Szukaj Pokaż menu

Wszystkiego najlepszego...

15 040  
2   14  

...z okazji Dnia Dziecka od nas dla Ciebie. Nie zapomnij też złożyć życzeń wszystkim kolegom i koleżankom ze szkoły,  biura i uczelni. Wszyscy przecież wiemy, jak się zachowują, kiedy szef na chwilę wyjdzie... :)

Wyjątkowo wredna reklama

23 418  
3   20  

Dzisiaj krótka zagadka. Otóż zbliżają się wybory parlamentarne i jedna z partii może przejąć nadzwyczaj wiele władzy. Wiele osób deklaruje, że wtedy opusci nasz kraj, a niektóre firmy... zresztą zobaczcie sami.

Powiększ fotkę

Interes życia

24 136  
48   12  
Kliknij i zobacz więcej!Siedem lat temu, w wieku 122 lat zmarła Jeanne Calment. Urodziła się w Arles w 1875 roku, zanim wynaleziono żarówkę, samochód, rok przed opatentowaniem telefonu przez Bella i 14 lat przed budową wieży Eiffla w Paryżu.

Wyszła za mąż w 1896 roku i przeżyła swego męża o 55 lat, swe jedyne dziecko o 63 lata i jedynego wnuka o 37 lat. W Księdze Rekordów Guinessa widnieje jako najstarsza osoba, której wiek zostal potwierdzony oficjalnym dokumentem.

Z tą sympatyczną skądinąd staruszką wiąże się pewna zabawna historia, która pokazuje wyraźnie, że los jest złośliwy i lubi płatać ludziom przeróżne figle...

47-letni prawnik, Andre-Francois Raffray kupił od 90-letniej staruszki, Jeanne Louise Calment mieszkanie w zamian za dożywotnią rentę. Miał jej płacić 2,500 franków (ok. $400) miesięcznie aż do jej śmierci, i wtedy apartament miał stać się jego własnością. Wydawało się to być super interesem, ale stało się inaczej: Staruszka dożyła 122 lat, a rzeczony prawnik zmarł 2 lata przed nią, w wieku 77 lat. Zapacił jej ponad $180,000. Staruszka otrzymała dwa razy więcej niż mieszkanie było warte, a rodzina prawnika musiała płacić rentę jeszcze 2 lata po jego śmierci.

 

48
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Wyjątkowo wredna reklama
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Kompilacja najgorszych pasażerów w samolotach
Przejdź do artykułu Autentyki XLI - kibice i Pan Majster w przedszkolu
Przejdź do artykułu Jak Sony strzeliło sobie w stopę
Przejdź do artykułu MASTERCARD wedding
Przejdź do artykułu Czego Kościół nie mówi nam na temat Biblii
Przejdź do artykułu Matka Polka Monsterowska
Przejdź do artykułu 25 osób, które nie zdawały sobie sprawy, że są tak atrakcyjne, dopóki nie popracowały nad sobą
Przejdź do artykułu Serwus teściuniu!
Przejdź do artykułu Autentyki XL - poradnikowe i lingwistyczno-maturalne

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą