Szukaj Pokaż menu

Żaden ojciec by nie chciał, aby jego córka wykonywała jeden z tych 10 zawodów

312 952  
365   118  
Ojcowie kochają swoich synów, ale nie ma to jak specjalna więź między tatą a córką. Chłopaka wychowają na gościa, który da sobie radę, a o ukochaną córeczkę zawsze będą się martwić - nieważne ile ma lat i jak bardzo samodzielna jest. I nigdy nie pochwalą wyboru jednego z tych zawodów.

#1. Strażniczka w więzieniu

Cięte riposty kilkuletnich córek spisane przez ich szczęśliwego ojca

182 345  
839   57  
James Breakwell to blogger z Indianapolis, a przy okazji także szczęśliwy i bardzo zajęty ojciec czterech dziewczynek. Na swoim twitterowym koncie zamieszcza co ciekawsze rozmowy przeprowadzone z maluchami (najstarsza ma obecnie 5 lat), które postrzegają świat w zupełnie inny sposób niż dorośli...

Kliknij i zobacz więcej!

Wstydliwe tematy, o które boimy się zapytać

443 397  
980   97  
Prawie każdy chciałby zadać czasem żenujące pytanie. Zwykle przeszkadza nam w tym bariera wstydu, ale bez obaw - nauka znalazła już odpowiedzi na kilka z nich!

#1. Czy można sikać do basenu?

1
Ludzie kiedyś wierzyli, że w wyniku wysikania się do basenu powstanie toksyczny chlorocyjan, czyli gaz bojowy działający podobnie do łzawiącego. Niektórzy wierzą w to do dziś, jednak aby taka reakcja mogła mieć miejsce, ilość chloru potrzebnego do jej zajścia mogłaby stopić twoją skórę. Sikanie do basenu jest więc bezpieczne, co nie znaczy oczywiście, że powinieneś to robić.

#2. Czy wstrzymywanie gazów jest bezpieczne?

2

Każdy jest zmuszony od czasu do czasu wstrzymać pierd, ale czy jest to szkodliwe dla zdrowia? Trzymanie w sobie gazu prowadzi do nieprzyjemnych objawów, takich jak wzdęcia, hemoroidy czy niedrożność jelit. Nie jest więc tak źle jak w jednym z odcinków South Parku... Podczas snu uwolnisz wszelkie gazy zanim wystąpią jakiekolwiek komplikacje.

#3. Dlaczego wymiotujemy kiedy kręci nam się w głowie?

3

Mózg każe ci zwymiotować, ponieważ łączy zawroty głowy z trucizną, którą trzeba jak najszybciej wydalić. Właśnie dlatego wymiotujemy po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu albo na karuzeli.

#4. Dlaczego nasze włosy siwieją?

4

Właściwie to twoje włosy nie mają żadnego koloru. Ich barwa zależy od wydzielanego pigmentu, który z wiekiem może się zmieniać. Kiedy się starzejemy, organizm powoli przestaje produkować niezbędną ilość pigmentu, dzięki czemu włosy wracają do swojej pierwotnej formy. U niektórych proces ten zaczyna się szybciej, inni muszą poczekać nieco dłużej.

#5. Dlaczego odczuwamy kaca?

5

Cóż, głównym powodem jest zła odpowiedź na pytanie: "Ze mną się nie napijesz"? Pijąc alkohol częściej oddajesz mocz, przez co dążysz do odwodnienia. Alkohol spowalnia ponadto procesy trawienne żołądka, przez co ten produkuje większą ilość kwasu, co prowadzi do występowania nudności. Przez picie rozszerzają się ponadto naczynia krwionośne, stąd bóle głowy.

#6. Dlaczego faceci mają poranne wzwody?

6

Poranny drągal, naukowo zwany nocnymi erekcjami członka wiąże się ze spontanicznymi reakcjami męskiego organizmu podczas snu. Powodem jest prawdopodobnie samoistne powstawanie impulsów przekazywanych do ośrodka erekcji. Zdrowemu mężczyźnie w ciągu nocy zdarza się to kilka razy.

#7. Dlaczego tylko jedna dziurka w nosie się zatyka?

7

Twoje dziurki w nosie współpracują, by umożliwić ci oddychanie, dzieląc się robotą po równo. Nawet jeśli nie jesteś chory, jedna z dziurek odwala większą część roboty od drugiej. Twój autonomiczny układ nerwowy decyduje za ciebie, która z nich ma w danej chwili więcej pracy.

#8. Czy można sikać do morza?

8

Mocz w 95% składa się z wody. W swoim składzie posiada jednak coś, czego nie ma ocean - mocznik. Kiedy połączy się on ze słoną wodą, tworzy się amon będący pożywieniem dla glonów. Nie ma więc sensu płacić za publiczne toalety.

#9. Dlaczego dłonie pocą się kiedy jesteśmy zestresowani?

9

Są dwie przyczyny potliwości dłoni: stres emocjonalny i próba regulacji temperatury przez organizm. Kiedy się denerwujesz, boisz lub czymś ekscytujesz, twój układ współczulny będzie stymulował gruczoły ekrynowe znajdujące się między innymi pod pachami, na dłoniach czy twarzy.

#10. Dlaczego lubimy śpiewać pod prysznicem?

10

Istnieje pewna teoria związana z niekontrolowaną chęcią śpiewania. Pod prysznicem czujemy się komfortowo i jesteśmy odprężeni. Poza tym (zazwyczaj) jesteśmy sami. Kiedy fizycznie jest nam wygodnie, odczuwamy też komfort psychiczny, przez który chce nam się śpiewać. Z tego samego powodu śpiewamy podczas samotnych podróży samochodem. Według innej teorii, pod prysznicem jest po prostu fajna akustyka.

#11. Dlaczego po kawie mamy ochotę na dwójkę?

11

Znacie to uczucie, gdy w połowie popijania porannej kawki musicie rozglądać się za toaletą? Kawa stymuluje skurcze mięśni w jelicie grubym i zanim zdążysz się zastanowić, BOOM!
980
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Cięte riposty kilkuletnich córek spisane przez ich szczęśliwego ojca
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu "Chcę mieć dziecko" - taką wiadomość wysłały swoim chłopakom. Oto ich reakcje...
Przejdź do artykułu 10 tradycji świątecznych, których pochodzenia możesz nie znać
Przejdź do artykułu Po zaręczeniu się planowali urządzić normalne wesele. Życie pokrzyżowało ich plany
Przejdź do artykułu 10 najdziwniejszych chorób genetycznych
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Poseł PiS zarabia na godzinę więcej niż Cristiano Ronaldo
Przejdź do artykułu Bóg, radość, wojna. Kilka słów o imionach
Przejdź do artykułu 20 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o Nowej Zelandii
Przejdź do artykułu Faktopedia CMLI - Księża zostali wyproszeni z pubu
Przejdź do artykułu 15 ciekawostek o Szwecji

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą