Szukaj Pokaż menu

Najmocniejsze cytaty – Szef „Press” oskarżony przez byłych pracowników. „Odliczam od 1 do 10. Aż się rozryczysz”

65 563  
195   205  
W dzisiejszym odcinku:
  • Matka z trójką dzieci vs. początkujący nauczyciel. Kto dostanie więcej?
  • Morawiecki nazwał Ziobrę krową
  • In vitro to produkcja człowieka
  • Błaszczak strzelił focha i nie będzie wyjaśniał sprawy rakiety
  • Szef „Press” oskarżony przez byłych pracowników. „Odliczam od 1 do 10. Aż się rozryczysz”

Dzień Matki – ta dziewczyna została nią zdecydowanie za wcześnie...

35 172  
188   31  
Oto pochodząca z Peru Lina Medina. Bohaterka tej historii za parę miesięcy skończy 90 lat. Chociaż obecnie ta sędziwa pani nie wyróżnia się niczym specjalnym od innych staruszek, to tak naprawdę kryje ona wielką tajemnicę, którą nie ma zamiaru podzielić się z absolutnie nikim i wszystko wskazuje na to, że ten mroczny sekret weźmie ze sobą do grobu.

Zatrzymane w kadrze – Pani Pelagio, czy pani jeszcze może...

52 380  
378   105  
W dzisiejszym odcinku „Zatrzymanych w kadrze” zobaczycie, kto uczestniczył w zajęciach piechoty morskiej, obejrzycie plan treningowy Bruce'a Lee oraz dowiecie się, kto śmiał tarmosić za ogon Różową Panterę.

#1. Ulice Hongkongu w 1986 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#2. Pojedynek bokserski Evander Holyfield vs. Mike Tyson II, 1997 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Evander Holyfield vs. Mike Tyson II, nazywany Sound and the Fury, a później określany mianem The Bite Fight, był zawodowym meczem bokserskim pomiędzy Evanderem Holyfieldem i Mikiem Tysonem 28 czerwca 1997 r. o mistrzostwo WBA wagi ciężkiej. Zdobył rozgłos jako jedna z najdziwniejszych walk w historii boksu po tym, jak Tyson odgryzł część ucha Holyfieldowi. Tyson został zdyskwalifikowany i stracił licencję bokserską, choć później została mu przywrócona.

Walka rozpoczęła się od dominacji Holyfielda nad Tysonem. Holyfield wygrał pierwsze trzy rundy. Na czterdzieści sekund przed końcem rundy Holyfield złapał Tysona w klincz, a Tyson przekręcił głowę nad ramieniem Holyfielda i ugryzł Holyfielda w jego prawe ucho, wyrywając mu jednocalowy kawałek chrząstki z ucha.

Sędzia Lane zatrzymał mecz i rozdzielił walczących. Zamierzał zakończyć mecz i zdyskwalifikować Tysona. Holyfield jednak po oczyszczeniu rany przez lekarza chciał kontynuować pojedynek. Podczas kolejnego klinczu Tyson ugryzł lewe ucho Holyfielda. W momencie drugiego ugryzienia Lane nie przerwał meczu, a obaj walczący kontynuowali walkę do końca rundy. Mężczyźni wrócili do swoich narożników, a kiedy odkryto drugie ugryzienie, mecz został ponownie przerwany, a Tyson zdyskwalifikowany. W rezultacie Holyfield pozostał mistrzem wagi ciężkiej WBA. Holyfield powiedział później prasie, że Tyson go ugryzł, ponieważ wiedział, że zostanie znokautowany, i zamiast tego zdecydował się przegrać przez dyskwalifikację.
16 października 2009 roku w programie The Oprah Winfrey Show Tyson pogodził się z Holyfieldem, mówiąc mu: „Poznanie cię było przyjemnością”.
W 2022 roku Tyson i Holyfield połączyli siły, aby wyprodukować jadalne słodycze z konopi indyjskich w kształcie ucha Holyfielda, zwane „Holy Ears”, i stworzyli komediową świąteczną reklamę promującą produkt.

#3. Kukła Murzyna przed wejściem do szkoły jako protest przeciwko integracji czarnej ludności, Teksas, 1956 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Spodnie oksfordzkie, 1920 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#5. Szeregowy Jiggs (maskotka piechoty morskiej) podczas zajęć w szkole piechoty morskiej w Wirginii. USA, 1954 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Ludzie czekają na pojawienie się Matki Boskiej. Fatima, 1917 ᴦok․

Kliknij i zobacz więcej!


#7. Wieszanie konspiratorów, którzy uczestniczyli w zamachu na Lincolna (15 kwietnia 1865 r.). Fort McNair w stanie Waszyngton, 7 lipca 1865 r.

Kliknij i zobacz więcej!

John Wilkes Booth był aktorem i radykalnym zwolennikiem Południa. Jego pierwotnym zamiarem było porwanie, a nie zamordowanie prezydenta Lincolna. W tym celu zrekrutował kolejnych spiskowców – Michaela O’Laughlena i Samuela Arnolda. Później dołączyli inni, w tym George A. Atzerodt, David E. Herold, Lewis Thornton Powell i John H. Surratt. Z czasem plan porwania ewoluował do planu zabójstwa.
Wieczorem 14 kwietnia 1865 r., podczas przedstawienia „Nasz amerykański kuzyn” w teatrze Forda, Booth udał się do loży prezydenta, gdzie zabił Lincolna, strzelając mu w tył głowy. Boothowi udało się uciec, ale zginął 12 dni po popełnieniu zamachu, gdy został otoczony na farmie, na której się ukrywał.
Czworo ze spiskowców – Mary Surratt (matka Johna Surratta), Lewis Powell, David Herold i George Atzerodt – zostało skazanych na śmierć przez powieszenie (7 lipca 1865).
Michael O’Laughlen, Samuel Arnold, a także doktor Samuel Mudd, który udzielił pomocy rannemu Boothowi, zostali skazani na dożywocie.

#8. Claudia Schiffer i Różowa Pantera, lata 90. XX w.

Kliknij i zobacz więcej!


#9. Malarz pośród malowniczej przyrody. Legendarny Claude Monet w swoim ogrodzie w Giverny, Francja, 1899 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Mieszkaniec stanu Waszyngton zmiata popiół z chodnika po erupcji wulkanu St. Helena, 1980.

Kliknij i zobacz więcej!

43 lata temu, 18 maja 1980 r., doszło do erupcji wulkanu Mount St. Helens w stanie Waszyngton. Była to największa katastrofa naturalna w historii Stanów Zjednoczonych. Wybuch wulkanu uwolnił ośmiokrotnie większą energię niż suma wszystkich ładunków wybuchowych zrzuconych w czasie II wojny światowej, wliczając w to dwie bomby atomowe. Mimo ewakuacji, w wyniku tragedii zginęło 59 osób oraz tysiące zwierząt, a 250 domów i ponad 600 km² lasów uległo zniszczeniu.

#11. Michael Jackson, Eddie Murphy i Iman na planie teledysku „Remember the time”, 1991 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Niemcy podnoszą flagę III Rzeszy obok Akropolu w Atenach, 1941 r․

Kliknij i zobacz więcej!


#13. 5-letnia Amerykanka Luna Younger podczas Halloween w 2016 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Mała dziewczynka jeszcze nie wie, że już następnego dnia jej 25-letni ojczym dźgnie ją 5 razy nożem, a potem obleje zwłoki alkoholem i podpali, tylko dlatego, że dziewczynka go obudziła i poprosiła, by ją nakarmił.
Mężczyzna został skazany na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnieni.

#14. Poranny plan treningowy Bruce'a Lee z 1965 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#15. Kabaret Tey „S tyłu sklepu” – Opole 1980, na scenie Bogdan Smoleń i Zenon Laskowik.

Kliknij i zobacz więcej!

W czerwcu 1980 roku miała miejsce premiera programu kabaretowego o znamiennym tytule „S tyłu sklepu” (przy czym „S” nie było przypadkowe). Odbyła się na Festiwalu w Opolu, w czasie gorących i dynamicznych zmian, jakie zachodziły w Polsce tuż przed wybuchem pierwszych strajków i powstaniem Solidarności. W związku z napiętymi nastrojami, premiera nie była transmitowana na żywo w telewizji. TVP pokazała ten występ po raz pierwszy dopiero w październiku 1980 roku, a w grudniu tego samego roku powtórzyła go specjalnie dla górników. Fabuła krążyła wokół kłopotów z dostępnością towarów, komitetów kolejkowych, trudności z zakupami oraz obsługi „ważnych” klientów poza kolejnością.

W poprzedniej części
378
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Dzień Matki – ta dziewczyna została nią zdecydowanie za wcześnie...
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ciekawe fakty dotyczące naszych ulubionych seriali z lat 90.
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć – street view na pustyni
Przejdź do artykułu Który dom kupisz?
Przejdź do artykułu Zatrzymane w kadrze – Jak prawidłowo wykonać fotkę dla ukochanego
Przejdź do artykułu Chcieli kupić dobre auto - niestety trafili na Mirków-handlarzy
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć – Najbardziej agresywny facet w katedrze
Przejdź do artykułu 5 najdziwniejszych rzeczy, jakie spadły z nieba
Przejdź do artykułu Panie w początkowej fazie ubierania, leżąc, prezentują swe wdzięki
Przejdź do artykułu Zatrzymane w kadrze – paluszki czyściutkie jak łza

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą