Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

30 projektów budynków inspirowanych przedmiotami codziennego użytku

18 148  
70   16  
Niektórzy artyści szukają inspiracji w nieziemskich miejscach, podczas gdy innych inspiruje wszystko, co ich otacza, i maksymalnie to wykorzystują. Tak właśnie robi Felipe de Castro, brazylijski architekt i urbanista z Rio de Janeiro.
Rysuje on wyjątkowe budynki inspirowane rzeczami codziennymi, a łatwość, z jaką potrafi zamienić coś tak prostego jak pendrive, żelazko czy plik teczek w piękną rezydencję lub biurowiec, robi wrażenie!

#1.



#2.


Brazylijski architekt, urbanista, technik inżynierii lądowej i miłośnik sztuki Felipe de Castro przekształca przedmioty codziennego użytku, miejsca i żywność w niezwykłe konstrukcje architektoniczne.

#3.



#4.



#5.


W jego szalonej wyobraźni scyzoryk staje się lotniskiem, mikrofon – hotelem, kanapka –budynkiem o dziwnym kształcie, a harfa – majestatycznym mostem.

#6.



#7.


Ten artysta z Rio de Janeiro od dzieciństwa uwielbiał rysować, a teraz uczy studentów i profesjonalistów technik rysowania perspektywicznego.

#8.



#9.


Od dzieciństwa mężczyzna słynął z bujnej wyobraźni i był przyzwyczajony do wyobrażania sobie przedmiotów gospodarstwa domowego w różnych formach, ale swoje szalone pomysły zaczął wprowadzać w życie dopiero kilka lat temu.

#10.



#11.


Zawsze miałem to w głowie, ale nigdy nie przelewałem tego na papier. Kiedy byłem bardzo mały, patrzyłem na przedmioty, wyobrażając sobie, jak będą one wyglądać w znacznie większej skali i jak ludzie będą przechodzić pod nimi
– mówi Felipe de Castro.

#12.



#13.


Niedawno zauważyłem na moim biurku pojemnik na ołówki. Wyobraziłem sobie projekt budynku w kształcie pojemnika na ołówki i zdecydowałem się go narysować. Przeniosłem to na papier i z proporcji tego obiektu stworzyłem konstrukcję w znacznie większej skali. To rodzaj twórczego ćwiczenia
– architekt wyjaśnił, jak rozpoczął się jego projekt.

#14.



#15.


Felipe de Castro jako sposób wyrażania siebie wybrał rysunek, ponieważ jest najłatwiejszy do zrozumienia.
Mamy kilka sposobów wyrażania siebie: poprzez mowę, pismo, mowę ciała, ale rysunek jest formą, która nie ma wielu interpretacji. Oczywiście z wyjątkiem rysunku surrealistycznego, który jest bardziej zorientowany na sztukę, ale ponieważ nasz przypadek jest bardziej techniczny i artystyczny, a także bardziej zorientowany na architekturę, ludzie patrzą [na to wszystko] i już mają zrozumienie i interpretację. Rysunek jest tym, co człowiek widzi.

#16.



#17.


Przez lata Felipe de Castro zgromadził na swoim Instagramie ponad 100 tysięcy obserwujących. Jego nowatorskie prace nie tylko bawią, ale służą także jako materiał edukacyjny.

#18.



#19.



#20.


Kiedy opublikowałem je w mediach społecznościowych, ludziom bardzo się spodobało. Wszyscy zaczęli udostępniać i przykuły uwagę wielu osób, w tym nauczycieli z całego świata, którzy skontaktowali się ze mną, aby powiedzieć, że omawiają je na ćwiczeniach ze swoimi uczniami. Wielką przyjemność sprawia mi świadomość, że pomagam studentom z całego świata.

#21.



#22.



#23.


Felipe de Castro zdradził też, że ma nadzieję kiedyś zbudować jeden z wymyślonych przez siebie budynków, więc być może następnym razem przedmioty codziennego użytku postawimy obok rzeczywistych budynków zaprojektowanych przez Brazylijczyka.

#24.



#25.



#26.



#27.



#28.



#29.



#30.



16

Oglądany: 18148x | Komentarzy: 16 | Okejek: 70 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało