Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie Internetu – Co można powiedzieć w sypialni i na budowie

89 662  
498   84  
W dzisiejszym odcinku m.in. przygody polskiej policji; opozycja po raz kolejny atakuje; Morawiecki próbuje zabłysnąć erudycją oraz jakiej rasy zdecydowanie nie powinien być Cerber.

Upływ czasu pokazany na zdjęciach - Ponad 30 lat podnoszenia i opuszczania żaluzji

50 803  
403   84  
Kolejny raz udowadniamy, że w starciu z przedmiotami to czas jest zwycięzcą.

Zainstalowała Robloxa, żeby zobaczyć, w co grają jej dzieci. Po 6 godzinach kazała im usunąć to z komputerów - W co jest grane?

52 290  
161   72  
W dzisiejszym odcinku Unia Europejska powalczy z uzależnieniami w grach, dzieci odprawią mszę, a gwiazda p0rno wystąpi w Wiedźminie 4.

#1. Unia Europejska chce walczyć z uzależnieniami od gier. Na pierwszy ogień idą lootboksy


Unia Europejska po raz kolejny postanowiła pochylić się nad problemem dotyczącym uzależnienia od gier komputerowych wśród młodych ludzi. Adriana Maldonado Lopez przygotowała specjalny raport, który był przedmiotem głosowania w Parlamencie Europejskim. Dzięki niemu ustalono, iż Unia powinna sporządzić solidną strategię, aby zadbać o dobro młodych graczy.

Nasz raport ukazuje pozytywne cechy tej pionierskiej branży, lecz także zwraca uwagę na ryzyka społeczne, o których musimy pamiętać, takie jak wpływ gier na zdrowie psychiczne. To sprawy, które mogą w szczególny sposób oddziaływać na młodszych graczy. Musimy w zharmonizowany sposób zadbać w ramach wspólnoty o bezpieczeństwo konsumentów i szczególnie skupić się na osobach młodych.
Wedle autorki raportu głównymi zagrożeniami są lootboxy, mikropłatności, a nawet szkodliwe mechaniki w grach, takie jak zdobywanie złota. Lopez uważa, iż twórcy powinni zaprzestać projektowania swoich gier w taki sposób, aby wymuszały one na graczach szkodliwe zachowania.

#2. Wyciekła lista gier przygotowywanych przez Ubisoft na 2023 rok


Ubisoft ma ostatnimi czasy sporo problemów. Wiszący na włosku strajk pracowników, spadek wartości firmy na giełdzie. Nie wygląda to za dobrze… pewnie ktoś wewnątrz Ubisoftu pomyślał, że trzeba jakoś temu zaradzić i postanowił zadbać o to, aby doszło do małego przecieku. Całkiem przypadkiem w internecie pojawiła się lista 11 gier, jakie Ubisoft zamierza wydać między 1 kwietnia 2023 roku, a 31 marca 2024 roku.

Znajdują się tam zarówno większe, jak i mniejsze tytuły:

 • The Division Heartland (Free to Play) - PS4, PS5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S, Amazon Luna
 • Avatar: Frontiers of Pandora - PS5, PC, Xbox Series X/S, Amazon Luna
 • xDefiant (Free to Play) - PS4, PS5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S, Amazon Luna
 • Assassin’s Creed Mirage - PS4, PS5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S, Amazon Luna
 • Skull & Bones - PS5, PC, Xbox Series X/S, Amazon Luna
 • Project Orland (The Crew) - Unknown Platforms
 • Assassin’s Creed Nexus (Oculus 2)
 • The Division Resurgence (gra mobilna)
 • Rainbow 6 Mobile (gra mobilna)
 • Assassin’s Creed Jade (gra mobilna)
 • Assassin’s Creed (gra mobilna we współpracy z Netflixem).

Zapowiada się ciekawie. Ale czy to wystarczy? To się dopiero okaże.

#3. Zainstalowała Robloxa, żeby zobaczyć, w co grają jej dzieci. Po 6 godzinach kazała im usunąć to z komputerów


Pewna matka, ukrywająca się na Twitterze pod nickiem Carolyn Velociraptor, postanowiła przeprowadzić mały eksperyment. Tyle mówi się o tym Robloxie, tak wiele dzieciaków korzysta z tej platformy, że czasem człowieka zżera ciekawość, aby sprawdzić, co takiego Roblox w sobie ma, że przyciąga całe rzesze graczy w każdym wieku (choć szczególnie tych młodszych).

Dodatkowo nasza Carolyn ma za sobą bogatą przeszłość w branży gier komputerowych. Pracowała m.in. dla takich gigantów jak Bethesda, BioWare, czy Ubisoft. Nie jest to więc pierwsza lepsza Grażyna, której całe doświadczenie z grami opiera się na zarywaniu nocy w Candy Crush.

W tym miejscu chciałbym jednak wytłumaczyć, czym właściwie jest ten cały Roblox, bo wielu z was może tego nie wiedzieć. Roblox to nie jest zwykła gra, jak Wiedźmin czy Cyberpunk, ale cała platforma dająca graczom ogrom możliwości. Jest to system tworzenia gier sieciowych, w których to sami użytkownicy kreują rozgrywkę poprzez dodawanie nowych przedmiotów, tworzenie własnych map itd. Można więc odtworzyć tam grę przypominającą Counter Strike’a, jak również zainicjować prostą zabawę w chowanego.

Powróćmy więc do naszej Carolyn i tego, co odkryła w Robloxie. Postanowiła spróbować jednej z gier i to, co tam zastała, sprawiło, że nie była zadowolona:

W więcej niż kilku z tych gier istnieją obszary, które wymuszają, aby postać pochyliła się przez poślizgnięcie się w kałuży lub potrącenie przez innych graczy. W niektórych przypadkach gra się glitchuje, przez co postać może utknąć w takiej pozycji.
To są gry dla pięciolatków. W tę konkretną grę w łazience gra jednocześnie 3000 dzieci. Wystarczyła niecała minuta, by zaczęło się dziać coś takiego, gdy moja postać utknęła w kałuży.


To jednak nie koniec. Na platformie znajdują się takie tytuły, jak Survive Pepa Piggy, gdzie słodka świnka znana z kreskówki emitowanej w telewizji goni swojego ojca z zakrwawionym nożem. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo podobnych (a często nawet gorszych) tytułów przeznaczonych dla wszystkich kategorii wiekowych jest znacznie, ale to znacznie więcej.

Tego typu problemy zaczęły ponoć pojawiać się dopiero ostatnimi czasy. Wszystko przez lekceważący stosunek administracji Robloxa do moderacji gier pojawiających się na ich platformie. Wcześniej robiono to ręcznie i to człowiek decydował, jaką kategorię wiekową powinna posiadać dana gra stworzona przez użytkowników. Teraz decydują o tym… sami twórcy gier w Robloxie. Ci z kolei celowo zaniżają kategorie wiekowe, aby ich tytuł mógł przyciągnąć większą liczbę graczy, co przekłada się na większe zarobki dla nich (tak, w Robloxie można zarabiać). I tak to wszystko się toczy…

#4. Polska młodzież i dzieci zaczęli odprawiać mszę… w Robloxie


Skoro już jesteśmy przy Robloxie, to grzechem byłoby nie wspomnieć o prawdziwym hicie polskiego internetu, jaki niewątpliwie stanowią msze odprawiane przez graczy. W sieci krąży bardzo wiele nagrań, na których widzimy, jak gracze odwzorowują 1:1 całą liturgię w wirtualnym świecie. Pojawiają się nawet takie elementy, jak przyjmowanie komunii przez osoby uczestniczące w mszy, czy… czytanie ogłoszeń parafialnych.

W Robloxie jest bowiem kilka społeczności, które zajmują się odtwarzaniem mszy. Tą najbardziej medialną jest społeczność skupiona wokół katedry na Jasnej Górze – gracze odtworzyli ją z ogromną dbałością o wszelkie detale.

Temat był szeroko komentowany nawet przez prawdziwych księży. Zdecydowana większość z nich twierdzi, że to dobrze, iż dzieci i młodzież interesują się naukami Kościoła, nawet jeśli ma się to odbywać poprzez Robloxa.

https://youtu.be/JQwoVB2ZV7U
W tym miejscu należy jednak wspomnieć, że msze w Robloxie nie stanowią żadnej nowości i są organizowane już od dobrych kilku/kilkunastu miesięcy. Po prostu umieszczenie nagrań z nich na TikToku sprawiło, że zaczęły cieszyć się większym zainteresowaniem. Bierze w nich udział zwykle 700 osób (bo tyle może maksymalnie pomieścić jeden serwer Robloxa), a pozostałe często kilka tysięcy przebywa w tym czasie na discordzie danej diecezji robloxowej.

Jest to bardzo zawiły i głęboki temat, ponieważ młodzież i dzieci, które to organizują w niektórych przypadkach nie traktują tego, jako zabawy, czy próby naśmiewania się z Kościoła, ale jako ewangelizację młodzieży. Powstały nawet specjalne robloxowe seminaria, gdzie szkoleni są przyszli kapłani.

#5. Polska gwiazda filmów dla dorosłych pojawi się w Wiedźminie 4?


Spore zamieszanie w sieci wywołał ostatnio post jednej z polskich gwiazd filmów dla dorosłych – Bunny Marthy. Wstawiła ona zdjęcie, na którym widzimy jej uśmiechniętą twarz pełną kropek i baner z gry Wiedźmin: Dziki Gon za plecami. Zdjęcie opatrzone jest podpisem: Jestem dzisiaj biedronką widzowie.


Użytkownicy od razu zaczęli spekulować, co może to wszystko oznaczać. Wielu z nich wysnuło wniosek, że buźka Marthy pojawi się w kolejnej produkcji CD Projektu – czyli prawdopodobnie Wiedźminie 4. Te charakterystyczne kropki to element technologii motion capture, służącej do tworzenia animacji postaci.

Za poparciem tej teorii stałoby zaproszenie do współpracy przy Cyberpunku samej Sashy Grey.

Do wszystkich tych rewelacji postanowili odnieść się również sami twórcy Wiedźmina i... zaprzeczyli oni wszelkim plotkom w kilku słowach:

CD PROJEKT RED nie współpracuje z Bunny Marthy, a miejsce ze zdjęcia nie jest naszym studiem mocap.

W tym tygodniu w Epic Games Store za darmo do pobrania gra Epistory.

W poprzednim odcinku: Fani Pokemon GO mają dość uchodzenia za zboków i dziwaków

161
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Upływ czasu pokazany na zdjęciach - Ponad 30 lat podnoszenia i opuszczania żaluzji
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Jakie rzeczy szokują zagranicznych turystów odwiedzających Polskę?
Przejdź do artykułu Tych faktów o starych grach mogliście nie znać
Przejdź do artykułu Zdjęcia, które namieszają Ci w głowie
Przejdź do artykułu 7 epickich gier starszej daty, które najprawdopodobniej pominąłeś, ale całkiem niesłusznie
Przejdź do artykułu Lekarze dzielą się kwestiami medycznymi, które ich zdaniem powinien znać każdy człowiek
Przejdź do artykułu Słaba głowa Sama Bridgesa i inne ciekawostki z gier
Przejdź do artykułu Kilka prawd życiowych, których musieliśmy nauczyć się sami
Przejdź do artykułu Wielopak Weekendowy – ...jak się nazywa twoje WiFi?
Przejdź do artykułu Chodzenie na bosaka bardzo szkodzi i inne ciekawostki z gier

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą