Szukaj Pokaż menu

7 utartych do porzygu schematów z komedii romantycznych

150 682  
438   92  
W potocznej mowie istnieje zjawisko zwane „babskim kinem”. Do tego wielkiego worka pełnego rozpaczliwych melodramatów, nudnych romansideł i podsyconych erotyką historii kup ciuszka, a zrobię ci loda, dostał się też upiorny gatunek zwany „romantyczną komedią”.

Najgłupsze wynalazki naszych czasów

184 369  
538   98  
Czego to ludzie nie wymyślą... Koło jest, papier i proch już wcześniej "made in China", w takim razie czas puścić wodze fantazji. Być może coś, co w tej chwili wydaje się być bezsensownym wynalazkiem, okaże się epokowym rozwiązaniem.

#1. Telefon komórkowy w kształcie pistoletu

Kliknij i zobacz więcej!

7 naprawdę zaskakujących ciekawostek o milionerach

204 317  
415   94  
Jacht, odrzutowiec i Lamborghini? Nawet u tych, których na to bez problemu stać, nie są to produkty pierwszego wyboru. Oto kilka rzeczy, których nie spodziewaliśmy się po milionerach!

#1.

Gdy będę bajecznie bogaty, kupię sobie… (tu wstaw samochód ulubionej marki). Idę o zakład, że tylko rowerzyści wybrali Forda… A jednak wcale nie Maserati, Ferrari, Porsche czy Lamborghini to ulubione samochody milionerów. Ci wolą bowiem Fordy. I to nawet nie GT40. Wynika to z faktu, że samochód to najgorsza możliwa inwestycja, a Ford wydaje się ekonomiczny.

#2.


Ci, którzy marzą o dorobieniu się milionów i przejściu na zasłużoną emeryturę, też są w błędzie. Taki luksus wybiera zaledwie co piąty milioner. Zdecydowana większość pracuje w dalszym ciągu, co wynika z kilku elementów - chęci pomnażania pieniędzy, obawy przed utratą zdobytego statusu, a często i uzależnienia od pracy.

#3.


Podobno pierwszy milion najlepiej ukraść - ewentualnie dostać od taty. Ze statystyk wynika coś zupełnie innego. Przeanalizowano przypadki współczesnych amerykańskich milionerów i okazało się, że aż 80% z nich dorobiło się samemu, nie dziedzicząc fortuny po przodkach. Statystyka pokazuje też, że cały ich dorobek najprawdopodobniej zostanie roztrwoniony przez pokolenie ich dzieci lub - najpóźniej - wnuków.

#4.


Co piąty mieszkaniec Singapuru jest milionerem. Z udziałem sięgającym 20% społeczeństwa, Singapur jest pod względem bogactwa swoich obywateli rekordowym miastem/państwem. W Singapurze milionerów cały czas przybywa - 14% w skali roku. Szybciej bogacą się tylko Chińczycy oraz Hindusi - odpowiednio 16 i 21% wzrostu.

#5.


Wbrew temu, czego można by się spodziewać, a podobnie jak w kwestii wyboru samochodu, duża część milionerów wcale nie mieszka w luksusowych dzielnicach i wielkich willach. To wybór raczej osób z pierwszych stron gazet. Ci mniej znani wolą raczej wtopić się w tłum, z pieniędzy korzystając np. podczas wakacji i w domowym zaciszu. Często bezpieczniej jest nie rzucać się w oczy.

#6.


Nałogi pochłaniają teoretycznie niewielką jednorazowo ilość pieniędzy - 15 złotych na paczkę papierosów tygodniowo to, nawet dla niezamożnych, kwota raczej nieduża. Postanowiono więc sprawdzić, ile nałogi kosztują długoterminowo. Okazało się, że gdyby osoba paląca dziennie 3 paczki papierosów zrezygnowała z nałogu, a zachowywane pieniądze reinwestowała, w ciągu ok. 45 lat zyskałaby co najmniej 2 miliony dolarów.

#7.


Jaką przyszłość najchętniej widzieliby dla swoich dzieci milionerzy? Na pewno nie żywot niezrozumianego artysty bimbającego za pieniądze rodziców. Ale też i niekoniecznie przedsiębiorców czy menadżerów. W pierwszej trójce wymarzonych zawodów znalazły się… księgowy, radca prawny i doradca podatkowy.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5
415
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najgłupsze wynalazki naszych czasów
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Jak się żyje w najludniejszym kraju świata?
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek na temat lądowania na Księżycu
Przejdź do artykułu Za co można dostać bana na Facebooku?
Przejdź do artykułu 8 ciekawostek na temat ekstradycji - także do Polski
Przejdź do artykułu Czego nigdy, przenigdy nie powinniśmy googlować
Przejdź do artykułu Czego nie należy robić w Kostaryce
Przejdź do artykułu Łączenie drewna bez użycia gwoździ - hobby na długie zimowe wieczory
Przejdź do artykułu Faktopedia CMLXXI - Jak polska prasa nazywała coca-colę w latach 50.
Przejdź do artykułu Czego mogłeś nie wiedzieć o burdelach

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą