Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie internetu LIII - Myślicie, że widzieliście już wszystko w Internecie?

110 528  
392   56  
W dzisiejszym odcinku m.in. kobieta, która ma wszystko sztuczne; instagramowe księżniczki; pożar podczas seksu; jak kochana żona dba o wymagającego męża; 5 popularnych kłamstw kobiet oraz idioci, którzy nie sprawdzają jednej rzeczy z wagą.

#1.

Kolekcja intrygujących map XCVIII - obrzezani mężczyźni na świecie

66 636  
241   92  
W dzisiejszym odcinku m.in. najbogatsi ludzie w Afryce, symbole wojsk lądowych w Europie oraz w jakich statystykach kraje europejskie wypadają najgorzej.

#1. Jaki procent PKB przeznacza się w danym państwie na prace badawczo-rozwojowe


10 naprawdę potwornickich ciekawostek XX

90 308  
227   36  
Dziś o grze Carmageddon, żabie, która rozmnaża się rzygając swoimi dziećmi i o chorobach zakaźnych...

#1. Tupac and shiet

Członkowie grupy muzycznej The Young Outlawz przyznali, że w 1996 roku zmieszali prochy Tupaca Shakura z marihuaną i zrobili sobie z tego skręty.
Young Noble, jeden z członków grupy, opowiedział o tym w wywiadzie słowami "Tak, to prawda. To było chyba tej nocy, jak mieliśmy małą stypę po nim, z jego mamą, rodziną i tym całym gównem. Rypnęliśmy na plażę, robiliśmy dużo tego całego gówna, co on lubił na plaży. Trochę trawy, trochę skrzydełek z kurczaka, uwielbiał oranżadę i całe to gówno. Pac uwielbiał to całe gówno, dlatego daliśmy mu takie ostatnie pożegnanie tej nocy. Już zapomniałem, który z nas na to wpadł, że musimy to zrobić, ale skręciliśmy trochę starej Californii i wkręciliśmy w to naszego ziomka".

Kolejny z członków, E.D.I., mówi, że to jego pomysł "To ja wymyśliłem całe to gówno, jak posłuchasz Black Jesus, to tam mówi, że jego ostatnim życzeniem jest, żeby czarnuchy zjarały jego prochy, czyli to było jego ostatnie życzenie. Nie wiem, na ile on z tym był na serio, ale my to całe gówno wzięliśmy całkiem na serio".

#2. Kwintus Serwiliusz Cepion

Kwintus Serwiliusz Cepion zapisał się na kartach historii jako jeden z najgorszych dowódców wszech czasów. W jednej tylko bitwie w swojej 130-tysięcznej armii stracił 112 tysięcy żołnierzy.

Doszło do tego w bitwie pod Arausio. Cepion nie chciał oddać dowództwa konsulowi Gnejuszowi Maliuszowi Maksymusowi, ponieważ uznawał go za człowieka niższego stanem. Po zażartej kłótni Kwintus Serwiliusz Cepion poprowadził całą 130-tysięczną armię do boju przeciwko Cembrom i Teutonom. Do starcia doszło 6 października 105 r. p.n.e. Kwintus poprowadził walkę tak, że dziś szacuje się, że wśród jego żołnierzy doszło w trakcie starcia do 112 000 zgonów. Wrogie im wojska ograniczyły się w stratach rzędu paru tysięcy zabitych.

#3. Pokrzywa

Urticantia to toksyczne zapalenie skóry wywołane przez włoski parzące pokrzywy zwyczajnej.

Objawami są pieczenie, swędzenie i ból oraz wykwit białych grudek na skórze w miejscu kontaktu z włoskami pokrzywy. Ból i swędzenie występują zwykle maksymalnie do 10 minut, białe grudki w niektórych przypadkach mogą zniknąć nawet po 3 dniach. Co ciekawe, kiedy poparzymy się pokrzywą, nie powinniśmy się w miejscu poparzenia myć, ponieważ przedłuży to stan zapalny. W celu złagodzenia objawów poparzenia przez pokrzywę możemy miejsce kontaktu natrzeć zgniecionymi liśćmi szałwii, babki, mięty lub szczawiu. Pomaga też posmarowanie tego miejsca oliwą i nie, nie jest to jakiś zabobon z poradnika Pani Domu - oliwa rzeczywiście pomaga złagodzić dolegliwości związane z oparzeniem.

#4. Klątwa Faraona

W 1923 roku, George Herbert, fundator poszukiwań grobowca Tutanchamona rozciął sobie przy goleniu grudkę po ugryzieniu komara. Miejsce było zakażone paciorkowcami róży, więc infekcja przez krew bardzo szybko rozprzestrzeniła się po organizmie i po kilku dniach nieszczęśnik zmarł.

Jest bardzo możliwe, że gdyby George nie zaciął się przy goleniu, to na różę w ogóle by nie zapadł.

Róży nie należy mylić z różyczką i różycą. Są to różne choroby, a na ostatnią z nich zapadają tylko świnie.

#5. Carmageddon 64

Carmageddon 64 został uznany za jedną z najbardziej nieudanych gier na świecie. Księga rekordów Guinnessa w 2011 roku odnotowała tę grę jako najgorzej ocenianą wyścigówkę na Nintendo 64.

Grze dostało się za to, że wyglądała kiepsko, grało się kiepsko i sterowanie było w niej kiepskie. Była to po prostu wyjątkowo nieudana przekładka gry komputerowej.

#6. Katastrofa

W 1937 roku doszło do pożaru Akwawitu (wytwórnia alkoholu) w Poznaniu. Okolicę zalały 2 miliony litrów płonącego spirytusu, który wlewał się do piwnic i suteren okolicznych budynków, doprowadzając do kolejnych niszczących pożarów.

Do pożaru doszło w wyniku uderzenia pioruna w zbiornik ze spirytusem. Podobnie jak to miało miejsce przy pożarze rafinerii w Czechowicach Dziedzicach.

#7. At Long Last Love (1975)

At Long Last Love został uznany

Wydany w 1975 roku musical był nawiązaniem do złotego okresu hollywoodzkich musicalów, czyli do lat 30. XX wieku. Niestety, krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki. "To może być najgorszy musical tej, a nawet każdej dekady", "Po obejrzeniu około 45 minut, wiemy już, że to będzie jeden z najgorszych i najbardziej żenujących Złotych Indyków w historii", "to nie była porażka, to było coś więcej niż porażka". Film w nieco zmienionej wersji miał swój kolejny "debiut" w 2011 roku na platformie Netflix.

#8. Rheobatrachus

Rheobatrachus to żaba, która miała bardzo dziwny sposób na rozmnażanie i dosłownie wyrzygiwała swoje dzieci na świat.

Ta żaba może nie wygląda najdziwniej, jednak jest na tyle potwornicka, że rodzi dzieci ustami. Samica łyka skrzek, a ten przykleja się do ścianek jej żołądka. Kiedy kijanki zamieniają się już w żaby, to wychodzą na świat przewodem pokarmowym matki - starają się przodem, żeby nie było wątpliwości. Żaby z tej rodziny prawdopodobnie wyginęły w latach 80. XX wieku, jednak naukowcy starają się przywrócić je światu z pomocą klonowania.

#9. Urwał od internetu

8 kwietnia 2017 we Francuskim Rouen matka zamknęła w pokoju na 9. piętrze swojego 47-letniego syna. Ten jednak wymknął się przez okno i postanowił zejść na dół po kablu od internetu. Dotarł tam w niespełna 3 sekundy.

Nieszczęśnik był alkoholikiem, więc matka zamknęła go w dobrej wierze, chcąc odebrać mu możliwość zapicia się na śmierć.

#10. Dysplazja Lewandowsky'ego-Lutza

Dysplazja Lewandowsky

Choroba prawdopodobnie spowodowana jest wirusem HPV, jednak występuje tylko u osób o określonej predyspozycji genetycznej - chodzi o mutację genów na chromosomie 17. Choroba nie jest w pełni uleczalna, można tylko hamować jej rozwój i chwilowo łagodzić objawy. Zmiany skórne można usunąć jedynie chirurgicznie, jednak nawet po usunięciu będą znów się pojawiać.

Jednym z najbardziej znanych chorych był Dede Koswara, nazywany Człowiekiem Drzewem. W 2007 roku filmik z Dede trafił do internetu i stał się na tyle popularny, że zainteresowały się nimi stacje ABC, Discovery Channel i TLC. Wystąpił między innymi w 12 odcinku serii "My Shocking Story". W 2008 roku dokonano chirurgicznego usunięcia ważących łącznie aż 6 kilogramów narośli na jego skórze. Brodawki z czasem jednak znów zaczęły się pojawiać. 30 stycznia 2016 r. z powodu komplikacji związanych z chorobą Dede Koswara zmarł. Miał 42 lata.
Poprzedni odcinek tej serii: KLIK
Źródła: 1, 2, 2b, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 10b, 10c
227
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Kolekcja intrygujących map XCVIII - obrzezani mężczyźni na świecie
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 12 niezwykłych grobli znajdujących się na Ziemi
Przejdź do artykułu 8 potwornickich ciekawostek o Disneyu
Przejdź do artykułu Prosty trik dla osób, które nienawidzą zmywać naczyń
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek o zębach (bo wszyscy kochamy wizyty u dentysty...)
Przejdź do artykułu Obieżyświatka dzieli się oszustwami, na które najczęściej próbuje się nabrać turystów w różnych miejscach na świecie
Przejdź do artykułu 7 totalnie niezdrowych ciekawostek o papierosach
Przejdź do artykułu Szalone "madki" z internetu atakują!
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek o historycznych graffiti
Przejdź do artykułu Szokujące fakty ze świata biznesu

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą