Szukaj Pokaż menu

Świat oczami Zdzisława Kręciny

133 172  
905   23  
Podczas gdy kandydaci na stołek prezesa PZPN skaczą sobie do gardeł, ktoś postanowił skorzystać z okazji i wykorzystać ten moment, by wcielić się na chwilę w niepokonanego, niezniszczalnego i totalnie zabetonowanego działacza - Zdzisława Kręcinę. Oto świat pokazany widziany jego oczami (choć pasuje pewnie do połowy leśnych dziadków w PZPN).

1

Czysta radość w obiektywie

128 001  
1137   45  
Kompilacja radości uchwyconej we właściwym miejscu, o właściwym czasie.

#1. 16 dni po  przejściu huraganu

Jak wygląda prawdziwy bohater, czyli historia Travisa Millsa

166 137  
1063   146  
Pech, po prostu pech i wielka niesprawiedliwość, bo dlaczego przytrafiło się to właśnie jemu... Historia sierżanta Travisa Millsa właściwie mogłaby być historią każdego żołnierza, który zostaje ranny w walce na terytorium wroga. Jednakże mało kto byłby na tyle silny, by przetrwać choć połowę tego, co Travis Mills...

Kliknij i zobacz więcej!
Travis po raz pierwszy ujrzał Kelsey na zdjęciu na profilu Myspace swojego kumpla z wojska, Josha Bucka. Niedługo potem wzięli ślub, Kelsey zaszła w ciążę, a sierżant Mills wyjechał na trzecią już turę do Afganistanu wraz ze swoim nowym szwagrem.

Kliknij i zobacz więcej!
 
10 kwietnia 2012 podczas pieszego patrolu Travis nastąpił na prymitywnie skonstruowaną minę. W wyniku wybuchu został poważnie ranny. Przeżył tylko cudem. Wraz ze swoim szwagrem przebył 7-dniową trasę z Afganistanu do Niemiec, gdzie lekarze, chcąc uratować życie 25-latka, zmuszeni byli amputować mu wszystkie cztery kończyny. Tylko 5 żołnierzom na przestrzeni wszystkich lat walk toczonych w Afganistanie i w Iraku udało się przeżyć mimo amputacji wszystkich kończyn...

Od tej pory zaczęła się nieustanna walka o powrót do zdrowia i do częściowej chociaż sprawności fizycznej...

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

Chodzić na nowo, na nowych protezach, uczył się na wyścigi ze swoją roczną córeczką. "Muszę robić postępy o wiele szybciej niż do tej pory. Mała zaczyna mnie doganiać" - stwierdził po kilkunastu tygodniach ciężkich prób.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

O jego 25. urodzinach nie zapomnieli przyjaciele z 82. Dywizji Powietrznej, którzy przesłali mu urodzinowe życzenia z Afganistanu, gdy Travis był jeszcze w szpitalu.

Kliknij i zobacz więcej!

Po raz pierwszy od feralnego wypadku pojawił się w swojej rodzinnej miejscowości Vassar na początku października z okazji corocznego meczu footballowego drużyn z Michigan. "Dwie drużyny, jeden bohater" ("Two Teams, One Hero") - to hasło, które przyświecało tegorocznym rozgrywkom. Całe miasto wyszło na ulice, by wiwatować bohaterowi.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

"Ta jego energia i optymizm, mimo odniesienia tak dramatycznych ran, podnoszą wszystkich dookoła na duchu" -  twierdzi jego 49-letni teść, Craig Buck. "Oczywiście miewa i gorsze chwile, to zrozumiałe, ale przez 90 procent czasu jest nastawiony pozytywnie, zmotywowany i ciężko pracuje, by odzyskać choć część zdrowia."

Kliknij i zobacz więcej!
 
"Nawet przez moment nie przestanę ćwiczyć, uczyć i pomagać chłopakom przejść przez coś, przez co przejść muszą" - twierdzi Travis. "Będę inspiracją i motywacją dla każdego, ponieważ taki mam teraz cel w życiu. Nie zamierzam żyć za darmo i jestem wdzięczny, że będę miał jeszcze okazję zobaczyć, jak moja córka dorasta i nauczyć ją jeździć na rowerze..."
1063
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Czysta radość w obiektywie
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Pracownicy numerów alarmowych dzielą się najgłupszymi rozmowami z osobami, które do nich dzwoniły
Przejdź do artykułu 10 wkurzających współpasażerów w tramwaju
Przejdź do artykułu 8 zupełnie świeżych przypadków niepokalanego poczęcia
Przejdź do artykułu Historia prawdziwej miłości przedstawiona na zdjęciach
Przejdź do artykułu 20 przykładów fatalnego zarządzania firmą i traktowania pracowników jak służbę
Przejdź do artykułu Co każdy miłośnik pizzy wiedzieć powinien?
Przejdź do artykułu Demotywujące cytaty, które mówią samą prawdę
Przejdź do artykułu 10 przerażających terapii, które kiedyś były uznawane za największe osiągnięcia medycyny
Przejdź do artykułu 8 typów sąsiadów, których każdy zna

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą