Szukaj Pokaż menu

Nieretuszowane zdjęcia znanych celebrytek

55 228  
247   54  
Są piękne, zjawiskowe, zdobią okładki czasopism. Ale przy okazji, jak mówią, są ludźmi i mają wady jak każdy człowiek. I przestały je ukrywać, dodając do sieci szczere zdjęcia.

Cristiano Ronaldo zrobił na Instagramie coś, co nie udało się jeszcze żadnemu człowiekowi w historii – Co nowego w technologii?

31 221  
158   28  
W dzisiejszym odcinku kupimy używane przez Steve'a Jobsa sandały, będziemy wyciągać dane z Facebooka i razem z Cristiano Ronaldo pobijemy rekord Instagrama.

Kolekcja interesujących zdjęć – tak się ściąga na hiszpańskim uniwersytecie

32 751  
283   40  
W dzisiejszej „Kolekcji...” zobaczycie, między innymi, bibliotekę pełną śmieci, człowieka-wilkołaka oraz sceny uliczne rodem z klasztoru Shaolin.

#1. Samolot z kwiatów w Dubaju trafił do Księgi rekordów Guinnessa. Do jego stworzenia użyto ponad 500 tysięcy kwiatów i roślin, a waga instalacji przekracza 100 ton.

Kliknij i zobacz więcej!


#2. Budynek Aldar Headquarters jest pierwszym okrągłym budynkiem tego typu na Bliskim Wschodzie. Znajduje się w Al Raha, Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Pracownicy firmy zajmującej się śmieciami w Ankarze stworzyli bibliotekę z wyrzucanych książek. Zbiór obejmuje sześć tysięcy książek z literatury faktu, beletrystyki i literatury dziecięcej.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Nastolatek z Madhya Pradesh w Indiach cierpi na niezwykle rzadki stan zwany „syndromem wilkołaka” (hipertrichoza). Ta nieuleczalna choroba jest tak rzadka, że uważa się, że od średniowiecza chorowało na nią tylko 50 osób.

Kliknij i zobacz więcej!


#5. Opuszczony kościół metodystów w Gary, stan Indiana.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Ikra homara pod mikroskopem.

Kliknij i zobacz więcej!


#7. Mnich kontra policjant podczas protestów w Tajlandii, listopad 2022 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Samiec ćmy Creatonotos Gangis pochodzącej z Australii.

Kliknij i zobacz więcej!

Najbardziej charakterystyczną cechą męskich osobników Creatonotos gangis są masywne, owłosione odnóża wyrastające spod brzucha. Odpowiadają one za wydzielanie feromonów, które mają przyciągać osobniki płci przeciwnej.

#9. Globus Martina Behaima z 1492 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Kartograf z Norymbergi, Martin Beheim, podzielał przekonanie Krzysztofa Kolumba, że istnieje droga oceaniczna do Azji. Od 1484 do 1490 mieszkał w Lizbonie i odbywał podróże morskie dla króla Portugalii.

Kliknij i zobacz więcej!

W tym samym roku, w którym Kolumb popłynął do Nowego Świata, Behaim skompilował ten globus, który jest najstarszym zachowanym globusem zachodnim. Wszystkie informacje o świecie pochodzą od Marco Polo, któremu zaufał także Kolumb.

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Listopad w Sydney

Kliknij i zobacz więcej!


#11. Idealny kamuflaż gąsienicy na liściu rośliny.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Kopuła kościoła Wszystkich Świętych w Londynie. Kościół został zaprojektowany przez architekta Williama Butterfielda i zbudowany w latach 1850-1859.

Kliknij i zobacz więcej!


#13. XII-wieczne szachy z Nishapur w Iranie. Brakuje tylko jednego czarnego pionka. Jest to jeden z najstarszych prawie kompletnych zestawów szachowych, jakie kiedykolwiek odkryto.

Kliknij i zobacz więcej!


#14. Archelon w Yale Peabody Museum of Natural History, 1902 r. – wymarły późnokredowy żółw morski; największy żółw, jakiego kiedykolwiek zarejestrowano.

Kliknij i zobacz więcej!


#15. Wieczór w Kapadocji.

Kliknij i zobacz więcej!


#16. Yolanda De Lucchi, wykładowczyni prawa na Uniwersytecie w Maladze, podczas egzaminu znalazła ściągawki studenta, które są praktycznie dziełem sztuki.

Kliknij i zobacz więcej!

Zostały wygrawerowane igłą na 11 długopisach.
Z powodu tak dużej ilości długopisów na stole uczeń wpadł. Profesor odmówiła ujawnienia jego nazwiska. Nie wiadomo, czy uczeń ostatecznie zdał.

Kliknij i zobacz więcej!


#17. Przedstawienie globu rzymskiego z górą lub piramidą na biegunie północnym. Znalezione w willi Boscoreale niedaleko Pompejów. Fresk ten pochodzi z 50 r.n.e.

Kliknij i zobacz więcej!


#18. Wulkan Szywiełucz położony w słynnym „pasie ognia” na Kamczatce przygotowuje się do pierwszej erupcji od 15 lat. Jego krater wypełnił się płynną lawą.

Kliknij i zobacz więcej!


#19. Brytyjski artysta Jon Foreman tworzy ciekawe instalacje z kamienia.

Kliknij i zobacz więcej!


#20. Pamiątkowy medalion Konstantyna I o nominale 6 solid, poświęcony 30. rocznicy jego panowania, wybity w Nikomedii (Izmit, Turcja) ok. 335 r. n.e.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzedniej części: dom pośrodku ronda

283
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Cristiano Ronaldo zrobił na Instagramie coś, co nie udało się jeszcze żadnemu człowiekowi w historii – Co nowego w technologii?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Wieczór panieński: oczekiwania a rzeczywistość
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć – biały niedźwiedź mocno śpi
Przejdź do artykułu Hierarchia wartości różnych pokoleń
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć – Widziałeś kiedyś złamaną rzęsę?
Przejdź do artykułu Najgorsza rzecz, jaką powiedziała mi babcia
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć – Czy to osa, czy modliszka?
Przejdź do artykułu O tym, jak raz sobie umarłem, ale po drodze coś poszło nie tak
Przejdź do artykułu Otwieracz prawdziwego mężczyzny – Naprawiłem to!
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć – jak rozpoznać fałszywkę

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą