Szukaj Pokaż menu

Polacy, nasi zapomniani alianci

16 752  
2   23  

Wiem, wiem, artykuł jest długi i nieśmieszny, ale mimo to wart jest przeczytania, bo pozwala spojrzeć na sprawy naszego kraju, który wysłał swoje wojska do Iraku. Za co? Za DARMO. Ten tekst trzeba znać.Artykuł został opublikowany pod tytułem OUR FORGOTTEN ALLIES w jednej z najpoważniejszych amerykańskich gazet, w New York Post z 22.12.2003. Jego autorem jest emerytowany oficer armii USA Ralf Peters.

Decydującym punktem zwrotnym w długiej walce Zachodu z islamskimi najeźdźcami był dzień 12 września 1683 podczas ostatniego tureckiego oblężenia Wiednia. Boleśnie nieliczna polska husaria – najlepsza kawaleria jaka kiedykolwiek miała Europa – zaatakowała masy otomańskiego wojska z pochylonymi lancami i dzikim bojowym okrzykiem. Prowadzeni przez walecznego króla Jana Sobieskiego maszerowali aby ocalić Wiedeń podczas gdy reszta Europy patrzyła. Francja – niespodzianka! przestała paktować z sułtanem. Dla Ludwika XIV upokorzenie rywalizujących Habsburgów przeważało nad zguba Zachodniej cywilizacji.

Sytuacja była ponura. Wielu szlachciców Króla Jana obawiało się klęski. Ale Sobieski zaryzykował swoje królestwo – niesprawna i upadającą demokrację aby ratować kontynent. Tego rozstrzygającego popołudnia polska kawaleria uderzyła na linie tureckie z taka siłą że roztrzaskała 2000 lanc. Atak oszołomił armie otomańską. Dziesiątki tysięcy Turków uciekło za Dunaj.
Żadna armia świata islamskiego nigdy więcej nie stanowiła takiego zagrożenia dla Zachodu.

Tu miał być bardzo zajefajny obrazek... (tekst archiwalny - już jest ok)

14 880  
0   27  
W tym miejscu mieliśmy dzisiaj opublikować bardzo śmieszny obrazek z którego w redakcji śmiejemy się od trzech dni. Ale, niestety, z obawy o przegrzanie serwera i aby zmniejszyć ilość dziennego transferu danych, zamieścimy go dopiero jak uzbieramy na nowy serwer i przeniesiemy tam serwis JM. Zauważyliście na pewno w ostatnich dniach problemy z wejściem na naszą stronę, po prostu, niby jedziemy dalej ale wszystkie kontrolki ostrzegawcze są cały czas zapalone, rezerwa dawno się skończyła. W każdej chwili serwer na którym teraz jesteśmy może odmówić posłuszeństwa, on po prostu nie wyrabia z taką ilością odwiedzin (m.in. Twoich!). Jeżeli interesuje Cię choć trochę czy nadal będziesz mógł znaleźć nas pod tym adresem to poczytaj o naszych problemach sprzętowych i jeżeli chcesz by to miejsce w sieci funkcjonowało nadal to...
OTO LISTA TYCH KTÓRZY NAM WTEDY POMOGLI!!!
JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI!!!


Electronic Arts tworzy oddział w Polsce

14 734  
0   11  
Zwykle nie publikujemy takich ogłoszeń, ale skoro "łowcy głów" z agencji doradztwa personalnego Diversa.pl wierzą, że pomożemy znaleźć im pracownika... to czemu by nie sprawić jakiemuś czytelnikowi JM prezent w postaci dobrej pracy?

Żeby się nie rozwodzić kwiecistym i suchym językiem prasowym - poszukiwana jest OSOBA KTÓRA ZNA SIĘ NA GRACH i chce pracować w działe kontaktów ZE SPOŁECZNOŚCIĄ INTERNETOWĄ (moderować forum i odpowiadać na maile) oraz jest tzw. MARKETINGOWCEM.

Jesteś zainteresowany/zainteresowana?

CONSUMER RELATIONSHIP MARKETING EXECUTIVE

(SPECJALISTA DS. KONTAKTÓW Z UŻYTKOWNIKAMI)
GRY KOMPUTEROWE (nr ref. CRME/10-03/JP)

Jeśli Twoją pasją są gry komputerowe i rozumiesz zasady rządzące tym rynkiem, praca już nigdy nie będzie dla Ciebie obowiązkiem!


FIRMA
Naszym Klientem jest amerykańska firma, światowy lider w produkcji gier komputerowych. Swoje produkty, m.in.: The Sims™, FIFA Soccer, NBA LIVE, NHL, Harry Potter and the Chamber of Secrets™ sprzedaje w milionowych nakładach na całym świecie. Firma zatrudnia otwartych utalentowanych pracowników, którzy podchodzą z pasją do swoich obowiązków i z zaangażowaniem tworzą coraz lepsze produkty. W chwili obecnej firma buduje w Polsce własną strukturę organizacyjną.

ROLA
Zadaniem tej osoby będzie nawiązanie kontaktów ze środowiskiem użytkowników gier komputerowych, integracja tego środowiska i budowanie wiedzy o ich potrzebach dla celów marketingowych. Do zadań tej osoby będzie należało w szczególności:
 • budowanie społeczności użytkowników gier komputerowych wokół polskojęzycznych stron internetowych oraz
 • zarządzanie kontaktami z zagranicznymi serwisami,
 • badanie potrzeb i opinii użytkowników na temat produktów,
 • budowa i rozwój bazy mailingowej oraz współpraca przy kampaniach marketingowych,
 • kompleksowy nadzór nad budową polskich stron www oraz bieżąca opieka nad nimi od strony merytorycznej,
 • inicjowanie nowości,
 • aktualizacja zawartości,
 • kontrola statystyk,
 • kreowanie i wdrażanie programów aktywizujących społeczność.
Osoba ta współpracować będzie blisko z regionalnymi menedżerami marketingu na Europę. Będzie także reprezentować Polskę na konferencjach w Centrali oraz na imprezach branżowych.

OSOBA
Poszukujemy młodych pasjonatów gier i technologii komputerowych, z łatwością nawiązujących kontakty w środowiskach użytkowników gier, potrafiących, działając w profesjonalny sposób, przekładać potrzeby użytkowników na wiedzę marketingową.Od kandydatów oczekujemy:
 • bardzo dobrej orientacji w rynku gier komputerowych,
 • doświadczenia w pracy w dziale marketingu konsumenckiego,
 • wykształcenia co najmniej na poziomie licencjata,
 • znajomości systemów bazodanowych, technologii HTML, XML i pokrewnych oraz dobrej znajomości programów Word, Excel,
 • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego (praca w środowisku międzynarodowym).

Kontakt:
DIVERSA
Doradztwo Personalne
e-mail: agnieszka.lewandowska@diversa.pl


Do obowiązków niewymienionych w ogłoszeniu będzie należało również GŁOSZENIE imienia JOE MONSTER na całym świecie, ale to akurat najłatwiejsza rzecz na świecie, prawda?

0
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Tu miał być bardzo zajefajny obrazek... (tekst archiwalny - już jest ok)
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 ciekawych faktów na temat Nowego Jorku - mieście, którego liczba mieszkańców odpowiada połowie Polski
Przejdź do artykułu Rozwiązanie konkursu wakacyjnego 2003
Przejdź do artykułu Jak Blizzard reaguje na sugestie graczy
Przejdź do artykułu Uwaga! Nabór nowych członków do TWA!
Przejdź do artykułu Pani klientka w stroju Ewy, czyli co może pójść nie tak, kiedy naprawiasz ludziom domy
Przejdź do artykułu Encyklopedia Strzelcowa: TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI
Przejdź do artykułu Przypadkowe telefony z niespodziewanymi konsekwencjami
Przejdź do artykułu Komisja Europejska broni kur niosek
Przejdź do artykułu Zgłoś się do WYJŚCIA Z CIENIA!

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą