Szukaj Pokaż menu

Wielka księga zabaw traumatycznych CXCI

31 759  
70   8  
Kliknij i zobacz więcej!Cóż można odkrywczego napisać o dzisiejszym odcinku? Prym wiodą trzy osoby. A jedna z nich cierpi w dalszym ciągu po niedawno przeżytej traumie. Zatem zapraszam na kolejny odcinek samounicestwienia.

Nie powtarzajmy tego! Nigdy! Osobom, których psychika nie jest wypaczona stanowczo odradzamy lekturę, pozostałych zapraszamy, im i tak jest wszystko jedno...

ĆWICZENIA TO PODSTAWA

Jako 5-letnie dziecko marzyłam o tym, by zostać akrobatką, a jak wiadomo, każdy akrobata musi ćwiczyć. Po chwili wpadłam na idealny pomysł na ćwiczenie - wspięcie się z domku dla lalek na inne szafki w moim pokoju. Po przejściu całej kombinacji półek, jak każda artystka cyrkowa chciałam ładnie zakończyć to "ćwiczenie". Zakończenie polegało na pomachaniu publiczności składającej się z pluszaków, nie przewidziałam dwóch rzeczy:

Olimpiada. A co potem?

97 584  
479   18  
Olimpiada w Vancouver za nami, sportowcy porozjeżdżali się do domów. Niektórzy wrócili z medalami, inni tylko tam uczestniczyli... Ale nie zawsze będą zajmować się sportem. Zastanawialiście się, co dzieje się z dawnymi zimowymi olimpijczykami, po tym, jak zejdą ze sceny? Oto dalsze losy kilkorga z nich:

#1. Eric Heiden

Kliknij i zobacz więcej!

Jedyny łyżwiarz, którzy wygrał wszystkie biegi na jednych igrzyskach olimpijskich (Olimpiada w 1980 r w Lake Placid), zdobywając 5 złotych medali.
Po zakończeniu kariery łyżwiarskiej realizował się jako kolarz, zdobywając m.in. tytuł zawodowego kolarskiego mistrza Stanów Zjednoczonych. Następnie skończył szkołę medyczną (specjalizacja chirurg-ortopeda). Obecnie jest lekarzem olimpijskiej ekipy panczenistów amerykańskich.

Tajny kontrakt Jerzego Dudka

96 344  
951   32  
Serwis surowowzbronione.pl położył swoje ręce na kontrakcie, który najlepszy polski bramkarz rezerwowy, Jerzy Dudek, podpisał z madryckim Realem. Jego zawartość jest niezwykła.
Po haniebnych występach naszej reprezentacji narodowej, kibicom piłkarskim w Polsce jak powietrza brakuje choćby jednego zawodnika na światowym poziomie, grającego w liczącym się klubie.

Szczerze mówiąc nigdy nie wpadlibyśmy na to, że taki zawodnik istnieje, gdyby nie wywiad z Jerzym Dudkiem, który ostatnio przeczytaliśmy w Gazecie Wyborczej. Legendarny bramkarz tak między innymi mówi o dzisiejszej drużynie Realu Madryt: „Teraz mamy 25 zawodników na światowym poziomie” (wliczając zapewne siebie samego) oraz o swojej grze: „Gdybym się nie nadawał, nie przedłużono by ze mną umowy. Radzę sobie świetnie, tak uważam.”

Jako jedyni na świecie dotarliśmy do tajnych zapisów najnowszego kontraktu Jerzego Dudka z Realem Madryt. Poza standardowymi zapisami, które znajdują się w każdym dokumencie tego typu, naszą uwagę zwróciły nietypowe załączniki. Są to szczegółowe instrukcje, zawierające dokładny zakres obowiązków każdego z piłkarzy. Do najważniejszych zadań Jerzego Dudka należą między innymi:


 
 
  1. Pocieranie ruchami okrężnymi pośladków o powierzchnię siadalną ławy rezerwowych w celu utrzymania stałej temperatury od 35 do 40 stopni Celsjusza
  2. Czyszczenie oraz konserwacja czwartego i piątego kompletu rękawic chwytnych Ikera Casillasa
  3. Bezwarunkowe wpuszczanie na zajęciach treningowych uderzeń nożnych piłkarzy Cristiano Ronaldo i Kaki
  4. Tańczenie słynnego Dudek dance na życzenie każdego z piłkarzy na imprezach klubowych

Dumni z najwybitniejszego Polaka w Lidze Mistrzów, Jerzemu Dudkowi i wszystkim kibicom życzymy dalszego rozwoju tej oszałamiającej kariery.

Poniżej prezentujemy oszałamiające statystyki naszego rodaka. 

Więcej nietypowych informacji ze świata na Surowo Wzbronione
951
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Olimpiada. A co potem?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ludzie i zwierzęta, którym niczym nie zaimponujesz
Przejdź do artykułu Olimpiada. A co potem?
Przejdź do artykułu Dziewczyny, które wzięły się za siebie
Przejdź do artykułu Olimpijska kamasutra
Przejdź do artykułu Nawyki, które wcale nie są takie zdrowe
Przejdź do artykułu Olimpijskie upadki
Przejdź do artykułu 7 najdziwniejszych mostów na świecie
Przejdź do artykułu Zwierzak sam w domu
Przejdź do artykułu Oryginalne olimpijskie kaski

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą