Szukaj Pokaż menu

Historia zapomniała, jakimi szujami byli ci "wielcy" ludzie!

63 232  
225   55  
Czy dupkiem człowiek się rodzi, czy też może staje się nim na skutek życiowych doświadczeń oraz wpływu otoczenia? Trudno powiedzieć, ale faktem jest, że wielu dupków zrobiło ogromną karierę i całkiem pozytywnie zapisało się na kartach historii. A z tą ostatnią niestety często jest tak, że wybacza wielkim ludziom ich „małe” przywary. Na szczęście my nie zapominamy i nie mamy oporów, aby wygarnąć parę brzydkich faktów z życia postaci szczególnie zasłużonych dla ludzkości.

Albo wyobraźcie sobie być takim Dziwiszem... pasta internetowa o Don Stanislao

141 855  
1381   302  
Nie milkną echa (i długo nie zamilkną - całkiem słusznie) po dokumencie, w którym dziennikarze TVN odsłonili drugą, diabelską twarz osobistego sekretarza Jana Pawła II, a tymczasem polski internet podbija pasta nieznanego jeszcze autora, który idealnie podsumował życie kardynała Dziwisza.

Pierwszy od 26 lat błąd systemu w kultowej już Familiadzie - Co nowego w technologii?

73 605  
207   104  
W dzisiejszym odcinku wraz z papieżem Franciszkiem pomodlimy się za Sztuczną Inteligencję, wystrzelimy w kosmos pierwszego satelitę 6G oraz pozbędziemy się koszmarów wraz zegarkiem od Apple.

#1. Chińczycy wystrzelili pierwszego satelitę 6G


A przynajmniej to mówią wszystkie nagłówki branżowych portali. Okazuje się jednak, że wystrzelony niedawno satelita – który szumnie nazywany jest „6G” – tak naprawdę 6G nie obsługuje, bo ta technologia jeszcze nie istnieje. O co więc chodzi? Satelita ma wspomóc tworzenie nowej technologii.

Satelita został wysłany na orbitę za pomocą rakiety nośnej March-6, wystrzelonej z Taiyuan Satellite Launch Centre w prowincji Shanxi. W myśl wstępnych założeń nowe urządzenia mają wykorzystywać fale terahercowe o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu prędkości przesyłu byłyby wielokrotnie wyższe. Eksperci sugerują, że nowa sieć 6G może osiągać prędkości rzędu 1 terabajta na sekundę.

Wyobrażacie to sobie? W przypadku takiego scenariusza największym problemem dla osiągania maksymalnej prędkości sieci byłaby prędkość zapisu danych przez dysk komputera, a nie sama prędkość przesyłu danych.

To może pora na kubeł zimnej wody dla wszystkich, którzy za bardzo się podniecili. W obecnej chwili sieć 6G to jedynie melodia przyszłości. Na teraz fale terahercowe mają niewielki zasięg, co oznacza, że nie nadają się jeszcze do użytku. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać. Ale może najpierw nacieszmy się 5G, które u nas wciąż raczkuje.

MobileWorldLive

#2. Papież modli się w intencji Sztucznej Inteligencji


Papież Franciszek znany jest ze swojego nowoczesnego podejścia do spraw wiary. To przecież za jego „kadencji” wprowadzono na rynek został choćby eRóżaniec, który wywołał spore kontrowersje. Tym razem głowa Kościoła zachęciła wiernych do modlitwy w intencji… Sztucznej Inteligencji.

Wszystko to pojawiło się w filmie dotyczącym intencji modlitw na listopad bieżącego roku. Papież Franciszek zwrócił szczególną uwagę na Sztuczną Inteligencję i jej znaczenie we współczesnym świecie, które przecież stale rośnie.

Zdaniem Watykanu aż 37% światowych organizacji wykorzystuje dobrodziejstwo SI w jakiś sposób. Dlatego głowa Kościoła podkreśla, jak ważne jest, aby Sztuczna Inteligencja została wykorzystana we właściwy sposób i właśnie o to prosi, aby wierni Kościoła Katolickiego modlili się w bieżącym miesiącu.

Sztuczna inteligencja jest sercem epokowej zmiany, której doświadczamy. Robotyka może uczynić świat lepszym, jeśli jest rozwijana z myślą o dobru wspólnym. W istocie, jeśli postęp technologiczny zwiększa nierówności, nie jest to prawdziwy postęp. Przyszłe dokonania ludzkości powinny być ukierunkowane na poszanowanie godności osoby i stworzenia. Módlmy się, aby postęp robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył ludzkości... moglibyśmy powiedzieć, aby był „ludzki”.
https://youtu.be/9te7U_Dngeo

#3. Zegarek od Apple pomoże nam pozbyć się koszmarów


Inteligentne zegarki nie od dzisiaj pomagają ludziom radzić sobie z różnego rodzaju dolegliwościami i chorobami. To one wzywają pomoc, kiedy wykrywają nieprawidłowości i to one pomagają nam lepiej spać. Już niebawem pomogą nam również pozbyć się koszmarów sennych.

A konkretnie zrobi to Nighware – czyli specjalna aplikacja, której będziemy mogli używać jeśli… zaleci nam to lekarz, bo Nighware dostępny będzie jedynie na receptę.

Algorytm aplikacji w połączeniu z inteligentnym zegarkiem od Apple będzie analizował sen. Jeśli wykryje jakiekolwiek nieprawidłowości, postara się delikatnie nas wybudzić. Zrobi to poprzez wibracje wysyłane przez zegarek.

Aplikacja została zatwierdzona przez FDA i – jak wynika z przeprowadzonych badań – rzeczywiście działa.

FDA

#4. Państwo postanowiło wesprzeć nauczycieli w dobie zdalnego nauczania


Pamiętacie jeszcze ostatnią konferencję premiera Mateusza Morawieckiego, w której mówił o nowych obostrzeniach, zamykaniu kolejnych punktów usługowych, sklepów itd.? Być może w natłoku informacji umknęła wam jedna ważna wiadomość. Premier mówił również o dofinansowaniu dla nauczycieli zmuszonych do nauczania zdalnego. Podarowana od rządu kwota ma „pomóc w zakupie sprzętu niezbędnego do prowadzenia nauczania w trybie zdalnym”.

O jak dużych pieniądzach mowa? Trzymajcie się czegoś, bo możecie spaść z krzeseł. Mowa o jednorazowym przyznaniu 500 zł.

Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

Wielu z was zadaje sobie teraz pewnie pytanie, na co może sobie pozwolić taki nauczyciel za 500 zł? Już spieszę z odpowiedzią: na nic.

A tam na nic… może sobie kupić 15-letniego laptopa albo chociaż kamerkę i najtańszy mikrofon. Komputer przecież prawie każdy ma. Teoretycznie tak i teoretycznie mówi się przecież „lepsze to niż nic”. Ale 500 zł na zakupienie sprzętu elektronicznego do prowadzenia zdalnego nauczania to właśnie jest nic.

#5. Pierwszy błąd systemu w kultowej już Familiadzie


Familiada to teleturniej, który wielu z was zapewne pamięta jeszcze ze swojego dzieciństwa, kiedy całą rodziną w niedzielne popołudnie zasiadaliście przed telewizorem i słuchaliście suchych żartów prowadzącego. Program emitowany jest na antenie już blisko 26 lat i w całej jego karierze nie pojawił się żaden błąd, aż do ostatniej soboty…

To właśnie 7 listopada bieżącego roku w trakcie emisji programu Familiada czujni internauci dopatrzyli się błędu systemu. Na pytanie „Kto potrzebuje do pracy specjalnej torby” padło kilka odpowiedzi. Najwyżej punktowaną był „listonosz” (który zdobył 26 punktów), jednak wylądował on na trzecim miejscu. Na pierwszym znalazł się „lekarz”, który tych punktów zdobył zaledwie 21, a na drugim „hydraulik” z 24 punktami.

Najdziwniejsze jest jednak to, że błąd został przemilczany w trakcie programu. Jeden z serwisów plotkarskich stwierdził nawet, że zrobiono to celowo i z premedytacją. Na facebookowym profilu Familiady szybko pojawiło się sprostowanie całej sytuacji:

W sobotę, 7 listopada 2020 roku, wydarzył się pierwszy w 26-letniej historii „Familiady” chochlik systemu komputerowego. W trakcie gry przy pytaniu "Kto potrzebuje do pracy specjalnej torby?" program odpowiadający za tablicę pobrał liczbę "21" (zamiast "31") w pierwszej odpowiedzi, natomiast w trzeciej 26 (zamiast 16). Kolejność wytypowana przez ankietowanych była bez zmian - podobnie jak suma punktów. Nie miało to żadnego wpływu na decyzje zawodników przy beczce, a w konsekwencji na cały przebieg gry. Prowadzący, zawodnicy, jak i cała produkcja zespołu ”Familiady” nie dostrzegła - w ferworze gry - błędu komputerowego. Przepraszamy Widzów za ten chochlik, dziękujemy za czujność i baczne oglądanie naszego programu - mamy nadzieję, że komputer nie pomyli się w następnym ćwierćwieczu programu.
https://youtu.be/tiEbB23fDrU

W poprzednim odcinku: "Despacito" zdetronizowane. YouTube ma nowego króla pod względem liczby wyświetleń

207
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Albo wyobraźcie sobie być takim Dziwiszem... pasta internetowa o Don Stanislao
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Jak się żyje w najludniejszym kraju świata?
Przejdź do artykułu Jak zmieniło się życie biednego staruszka po jednym wpisie w sieci
Przejdź do artykułu Najlepsze lekarstwo na ból gardła
Przejdź do artykułu 16 mistrzów ciętej riposty namierzonych na Facebooku
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek na temat lądowania na Księżycu
Przejdź do artykułu 20 najlepszych opinii o produktach sprzedawanych w największym sklepie na świecie
Przejdź do artykułu 20 rzeczy, które mnie zaskoczyły po przylocie do Nowej Zelandii
Przejdź do artykułu Kompilacja genialnych pomysłów XV
Przejdź do artykułu Gorzka nauczka za domaganie się gratisów przez "instagramową influencerkę"

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą