Szukaj Pokaż menu

Misje w grach komputerowych, które były tak trudne, że doprowadzały graczy do szału

182 677  
430   211  
Gry komputerowe w teorii powinny nas relaksować. Kto jednak kiedykolwiek natrafił na zadanie, którego nie był w stanie wykonać, ten doskonale wie, że nie ma nic bardziej frustrującego niż niemoc towarzysząca nam w trakcie kolejnych prób ukończenia misji. A tych czasami potrafi być naprawdę wiele.

Nazwali go Ghost Car - Chevrolet Camaro z roku 1979 używany podczas wojny w Bośni

61 742  
587   56  
Redaktor Coldseed zagaił mnie tymi słowy: „Ej, mam dla ciebie temat, który jest chyba fajny” i podał linka. Poczytałem i temat był rzeczywiście fajny, właśnie o tytułowym Camaro. Lecz ja zamiast tłumaczyć tekst i umieścić go tu postanowiłem, że w swoim stylu nieco rozwinę temat. Bo czemu by nie…

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

93 151  
419   39  
Wiele dzieci marzy o tym, by znaleźć w ogródku skrzynię ze skarbem. Choć szanse na takie znalezisko są bliskie zeru, dziś opowiemy o tych, którym się udało.

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

#1. Ferrari Dino 264, rocznik 1974

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

W lutym 1974 roku w Los Angeles dwójka dzieciaków bawiła się w błocie za domem. Nagle trafili na coś, co wyglądało jak dach samochodu. Zawołali pomoc, zebrała się ekipa, która wykopała znalezisko. Okazało się, że samochód został skradziony kilka lat wcześniej.

#2. Zapomniany cmentarz z XVII wieku

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

W 2010 roku mieszkaniec Nowego Orleanu Vincent Marcello chciał wykopać sobie basen. Podczas prac uderzył w kawałek drewna. Ostrożnie usunął warstwę gleby, w wyniku czego odkrył 15 trumien z ludzkimi szczątkami. Prace zostały wstrzymane, a na miejsce przybyła ekipa archeologów.

Okazało się, że pochodzą one z opuszczonego 300 lat wcześniej cmentarza. Ostatecznie basen powstał, a pod nim spoczywa jeszcze wielu zmarłych.

#3. Pociski z II Wojny Światowej pod internatem

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

Dawno temu tereny otaczające Odyssey Middle School na Florydzie znane były pod nazwą Pinecastle Jeep Range. Odbywały się tam testy bomb i pocisków rakietowych. Jakimś cudem między 1945 a 1990 rokiem nikt nie pofatygował się, by poinformować budowniczych lub zarząd szkoły o tym, że płytko pod ziemią mogą znajdować się niebezpieczne niewybuchy. Korpus inżynierów sprzątał ten obszar latami, ciągle znajdując coś nowego. Łącznie z zakopanym czołgiem.

#4. Kości mamuta sprzed 12 tysięcy lat

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

To był typowy dzień pewnego sadownika. Jak zwykle zbierał owoce, gdy nagle natknął się na jakieś wybrzuszenie w ziemi. Zaczął więc kopać, odkrywając kości mamuta włochatego, który pasł się w tych okolicach przed tysiącami lat.

#5. Menhir z epoki brązu

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

W 2001 roku Stephen Davis z Anglii zauważył jakiś wysoki głaz przykryty ziemią. Po konsultacji z historykiem okazało się, że to jeden z menhirów z epoki brązu, tworzących formację znaczącą miejsce pochówku.

#6. Średniowieczny skarb

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

Pewien Austriak w najlepsze pracował w ogródku, gdy przypadkiem znalazł skarb datowany na późny XIV wiek. Znalazł tam biżuterię - pierścienie i broszki. Właśnie z takich historii biorą się mity o zakopanych skrzyniach ze skarbami!

#7. Ludzki szkielet

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

Zaledwie kilka lat temu małe dziecko zauważyło nietypowy obiekt wystający z ziemi. Powiedziało rodzicom, ci z kolei wezwali policję - okazało się, że to ludzkie szczątki. Zostały wykopane i przesłane do laboratorium. Szkielet należał do rdzennego mieszkańca Ameryki, który żył tam tysiąc lat temu.

Ciekawe, czy miejsce jest teraz nawiedzone...

#8. 400-letnie dzwony kościelne

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

Rzecz działa się 5 lat temu. Pewien mieszkaniec Czech kopał w ogrodzie, chcąc położyć jakieś rury. Trafił na coś twardego. Okazało się, że to 400-letnie dzwony kościelne. 10 lat wcześniej zostały skradzione z miejscowego kościoła.

#9. 150 tysięcy w gotówce

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

Wayne Sabaj właśnie stracił pracę. Poszedł do ogrodu zebrać trochę brokułów i znalazł na wpół zakopany worek foliowy. W środku było 150 000 dolarów. Zadzwonił na policję i zgłosił to. Dochodzenie wykazało, że pieniądze należały do sąsiada. Wyrzucił je twierdząc, że są przeklęte. Sąd miał rozstrzygnąć do kogo należą pieniądze, ale tuż przed końcem sprawy Pan Sabaj wraz z sąsiadem zmarli w tajemniczych okolicznościach.

#10. Kość pliozaura sprzed 250 milionów lat

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

Mieszkaniec Ipswitch w Anglii naprawiał swój płot, gdy jego uwagę przykuła niezwykle duża kość wystająca z ziemi. Przemknęło mu przez myśl, by skontaktować się z muzeum, ale ostatecznie zostawił sobie znalezisko, a kość położył w szopie. Dopiero po 16 latach postanowił skonsultować się z ekspertem. Potwierdzono tam, że doszło do epokowego odkrycia. Szczególnie, że szczątki należały przecież do dinozaura wodnego, a spoczywały na lądzie.

#11. Skamielina walenia sprzed 14 milionów lat

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

W 1978 roku Gary Johnson znalazł w ogrodzie ogromną skałę. Wykopał ją i skonsultował się z ekspertem. Rzeczony "ekspert" orzekł, że to po prostu bezwartościowy kawał kamienia. Przewijamy do 2014 roku. Gary natknął się gdzieś na informację o odkrytej w okolicy czaszce wieloryba. Tym razem zadzwonił do paleontologa. Specjalista potwierdził, że to skamielina rzadkiego fiszbinowca zamieszkującego naszą planetę 14 milionów lat temu.

#12. Lśniący, przezroczysty obiekt bez pochodzenia i definicji

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

Siostry z Kitchener w Kanadzie znalazły skałę ze zdjęcia. Szukały w ogrodzie robaków - wybierały się na ryby.

Obiekt został zabrany do gemmologa, który wykluczył dwie rzeczy - nie był to ani klejnot, ani meteoryt. Nie wiadomo czym jest i skąd pochodzi. Mówi się, że do sprawy przydzielono Foxa Muldera (ciekawe dlaczego nie Clarka Kenta).

#13. Ukryty schron przeciwatomowy

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

Rodzina Zwick z Neenah w stanie Wisconsin latami słyszała plotki o tym, że na ich terenie może znajdować się schron ukryty pod metalowym włazem. Po latach poszukiwań w końcu na niego trafili i weszli do środka.

Został wybudowany w latach 60. XX wieku. W środku znajdował się zapas jedzenia, narzędzia, latarki, świeczki, apteczki, kosmetyki, wyposażenie myśliwego oraz licznik Geigera.

#14. Prawie 4-kilogramowy samorodek

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

W 2011 roku mężczyzna z Kalifornii znalazł grudkę z powyższego obrazka. Do tej pory jest to największy samorodek złota na świecie - waży nieco ponad 3,7 kilograma. Został sprzedany na aukcji za niespełna pół miliona dolarów amerykańskich. Znalazca - co zrozumiałe - nie ujawnił swojej tożsamości. Nadal są szanse na to, że na jego terenie może spoczywać więcej złota.

#15. Półmetrowa dżdżownica

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

Li Zhiwei, robotnik z Chin, wieszał pranie, gdy przy płocie zobaczył tego potwora. Myśląc, że to wąż, podszedł bliżej, by - ku ogromnemu zdumieniu - okazało się, że to po prostu robak. Do tej pory nikt nie wyjaśnił jak mógł urosnąć do tych rozmiarów i czym musiał się żywić.

#16. Prawie 10 milionów USD w złotych monetach

Przedziwne rzeczy, które ludzie wykopali w ogródku

W 2013 para ze Sierra Nevada w Kalifornii znalazła stary pojemnik. Wystawał z ziemi. W środku znajdowały się złote monety. Zaczęli kopać i zdołali znaleźć takich kilkanaście - łącznie prawie 1500 monet. Wyceniono je na niespełna 10 milionów dolarów. Prawdopodobnie zostały tam zakopane przez poprzedniego właściciela - musiał odejść z tego świata, a o skarbie słuch zaginął na długie lata... Całkiem niezłe wynagrodzenie, jak na jedno popołudnie roboty.
419
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Nazwali go Ghost Car - Chevrolet Camaro z roku 1979 używany podczas wojny w Bośni
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Najbardziej żenujące rzeczy, jakimi zawstydzili cię twoi rodzice
Przejdź do artykułu Najświętszy napletek, czyli historia najdziwniejszej relikwii w dziejach Kościoła
Przejdź do artykułu 8 przykładów absurdalnego pokazu bogactwa
Przejdź do artykułu Co było najbardziej denerwujące w latach 90.?
Przejdź do artykułu Faktopedia – Niezwykły przypadek kobiety, która „wyleczyła się” z depresji
Przejdź do artykułu Skąd w ogóle wzięło się to "ó"
Przejdź do artykułu Lekarze dzielą się kwestiami medycznymi, które ich zdaniem powinien znać każdy człowiek
Przejdź do artykułu O tym jak Szwedzi usiłowali zdobyć biegun północny za pomocą balonu
Przejdź do artykułu Wojna 6-dniowa, czyli 132 godziny, które uratowały państwo Izrael przed zniknięciem z map Bliskiego Wschodu

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą