Szukaj Pokaż menu

Najdziwniejsze oferty seksualne, które wyszły od kobiet

315 209  
669   45  
W Polsce znamy przypadki, kiedy spragnione bogactwa dziewczyny dostawały w zamian za usługi natury seksualnej dżinsy, okazuje się jednak, że to nie tylko przypadłość polska. Kobiety upadłe świata oddają się za jeszcze dziwniejsze rzeczy.
 

#1. Seks w zamian za bilety na mecz bejsbolowy

Islandia - kraj owiec. No i lodu i ognia

56 227  
339   49  
W te wakacje zaniosło mnie na Islandię. Plan był prosty - objechać całą wyspę dookoła i zobaczyć co się tylko da. I zjeść maskonura. Islandia jest piękniejsza na żywo, niż można to zobaczyć na zdjęciach i filmach.

Pierwowzory fikcyjnych postaci z filmów hollywoodzkich

284 988  
756   20  
Patrząc na nie w filmach lub grach widzimy tylko wytwory czyjejś wyobraźni. Czasem bardzo przekonujące, czasem charyzmatyczne, ale jednak nieistniejące naprawdę. Czy aby na pewno?

#1. Shrek

 


Kto by pomyślał, że stary, poczciwy Shrek może być inspirowany prawdziwą osobą. A jednak. Za pierwowzór tej postaci posłużył Maurice Tillet, który cierpiał na rzadką chorobę, zwaną akromegalią. Więcej o nim pisaliśmy tutaj.


#2. Beavis i ButtheadMike Judge, twórca kreskówki, oparł wygląd swoich bohaterów na dwóch profesorach Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, do którego uczęszczał. Miejmy nadzieję, że jedynie wygląd.

#3. JokerCharakterystyczny wygląd tego pana, któremu uśmiech z twarzy nie schodzi, zaczerpnięto z filmu Człowiek, który się śmieje (ang. The Man Who Laughs) z 1928 roku.

#4. QuasimodoQuasimodo, znany też jako tytułowy Dzwonnik z Notre-Dame, również miał swojego prawdziwego odpowiednika. Był nim jeden z rzeźbiarzy pracujących w katedrze mniej więcej w tym samym czasie, kiedy powstawała powieść.

#5. Kubuś PuchatekTutaj chyba zaskoczenia nie będzie odnośnie tego, że pierwowzorem Kubusia Puchatka był prawdziwy niedźwiedź. Misiek, a właściwie pani misiowa, mieszkała w londyńskim zoo, a wołano na nią Winnipeg.

#6. Doktor EggmanFani Sonica z pewnością kojarzą postać największego złoczyńcy tej serii gier komputerowych. W tym przypadku pierwowzorem postaci był sam prezydent USA,Theodore Roosevelt. No dobra, jajko też było.

#7. The DudeCzy ktoś taki jak Jeffrey „The Dude” Lebowski może istnieć naprawdę? Oczywiście, że nie. Koleś jest jedyny w swoim rodzaju. Istnieje jednak ktoś, na kim bracia Cohen się wzorowali. Był to Jeff Dowd, producent filmowy i aktywista polityczny.

#8. Patrick BatemanA tutaj mała niespodzianka. Christian Bale przyznał, że kreując postać Batemana w filmie American Psycho, wzorował się na... Tomie Cruise'ie. Bret Easton Ellis, autor książki, również stwierdził, że Cruise był jednym z pierwowzorów. Coś w tym jest.

#9. Wujek SamStraszący swoim paluchem chłopców wychodzących spod opieki mamy Wuj Sam również nie jest postacią całkowicie zmyśloną. Jego pierwowzorem był Samuel Wilson, masarz, dostarczający swoje wyroby żołnierzom podczas wojny brytyjsko-amerykańskiej.

#10. Norman Bates, Leatherface i Buffalo BillMieszanka iście wybuchowa, biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy byli seryjnymi mordercami. Bardziej przerażający jest jednak fakt, że wszyscy byli inspirowani prawdziwą osobą, którą był Ed Gein. Ten pan znany jest z tego, że niechętnie pozbywał się części poćwiartowanych przez siebie ofiar.

Policjanci przeszukujący jego dom znaleźli m.in. „cztery nosy, dziewięć masek i abażur z ludzkiej skóry oraz pasek zrobiony z kobiecych sutków”. 
756
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Islandia - kraj owiec. No i lodu i ognia
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 ciekawych informacji o papryczkach chili i ostrym jedzeniu
Przejdź do artykułu Drugie życie bohaterów Disneya
Przejdź do artykułu 10 prostych porad jak ułatwić sobie życie
Przejdź do artykułu 25 prawd objawionych rodem z Hollywood
Przejdź do artykułu Internauci dzielą się chwilami, w których uświadomili sobie, że zrobili się starzy
Przejdź do artykułu 20 zakazanych plakatów filmowych
Przejdź do artykułu Kilka ciekawych faktów o trendach, z którymi mieliśmy do czynienia w latach 90.
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek o jedynych w swoim rodzaju cmentarzach
Przejdź do artykułu Najbardziej znana gazeta świata

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą