Szukaj Pokaż menu

Świat oczami Zdzisława Kręciny

133 172  
905   23  
Podczas gdy kandydaci na stołek prezesa PZPN skaczą sobie do gardeł, ktoś postanowił skorzystać z okazji i wykorzystać ten moment, by wcielić się na chwilę w niepokonanego, niezniszczalnego i totalnie zabetonowanego działacza - Zdzisława Kręcinę. Oto świat pokazany widziany jego oczami (choć pasuje pewnie do połowy leśnych dziadków w PZPN).

1

Czysta radość w obiektywie

128 001  
1137   45  
Kompilacja radości uchwyconej we właściwym miejscu, o właściwym czasie.

#1. 16 dni po  przejściu huraganu

Jak wygląda prawdziwy bohater, czyli historia Travisa Millsa

166 137  
1063   146  
Pech, po prostu pech i wielka niesprawiedliwość, bo dlaczego przytrafiło się to właśnie jemu... Historia sierżanta Travisa Millsa właściwie mogłaby być historią każdego żołnierza, który zostaje ranny w walce na terytorium wroga. Jednakże mało kto byłby na tyle silny, by przetrwać choć połowę tego, co Travis Mills...

Kliknij i zobacz więcej!
Travis po raz pierwszy ujrzał Kelsey na zdjęciu na profilu Myspace swojego kumpla z wojska, Josha Bucka. Niedługo potem wzięli ślub, Kelsey zaszła w ciążę, a sierżant Mills wyjechał na trzecią już turę do Afganistanu wraz ze swoim nowym szwagrem.

Kliknij i zobacz więcej!
 
10 kwietnia 2012 podczas pieszego patrolu Travis nastąpił na prymitywnie skonstruowaną minę. W wyniku wybuchu został poważnie ranny. Przeżył tylko cudem. Wraz ze swoim szwagrem przebył 7-dniową trasę z Afganistanu do Niemiec, gdzie lekarze, chcąc uratować życie 25-latka, zmuszeni byli amputować mu wszystkie cztery kończyny. Tylko 5 żołnierzom na przestrzeni wszystkich lat walk toczonych w Afganistanie i w Iraku udało się przeżyć mimo amputacji wszystkich kończyn...

Od tej pory zaczęła się nieustanna walka o powrót do zdrowia i do częściowej chociaż sprawności fizycznej...

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

Chodzić na nowo, na nowych protezach, uczył się na wyścigi ze swoją roczną córeczką. "Muszę robić postępy o wiele szybciej niż do tej pory. Mała zaczyna mnie doganiać" - stwierdził po kilkunastu tygodniach ciężkich prób.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

O jego 25. urodzinach nie zapomnieli przyjaciele z 82. Dywizji Powietrznej, którzy przesłali mu urodzinowe życzenia z Afganistanu, gdy Travis był jeszcze w szpitalu.

Kliknij i zobacz więcej!

Po raz pierwszy od feralnego wypadku pojawił się w swojej rodzinnej miejscowości Vassar na początku października z okazji corocznego meczu footballowego drużyn z Michigan. "Dwie drużyny, jeden bohater" ("Two Teams, One Hero") - to hasło, które przyświecało tegorocznym rozgrywkom. Całe miasto wyszło na ulice, by wiwatować bohaterowi.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

"Ta jego energia i optymizm, mimo odniesienia tak dramatycznych ran, podnoszą wszystkich dookoła na duchu" -  twierdzi jego 49-letni teść, Craig Buck. "Oczywiście miewa i gorsze chwile, to zrozumiałe, ale przez 90 procent czasu jest nastawiony pozytywnie, zmotywowany i ciężko pracuje, by odzyskać choć część zdrowia."

Kliknij i zobacz więcej!
 
"Nawet przez moment nie przestanę ćwiczyć, uczyć i pomagać chłopakom przejść przez coś, przez co przejść muszą" - twierdzi Travis. "Będę inspiracją i motywacją dla każdego, ponieważ taki mam teraz cel w życiu. Nie zamierzam żyć za darmo i jestem wdzięczny, że będę miał jeszcze okazję zobaczyć, jak moja córka dorasta i nauczyć ją jeździć na rowerze..."
1063
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Czysta radość w obiektywie
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 6 fatalnych skutków ubocznych, jakie przyniosły ze sobą nowe technologie
Przejdź do artykułu 10 wkurzających współpasażerów w tramwaju
Przejdź do artykułu Jak Sony strzeliło sobie w stopę
Przejdź do artykułu Historia prawdziwej miłości przedstawiona na zdjęciach
Przejdź do artykułu Ciekawostki o motoryzacji USA z lat 50., 60. i 70. XX wieku - część chyba II
Przejdź do artykułu Co każdy miłośnik pizzy wiedzieć powinien?
Przejdź do artykułu 9 potwornickich ciekawostek na temat Słońca (for dummies)
Przejdź do artykułu 10 przerażających terapii, które kiedyś były uznawane za największe osiągnięcia medycyny
Przejdź do artykułu 8 typów sąsiadów, których każdy zna

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą