsów i skłonności do agresji. Piczuszkin od dziecka przejawiał zamiłowanie do szachów, a w tych grach przeciwko głównie starszym mężczyznom Piczuszkin po raz pierwszy znalazł ujście swej agresji, dominując na szachownicy we wszystkich rozegranych partiach.
Pierwszą zbrodnię Piczuszkin popełnił mając 18 lat, zamordował wtedy kolegę z klasy. Swoje ofiary Piczuszkin zwabiał w zarośla parku i tam brutalnie mordował młotkiem. Ofiarami mordercy byli nawet jego znajomi.

Piczuszkin twierdził, że zamordował 61 osób. W 2007 roku został skazany na dożywotnie więzienie z zastrzeżeniem, że przez pierwszych 15 lat będzie odbywać karę w pojedynczej celi.

#10. Artur Ryno i Paweł Skaczewski

Kliknij i zobacz więcej!

18-letni student szkoły pisania ikon Artur Ryno i 18-letni student szkoły wychowania fizycznego Paweł Skaczewski przewodzili gangowi neofaszystów, który mordował imigrantów i zamieszczał w internecie filmy z ataków na nich. Skaczewski i jego wspólnik Ryno wpadli na gorącym uczynku po zabiciu biznesmena z Armenii Kariena Abramiana w kwietniu 2007 roku. Młodzi neofaszyści zadali ofierze 20 ciosów nożem, po czym zbiegli. Zostali jednak ujęci dzięki pomocy świadków zdarzenia.
Podczas przesłuchania Ryno przyznał się do zabójstwa 37 osób, w tym 20 wspólnie ze Skaczewskim. Skaczewski nie przyznał się do winy.
Zostali skazani na 10 lat ciężkich robót.


169
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Internauci dzielą się pomysłami, które początkowo wydawały się dobre, jednak takie nie były
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu MŻJDD - wróciła wcześniej do domu, zastała męża w takiej sytuacji...
Przejdź do artykułu Tajemnicze zaginięcie francuskiego wynalazcy Louisa Le Prince'a
Przejdź do artykułu Wytęż wzrok, czyli test na spostrzegawczość IV
Przejdź do artykułu 10 znanych i mniej znanych żądnych krwi zabójców z dawnych czasów
Przejdź do artykułu Używasz tych przedmiotów podczas każdej wizyty w łazience. Ale czy wiesz, skąd wzięły się ich nazwy?
Przejdź do artykułu To nie jest 10 zwyczajnych zdjęć. Mają one swoje mroczne tajemnice
Przejdź do artykułu Demotywatory DCCL - Jak dać znać facetowi, że ci się podoba
Przejdź do artykułu Pomysłowe rozwiązania spotykane w nieoczekiwanych miejscach II
Przejdź do artykułu Prawdziwy horror, który rozegrał się na australijskich pustkowiach

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą