Szukaj Pokaż menu

Wszystkiego najlepszego...

15 040  
2   14  

...z okazji Dnia Dziecka od nas dla Ciebie. Nie zapomnij też złożyć życzeń wszystkim kolegom i koleżankom ze szkoły,  biura i uczelni. Wszyscy przecież wiemy, jak się zachowują, kiedy szef na chwilę wyjdzie... :)

Wyjątkowo wredna reklama

23 418  
3   20  

Dzisiaj krótka zagadka. Otóż zbliżają się wybory parlamentarne i jedna z partii może przejąć nadzwyczaj wiele władzy. Wiele osób deklaruje, że wtedy opusci nasz kraj, a niektóre firmy... zresztą zobaczcie sami.

Powiększ fotkę

Interes życia

24 139  
48   12  
Kliknij i zobacz więcej!Siedem lat temu, w wieku 122 lat zmarła Jeanne Calment. Urodziła się w Arles w 1875 roku, zanim wynaleziono żarówkę, samochód, rok przed opatentowaniem telefonu przez Bella i 14 lat przed budową wieży Eiffla w Paryżu.

Wyszła za mąż w 1896 roku i przeżyła swego męża o 55 lat, swe jedyne dziecko o 63 lata i jedynego wnuka o 37 lat. W Księdze Rekordów Guinessa widnieje jako najstarsza osoba, której wiek zostal potwierdzony oficjalnym dokumentem.

Z tą sympatyczną skądinąd staruszką wiąże się pewna zabawna historia, która pokazuje wyraźnie, że los jest złośliwy i lubi płatać ludziom przeróżne figle...

47-letni prawnik, Andre-Francois Raffray kupił od 90-letniej staruszki, Jeanne Louise Calment mieszkanie w zamian za dożywotnią rentę. Miał jej płacić 2,500 franków (ok. $400) miesięcznie aż do jej śmierci, i wtedy apartament miał stać się jego własnością. Wydawało się to być super interesem, ale stało się inaczej: Staruszka dożyła 122 lat, a rzeczony prawnik zmarł 2 lata przed nią, w wieku 77 lat. Zapacił jej ponad $180,000. Staruszka otrzymała dwa razy więcej niż mieszkanie było warte, a rodzina prawnika musiała płacić rentę jeszcze 2 lata po jego śmierci.

 

48
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Wyjątkowo wredna reklama
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Facet, który wybudował sobie w ogródku norę hobbita
Przejdź do artykułu Autentyki XLI - kibice i Pan Majster w przedszkolu
Przejdź do artykułu Idealna dziewczyna - mem internetowy
Przejdź do artykułu MASTERCARD wedding
Przejdź do artykułu Panny młode z piekła rodem
Przejdź do artykułu Matka Polka Monsterowska
Przejdź do artykułu 9 ciekawostek o wojowniczych Czukczach
Przejdź do artykułu Serwus teściuniu!
Przejdź do artykułu Autentyki XL - poradnikowe i lingwistyczno-maturalne

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą