Szukaj Pokaż menu

Demotywatory CXCIX - jak trollować Straż Miejską

134 389  
474   266  
Dzisiaj m.in. kadra po godzinach, czyli dlaczego ledwo dali radę Armenii, fitness naszego dzieciństwa oraz najmłodszy student w Polsce, który ma ledwie 9 lat.

#1.

Kliknij i zobacz więcej!

Wraki czołgów na terenach polskich w czasie i po zakończeniu drugiej wojny III

68 136  
245   29  
Po zakończonej wojnie widok spalonych czołgów i zniszczonych pojazdów pancernych jeszcze przez wiele był czymś najzupełniej normalnym na polskich ziemiach.

#1. Pz.Kpfw IV rozbity w Dolinie Śmierci

7 wesołych ciekawostek z jak zawsze pokojowego Bliskiego Wschodu

87 271  
275   42  
Bliski Wschód - kraina mlekiem i miodem płynąca, z pokojowego współżycia bliźnich różnych wyznań słynąca. Ach, gdzież mogłoby być lepiej na świecie?

#1.

W 2008 roku Iran próbował zapisać się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa, a wartym odnotowania osiągnięciem miało być przygotowanie największej na świecie kanapki. Plan trafił szlag, kiedy widzowie postanowili posilić się rekordową przekąską i dorwali się do niej zanim została oficjalnie zmierzona. Nieoficjalnie zaś miała mieć półtora kilometra długości i zostać wypełniona 700 kilogramami mięsa ze strusia i analogiczną ilością "mięsa" z kurczaka.

#2.


Czy nieposkromiony apetyt widzów irańskiej kanapki spotkała jakaś kara? Prawdopodobnie nie - i w związku z tym mogą mówić mimo wszystko o dużym szczęściu. W tym samym Iranie, od 2011 roku, można bowiem trafić do więzienia za... noszenie krótkich spodni. Mężczyzna, który pokaże się publicznie w stroju niegodnym (a za taki uważane są szorty), może zostać zatrzymany przez policję obyczajową, a wtedy marny jego los.

#3.


W 2003 roku Maroko zaoferowało, że przyłączy się do interwencji zbrojnej na terenie Iraku. W tym celu Marokańczycy zaproponowali wysłanie kontyngentu złożonego z 2000 małp, które można by wysłać na pola minowe i niewielkim (dla kogo niewielkim, dla tego niewielkim - małpy mogłyby mieć inne zdanie) kosztem detonować ukryte tam ładunki. Trzeba jednak przyznać, że i Irańczycy mają swoje za uszami - do tego samego celu wykorzystując zamiast małp młodzież szkolną. Pamiętajcie, dzieci przyszłością narodu...

#4.


Po śmierci pierwszego prezydenta Izraela w 1952 roku, posadę głowy państwa zaproponowano... Albertowi Einsteinowi. Niemiecki fizyk zdołał się jednak wykpić od zobowiązania, tłumacząc się brakiem odpowiednich cech przywódczych i doświadczenia w kierowaniu ludźmi. W sumie dobrze - i tak umarł trzy lata później.

#5.


Kiedy w 1978 roku stało się jasne, że nikt nie odbierze Izraelowi zwycięstwa na Festiwalu Piosenki Tandetnej Eurowizja, w większości krajów świata arabskiego natychmiast przerwano transmisję. Szczególną inwencją wykazał się Jordan, który zawiesił transmisję na żywo, by w jej miejscu nadać... zdjęcie kwiatków, po czym ogłosił, że konkurs wygrała Belgia.

#6.


Dawna medycyna mogła sięgać głębiej niż nam się współcześnie wydaje... W takim Egipcie na przykład. Znaleziono dowody na to, że w starożytnym Egipcie funkcjonował - i cieszył się poważaniem - zawód proktologa. I z pewnością nie miało to nic wspólnego z oryginalną nazwą zajęcia, którą dosłownie tłumaczy się na... pasterze odbytu. Jak widać, nawet w dupie może być romantycznie.

#7.


Napaść Iraku na Kuwejt w 1990 roku poskutkowała niezbyt długą, ale bardzo krwawą wojną w Zatoce Perskiej. Wojna była tak krwawa, że przynosiła ofiary jeszcze po jej zakończeniu 3 marca 1991 roku. Kuwejtczycy tak cieszyli się z wyzwolenia, że nie bacząc na zasady BHP zaczęli strzelać na wiwat w powietrze. Za sprawą wracających na ziemię nabojów śmierć poniosło 20 świętujących uniknięcie śmierci osób.


Źródła: 1, 2, 3, 4
275
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Wraki czołgów na terenach polskich w czasie i po zakończeniu drugiej wojny III
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Kompilacja najgorszych pasażerów w samolotach
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek o czasie
Przejdź do artykułu Jak Sony strzeliło sobie w stopę
Przejdź do artykułu 20 popapranych praw z całego świata
Przejdź do artykułu 20 żartów o starzeniu się. Dla ludzi po trzydziestce
Przejdź do artykułu 7 bezludnych wysp dla tych, którzy mają po dziurki w nosie sąsiadów
Przejdź do artykułu 5 eksperymentów naukowych, w których nic się nie dzieje (a i tak są fascynujące)
Przejdź do artykułu Ustroje polityczne wyjaśnione
Przejdź do artykułu 6 tajemniczych obiektów, których przeznaczenia naukowcy nie potrafią do końca wyjaśnić

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą