Szukaj Pokaż menu

Co ona robi sobie z twarzą! Malowanie zajmuje jej nawet do 12 godzin, ale efekt jest tego wart

47 024  
148   16  
Ines Kuš jest chorwacką artystką i makijażystką. Od dzieciństwa dawała upust swoim graficznym pasjom na wiele sposobów - fotografia, projektowanie ubrań, rysunki. Ale w pełni zaczęła się realizować dopiero gdy zgłębiła tajniki malowania własnej twarzy. Robi to tak, że niewiele osób na świecie byłoby w stanie jej dorównać.

#1.

Potrafisz trafić kulką do kubka?

634 383  
688   236  
Witajcie w dziale marnowania czasu w oczekiwaniu na weekend!

Dzisiaj nie będziemy chodzili po labiryntach z latającymi przeszkodami. Dzisiaj coś innego, chociaż motywem przewodnim pozostaje kuleczka...

Kliknij i zagraj!

Wystarczy trafić kulką do kubka w tym samym kolorze. Kierunek rzutu określamy myszką, a siłę wyrzutu przytrzymując przez odpowiedni czas lewy przycisk myszy. Im mniej nieudanych prób tym więcej punktów. Bułka z masłem...

Siad! - czyli jak pewien niewinny labrador trafił za kratki

24 069  
76   5  
Więzienie federalne stanu Pensylwania jest znane przede wszystkim z faktu, że trafił tu za kratki legendarny gangster Al Capone. Mniej osób wie, że było też miejscem odsiadki Pepa - psa rasy labrador.

24 sierpnia 1924 r. czarny labrador Pep został skazany na dożywocie bez prawa do zwolnienia. Z lektury artykułów w gazetach mieszkańcy dowiedzieli się, że pies został oskarżony o brutalne morderstwo kota, którego tak bardzo kochała żona gubernatora stanu Pensylwania - Gifforda Pinchota. Gubernator wykorzystał swoje wpływy, aby umieścić psa w więzieniu. Zwierzę zostało nawet sfotografowane jak każdy więzień i przydzielono mu numer - C-2559.

Historia nader przykra. Tym bardziej że Pep nie zamordował żadnego kota...

Kliknij i zobacz więcej!

Pep był w rodzinie pana Pinchota od malutkiego szczeniaczka. Krewna gubernatora, zajmująca się hodowlą zwierząt, podarowała labradora politykowi, gdy ten został wybrany na gubernatora stanu. Początkowo Pep był uwielbiany przez całą rodzinę, ale wkrótce podrósł i zaczął gryźć meble i inne przedmioty. Żadne kary nie skutkowały, by oduczyć zwierzę niszczenia wszystkiego dokoła. Zęby labradora zepsuły tak wiele poduszek, że w końcu właściciele postanowili pozbyć się psa. Ale nie chcieli go usypiać.

Podczas podróży służbowej do Maine Pinchot znalazł wyjście z sytuacji. Dowiedział się, że w niektórych więzieniach psy są specjalnie umieszczane, by podtrzymywać więźniów na duchu. Gubernator omówił tę kwestię z szefem więzienia w Pensylwanii i ten zgodził się zaeksperymentować. W taki oto sposób Pep trafił za mury więzienia. Sfotografowano go jak więźnia dla żartu.

Kliknij i zobacz więcej!

Skąd zatem wzięła się legenda, że Pep jest przestępcą? Prawdopodobnie ta historia została napisana przez dziennikarza lokalnej gazety. Dla lepszej sprzedaży gazety, wspólnie z synem gubernatora wymyślili bajeczkę o psie-mordercy.   Więzienie Eastern State Penitentiary w Filadelfii w stanie Pensylwania zostało zamknięte w 1971 roku. Teraz jest to miejsce turystyczne. Ludzie przyjeżdżają głównie, aby obejrzeć celę, w której siedział Al Capone. Dla nich również zawisła tablica ku pamięci "wybitnego więźnia Pepa".
76
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Potrafisz trafić kulką do kubka?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 15 historii, które pokazują, że w fast foodzie też pracują dobrzy ludzie
Przejdź do artykułu 15 słodkich zwierzaczków, które potrafią wyrządzić krzywdę człowiekowi
Przejdź do artykułu Zakochana para z Chin
Przejdź do artykułu Wilki morskie - one naprawdę istnieją i żyją w Kanadzie
Przejdź do artykułu Jak zmieniło się życie biednego staruszka po jednym wpisie w sieci
Przejdź do artykułu Gdyby zwierzęta potrafiły mówić...
Przejdź do artykułu Co razi widzów podczas oglądania filmów i seriali
Przejdź do artykułu Demotywatory CCXLI - najgenialniejszy w historii trolling polskich kibiców
Przejdź do artykułu Dlaczego należy regularnie czyścić akwarium

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą