Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie Internetu - Pisowiec po roku w spółce skarbu państwa

80 424  
480   153  
W dzisiejszym odcinku m.in. ma ledwo rok, a już dostała fuchę w TVP; wojna Poczty Polskiej z paczkomatami; jak witają się z tobą goście, kiedy mieszkasz na 3 piętrze; Niemiec, który woli pracować w Polsce oraz ile warta jest taka seria banknotów.

Oto porównanie graficzne nowej i starej wersji gry Wiedźmin 3 - W co jest grane?

43 301  
150   45  
W dzisiejszym odcinku poznamy najgorsze gry 2022 roku, zobaczymy sobie porównanie nowej i starej wersji Wiedźmina 3, oraz kupimy edycję kolekcjonerska Diablo IV bez samej gry.

Najdziksze newsy tygodnia – prezes obiecał piłkarzom autobus pełen pań lekkich obyczajów

50 718  
322   70  
Zakres tematyczny dzisiejszego odcinka obejmie wszystko od fuzji nuklearnej po autobusy wypełnione prostytutkami. Dla każdego coś miłego.

#1. Mieszkańcy Korei Południowej odmłodnieją o rok lub nawet dwa lata

1992225f7502f191.jpg

Znaleźli sposób na odmłodnienie. Reszta świata ich nienawidzi [ZOBACZ MEMY]. Już wkrótce metryki mieszkańców Korei Południowej trzeba będzie zaktualizować, ponieważ wiek każdego mieszkańca Korei Południowej zostanie cofnięty. Wszyscy Koreańczycy odmłodnieją dzięki nowemu prawu, które zmienia sposób wyliczania wieku Koreańczyków. W tej chwili w Korei Południowej funkcjonują 3 sposoby wyliczania wieku obywateli, a najpopularniejszy polega na „przybijaniu jedynki” każdej, osobie zaraz po urodzeniu i przełączaniu kolejnych cyfr wraz z nadejściem nowego roku. Prowadziło to do sytuacji, w której osoby urodzone 31 grudnia miały nazajutrz 2 lata. Nowe prawo pozwoli Koreańczykom wyliczać swój wiek od zera i aktualizować go wraz z datą urodzin.

#2. Amerykańscy naukowcy przeprowadzili udaną fuzję nuklearną

1992226381fcb772.png

Do epokowego i być może zmieniającego bieg historii wydarzenia doszło w ośrodku badawczym National Ignition Facility w kalifornijskim mieście Livermore. Tamtejsi naukowcy przeprowadzili fuzję nuklearną i choć nie są pierwszymi naukowcami, którym się ta sztuka udała, to jako pierwsi dokonali fuzji uzyskując w jej efekcie więcej energii niż zostało na fuzję poświęcone. To przełomowe osiągnięcie, które może zapewnić światu źródło taniej, ekologicznej energii, która może wywrócić rynek do góry nogami. Badacze szacują, że dopracowywanie procesu technologicznego zajmie im ok. 10 lat.

#3. Po raz pierwszy w historii żaden Brytyjczyk nie został aresztowany na mistrzostwach świata w piłce nożnej

1992229999e48403.jpg

Niezależnie od tego, kto zdobędzie tytuł piłkarskiego mistrza świata, już możemy mówić, że mistrzostwa piłkarskie w Katarze przeszły do historii. Turniej rozgrywano po raz pierwszy w kraju muzułmańskim, więc siłą rzeczy dostęp do alkoholu w trakcie turnieju ograniczono do minimum. Może właśnie z tego powodu angielscy kibice dokonali czegoś, co wydawało się niemożliwe przed startem mistrzostw. Jak donosi brytyjska policja, żaden obywatel Anglii i Walii nie został aresztowany w Katarze, więc tak jak w przypadku fuzji nuklearnej – również i tu możemy mówić o historycznym wydarzeniu. Na wcześniejszych mistrzostwach dochodziło bowiem przynajmniej do kilku aresztowań brytyjskich kibiców.

#4. Szymon Marciniak poprowadzi finał mistrzostw świata

1992227d5ab06214.jpg

A jednak Polska znajdzie się w finale piłkarskich mistrzostw świata. Wbrew malkontentom i wiecznym narzekaczom będziemy mieli swoich przedstawicieli w najważniejszym meczu piłkarskim na świecie. Władze piłkarskie wybrały Szymona Marciniaka na głównego rozjemcę pojedynku pomiędzy Francją i Argentyną, do którego dojdzie w niedzielę, 18 grudnia 2022 r. To pierwszy Polak, który otrzymał takie wyróżnienie. Marciniakowi pomagać będą asystenci Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Portal Business Insider zdążył też wyliczyć, ile Marciniak zarobi za swoje sędziowanie w mistrzostwach. Wraz z meczami rundy grupowej, w której sędziował spotkanie Francja-Dania, i pucharowej, gdy gwizdał w pojedynku Argentyna-Australia, Marciniak zarobi równowartość ponad 410 tys. złotych.

#5. Eksplozja, do której doszło w siedzibie Komendy Głównej Policji, mogła być skutkiem zabaw komendanta z granatnikiem

1992230b830f6426.jpg

W siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie doszło do eksplozji, w wyniku której do szpitala trafił komendant główny gen. Jarosław Szymczak. Komendant doznał jedynie niewielkich obrażeń, ale i tak znalazł się pod obserwacją lekarzy. Ktoś zapyta czy to zabłąkany ruski pocisk doleciał do stolicy Polski, czy może ideologiczni fundamentaliści rozszerzają strefę terroru i w końcu wzięli nasz kraj na swój celownik. Nic z tych rzeczy, bo kraj-mem rządzi się swoimi prawami. Według oficjalnych informacji na komendzie eksplodował granatnik podarowany Szymczakowi przez Ukraińców podczas niedawnej wizyty komendanta w Ukrainie. Eksperci twierdzą jednak, że oficjalna historia mocno się nie klei, ponieważ dziwnym trafem eksplozja rozerwała podłogę w gabinecie komendanta i przebiła sufit w pomieszczeniu pod nim – tak jakby ktoś celował w to miejsce. Po drugie: dlaczego granatnik był nabity GRANATEM? I wreszcie… Eksperci zachodzą w głowę, dlaczego tego typu broń znajdowała się w gabinecie komendanta, a nie w magazynie amunicji, gdzie jej miejsce. (w tle: muzyka z Benny Hilla)

#6. Silvio Berlusconi obiecał piłkarzom autobus pełen prostytutek w nagrodę za zwycięstwo

1992228ce68f65b5.jpg

Owocowe czwartki nie zrobią na nikim wrażenia, jeśli za szefa ma się Silvio Berlusconiego. Były premier Włoch wielokrotnie dał się poznać jako osoba wychodząca poza nudny schemat – czy to w roli polityka organizującego orgie, czy prezesa klubu piłkarskiego organizującego orgie. W tej drugiej roli 86-letni Berlusconi wciąż czuje się jak członek w pochwie, czemu wyraz dał w niedawnym materiale wideo opublikowanym w mediach społecznościowych. Były polityk opowiada na filmie o obietnicy złożonej piłkarzom klubu Monza, którego jest właścicielem. W zamian za zwycięstwo z którymś z zespołów z czołówki tabeli Berlusconi zasponsoruje piłkarzom cały autobus prostytutek. Nie wiadomo jednak czy przewiduje jakiś ekwiwalent, na przykład w postaci skrzynek z bananami, gdyby któryś z piłkarzy nie miał chęci na udział w zabawach z sexworkerkami.

Nie zapomnij sprawdzić, jak się zabawialiśmy w poprzednim odcinku newsów.
322
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Oto porównanie graficzne nowej i starej wersji gry Wiedźmin 3 - W co jest grane?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Dziwne i czasem chore rzeczy wypowiedziane przez dzieci
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Janusz Kowalski tak bronił Ziobry, że sam Ziobro chyba nie wierzy
Przejdź do artykułu Zakochana para z Chin
Przejdź do artykułu Najmocniejsze Cytaty – Byłe Króliczki Playboya zdradzają, jak wyglądał ich pierwszy raz z Hugh Hefnerem
Przejdź do artykułu Oto co ponad 200 milionerów powiedziało na temat zarabiania pieniędzy...
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Taka sukienka jako kreacja na pogrzeb. Internauci w szoku po filmie tiktokerki
Przejdź do artykułu 15 historii, które pokazują, że w fast foodzie też pracują dobrzy ludzie
Przejdź do artykułu Wielopak Weekendowy - Co to są te podatki?
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – występ znanego polskiego komika odwołany z powodu obaw o atak nożownika

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą