Szukaj Pokaż menu

Wielkie szczęście młodej Chinki

280 865  
680   34  
Wydaje się to po prostu niemożliwe, ale Chinka, której samochód został praktycznie zmiażdżony przez kontener, który zsunął się z przejeżdżającej obok ciężarówki, nie odniosła żadnych ran zagrażających jej życiu.

Kliknij i zobacz więcej!

10 typów dziewczyn, z którymi nie chcesz być w łóżku...

331 622  
747   124  
...a pewnie z którąś z nich i tak już byłeś.

10-dziewczyn

Cudowna wioska, którą większość woli omijać z daleka

160 750  
296   31  
Głęboko wśród pól trzciny cukrowej na Florydzie, około 3 kilometry od najbliższego miasta, rozciąga się mała wieś, ładna wieś, w której mieszka około 200 osób w małych, schludnych domkach z wypielęgnowanymi trawnikami. Na zewnątrz nie różni się od każdego innego amerykańskiego osadnictwa. Ale tylko na pierwszy rzut oka...

To miejsce nazywa się "Cudowna wieś" (Miracle Village) i jest miejscem zamieszkania dla byłych więźniów skazanych za przestępstwa na tle seksualnym.

Sprawcom przestępstw seksualnych jest bardzo trudno znaleźć odpowiednie zakwaterowanie. Zgodnie z prawem stanu Floryda, przestępcy powinni osiedlić się w odległości 300 metrów od szkół, parków, przystanków autobusowych. Wszystko to z powodu obaw władz przed powtórzeniem nielegalnych działań przez tych ludzi. Nawet jeśli taka osoba znajdzie dom, który spełnia wszystkie wymagania, właściciel może się nie zgodzić na sprzedaż/wynajęcie takiego mieszkania lub sąsiedzi mogą się temu sprzeciwić. W rezultacie setki przestępców seksualnych na Florydzie jest bezdomnych - np. mieszkają pod mostami.
Wioska ta powstała w 1960 roku i była domem dla pracowników zajmujących się trzciną cukrową. W 2009 roku została przekształcona przez pastora Dicka Withrowa, to dzięki niemu ci ludzie mają gdzie mieszkać.

Withrow również został uznany za winnego molestowania seksualnego w stosunku do 14-letniej dziewczynki. Na szczęście dla niego, sędzia nie zastosował wobec Dicka środka zapobiegawczego stosowanego wobec osób mających stosunki seksualne z nieletnimi i dał mu pozwolenie na zawarcie małżeństwa.
Ci, którzy chcą osiedlić się w "cudownej wiosce", poddawani są rygorystycznej selekcji, a każdy wniosek o zakwaterowanie jest rozpatrywany oddzielnie
We wsi nie mogą żyć osoby skazane za niektóre rodzaje przestępstw seksualnych (na przykład pedofilię), a także osoby nadużywające leki lub alkohol.
Mieszkańcy robią wszystko, co możliwe, aby zacząć prowadzić normalne życie...
...Chodzą do kościoła, czytają Biblię i uczestniczą w kursach panowania nad gniewem. Niektórzy nawet mają pracę w okolicznych miastach.
Chociaż "cudowna wioska" jest chwalona przez wielu, była również przedmiotem krytyki, szczególnie ze strony mieszkańców - wielu denerwowało się, że tak wielu przestępców seksualnych będzie mieszkało w pobliżu.

Jeden z mieszkańców wraz z żoną i trójką dzieci spakował się i przeniósł do miejscowości oddalonej o 40 minut drogi. Innym nowi sąsiedzi nie przeszkadzają. Edgar Walford, emeryt, który przeniósł się do wioski zanim przestępcy seksualni przybyli, uważa społeczność za bardzo spokojną. "To dobrzy ludzie. Mam wśród nich mnóstwo znajomych" - powiedział BBC.
Ta inicjatywa ma swój sukces - od powstania "cudownej wioski" nie zostało popełnione żadne przestępstwo seksualne.

Ciężko dyskutować, czy zwykli ludzie są bezpieczniejsi, gdy przestępcy żyją w bliskim sąsiedztwie z nimi. Należy jednak mieć na uwadze, że większość skazanych przestępców seksualnych staje się bezdomnymi i znajdują się wszędzie między ludźmi, więc zagrożenie - choć ukryte - jest większe.
296
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 10 typów dziewczyn, z którymi nie chcesz być w łóżku...
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Wyciekło zdjęcie z Kremla – Demotywatory
Przejdź do artykułu 20 mniej i bardziej dziwnych zakazów z całego świata
Przejdź do artykułu A ty jak prosisz swoją fryzjerkę o nową fryzurę?
Przejdź do artykułu 8 egzotycznych i wyjątkowo niebezpiecznych sztuk walki
Przejdź do artykułu 7 zabawnych faktów, które mogłyby być zmyślone... ale nie są
Przejdź do artykułu Matce z córką udało się oszukać przeznaczenie
Przejdź do artykułu Te osoby w iście proroczy sposób przepowiedziały przyszłość. Problem w tym, że nikt nie traktował tego poważnie
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu CCCXLV - Co uśmierza uprawianie miłości
Przejdź do artykułu Oszukać przeznaczenie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą