Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Drobne detale w filmach, które mogliście przegapić

99 675  
391   33  
Pobieżnie oglądając filmy, łatwo przeoczyć drobne detale skrzętnie ukryte przez twórców. Czasem odnoszą się do filmowego bohatera, czasem do zupełnie innego filmu, a innym razem do pozafilmowej rzeczywistości.

#1. Władca Pierścieni


Filmowcy mają różne sposoby na przypominanie o pamiętnych bohaterach, którzy już się nie pojawiają na ekranie. Po śmierci Boromira w końcówce "Drużyny Pierścienia" przez pozostałe części trylogii Aragon nosi skórzane ochraniacze przedramienia, które należały do Boromira.

#2. Władca Pierścieni


Popularne zdjęcie sfrustrowanego Boromira patrzącego w dół, które stało się memem, też skrywa tajemnicę. Nie jest przypadkiem to, że Sean Bean spogląda w dół - jego kwestie napisano od nowa w nocy poprzedzającej zdjęcia, więc nie miał on szansy nauczyć się tego, co ma powiedzieć. Aktor na kolanie trzyma wydrukowaną listę dialogową i spogląda w dół, żeby ją przeczytać (zupełnie jak Janusz Gajos w "Psach", już wiadomo od kogo Bean ściągnął pomysł).

#3. Filmy Pixara


Studio słynie z przenikania się uniwersów swoich filmów i tak na przykład w "Toy Story 3" baterie w Buzzie zostały wyprodukowane przez firmę BnL, czyli "Buy N Large" z "Wall-E".

#4. Fantastyczny pan Lis


W tej animacji każde pojawiające się przekleństwo zastąpiono słowem... "Przekleństwo". Dotyczy to nawet "obraźliwych" graffiti.

#5. Herkules


W czasie gdy tytułowy bohater walczy z Hydrą, Hades mówi "to tylko połowa" i jest to prawda. Kwestia pada w 46 minucie filmu, który trwa 92 min.

#6. Thor: Ragnarok


Kiedy Thor odnajduje stary mural, na wizerunku przedstawiającym jego samego przebiega pęknięcie... Dokładnie przez prawe oko bohatera, które później stracił w walce.

#7. Spider-Man


W scenie ze Święta Dziękczynienia Peter Parker i Norman Osborn ubrali się w kolory ukrytej tożsamości tego drugiego - zielony oraz czerwony i niebieski.

#8. Śnięty Mikołaj


Spostrzegawczy widz zauważy, że przez cały film w tle pojawiają się dobrze ukryte elfy, które najprawdopodobniej mają za zadanie trzymać pieczę nad głównym bohaterem.

#9. Czarna Pantera


Poza sceny w kasynie i kolory ubrań, jakie noszą Nakia, T’Challa i Okyoe nie są bez znaczenia - czerwony, czarny i zielony to barwy flagi panafrykańskiej.

#10. Blade Runner 2049


W filmie replikantów można rozpoznać po numerze wydrukowanym na gałce ocznej; aby go odczytać, replikant musi spojrzeć do góry i w lewo. Na początku filmu, gdy zaczynają się pokazywać napisy, jako pierwsze pojawia się słowo "Replikanci" umieszczone w lewym górnym rogu ekranu.

#11. Filmy Disneya


Podobnie jak u Pixara, tutaj też filmy wielokrotnie odnoszą się do innych produkcji studia. Na przykład w "Lilo & Stitch" znajdziemy odwołanie do Mulan, kiedy zaraz po adopcji Stitcha bohaterowie przechodzą obok lokalu "Mulan Wok".

#12. Charlie i fabryka czekolady


W filmie w reżyserii Tima Burtona ojciec Charliego jest przedstawiony jako pracownik w fabryce pasty do zębów o nazwie "Smilex". Prawie tak jak nazywała się broń Jokera w wykonaniu Jacka Nicholsona - "Smylex" w "Batmanie" z 1989 r. w reżyserii... Tima Burtona.

#13. Grawitacja


Przy kręceniu filmów cała ekipa stara się raczej nie popełniać błędów, ale bywają wyjątki. W jednej ze scen w kosmosie w szybie kasku Kowalskiego można zauważyć refleks kamery i mikrofonu. Niby nic niezwykłego, takie odbicie pojawiały się w naprawdę wielu filmach, tylko... W całej "Grawitacji" nie było ani jednej szklanej przyłbicy (po to żeby się odbijało w nich studio) i były generowane komputerowo. Pomysłem reżysera Alfonso Cuarona było to, żeby dodać to odbicie, aby wyglądało jakby ekipa filmowa kręciła zdjęcia w kosmosie. Taki wewnętrzny żarcik.

#14. Kto wrobił królika Rogera?


W tamtych czasach nakręcenie filmu łączącego animację z żywymi aktorami i prawdziwymi sceneriami było przełomem technologicznym, ale nadal z pewnymi ograniczeniami. W niektórych scenach (jak w tej pościgu taksówką) łatwiej było narysować Eddiego granego przez Boba Hoskinsa. Na szczęście były to tylko krótkie migawki.

#15. Człowiek ze stali


Jednym z żołnierzy witających Supermana był Aaron Smolinski, który był... Supermanem... niejako. W filmie z 1978 aktor grał Clarka Kenta jako małego brzdąca w wieku 2 lat.

#16. Powrót do przyszłości 3


W scenie, w której Marty narzeka na niewygodny strój kowboja i mówi, że Clint Eastwood nigdy takich nie nosił, obok niego na ścianie widać dwa plakaty filmowe. Jeden z nich do "Zemsty potwora", która była filmowym debiutem Eastwooda, drugi do "Tarantuli" - czwartego filmu Eastwooda.
8

Oglądany: 99675x | Komentarzy: 33 | Okejek: 391 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.04

26.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało