Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie Internetu – Reklama golarki dla mężczyzn – pakiet startowy

91 625  
563   102  
W dzisiejszym odcinku m.in. ostrzeżenie przed łobuzem grasującym w Halloween; co zrobił holenderski aktywista klimatyczny w programie tv; straszna historia w czterech słowach; test na bycie Polakiem oraz koniec kozaczenia Lewandowskiego.

Od sprzątacza do handlarza... stanikami. Jak to cycków się naoglądałem – Część III

73 485  
777   65  
No i doczekaliście się! Po drugiej części przyszła pora na trzecią.

Najmocniejsze Cytaty – ​Legendarny aktor p0rno chce jako pierwszy uprawiać seks w kosmosie

65 193  
260   120  
W dzisiejszym odcinku:
  • Agora szykuje masowe zwolnienia, a pracownicy domagają się, aby zarząd obniżył sobie pensje
  • Nowe fakty w sprawie potrącenia przez Stuhra. Aktor podobno dwukrotnie próbował uciec
  • Magdalena Ogórek na wizji porównała Tuska i PO do hitlerowców
  • Kanye West porównał się do George’a Floyda
  • Legendarny aktor p0rno chce jako pierwszy uprawiać seks w kosmosie

#1. Agora szykuje masowe zwolnienia, a pracownicy domagają się, aby zarząd obniżył sobie pensje


Inflacja, wojna w Ukrainie, ogólny kryzys gospodarczy. Wszystkie te czynniki wpływają zarówno na małych, jak i na tych dużych. Doskonałym tego przykładem jest Agora, która wydała niedawno komunikat, w którym informuje o masowych zwolnieniach pracowników, które mają nastąpić od 21 listopada do 21 grudnia.

Pracę mają stracić łącznie 84 osoby z działów nieredakcyjnych:

Z uwagi na czynniki ekonomiczno-finansowe tj. kryzys gospodarczy wywołany przez konflikt w Ukrainie, skutkujący m.in. wzrostem cen papieru oraz z uwagi na niekorzystne prognozy dotyczące rozwoju gospodarki w najbliższych kwartałach wymagane są zmiany struktury organizacyjnej spółki.
Związek zawodowy – Komitet Obrony Gazety Wyborczej – ma w tym temacie nieco odmienne zdanie. Ich zdaniem zwolnień będzie znacznie więcej, bo są przecież jeszcze osoby na umowach śmieciowych oraz zatrudnieni w systemie B2B:

A są przecież jeszcze ludzie zatrudnieni na umowach cywilnych i B2B, z nimi także firma się rozstanie. Dzisiaj nie wiemy, jaka będzie skala tych rozstań, ale deklarujemy, że w rozmowach z zarządem będziemy upominali się także i o te osoby.
Związek zawodowy zaapelował do zarządu Agory, aby ci na samej górze nieco obniżyli swoje pensje i w ten sposób uratowali kilka osób przed zwolnieniem:

Zarobki zarządu spółki Agora SA rosną (z 1,19 do 3,84 mln zł w pierwszym półroczu). Dlatego pytamy zarząd Agory SA, czy godzi się przeprowadzać zwolnienia grupowe i samemu podnosić sobie pensje? Uprzejmie apelujemy do zarządu Agory SA, aby zgodnie z hasłem założycielskim Gazety Wyborczej - Nie ma wolności bez Solidarności, rozważył zredukowanie sobie pensji, zamiast je podwyższać, może w ten sposób uda się ocalić przed zwolnieniem kilka, a może nawet kilkanaście osób.
Pracownicy działów nieredakcyjnych odczuwają niepokój. Twierdzą, że nie mogą pracować, ponieważ wisi nad nimi widmo utraty pracy, choć chwilę wcześniej zapewniano ich, iż kondycja Wyborczej jest znakomita i nie ma powodów do obaw.

Jak teraz mamy pracować, skoro może nas wyrzucą? Tym bardziej że całkiem niedawno zapewniano nas, że sytuacja Wyborczej jest dobra. Gdy w ubiegłym roku redakcja prosiła o nas wsparcie, to stanęliśmy za nią murem. Redaktorzy naczelni dziękowali nam wtedy za pomoc i zapewniali, że tworzymy z redakcją jeden zespół, że nigdy się na nas nie wypną. Liczymy, że teraz redakcja jej naczelni dotrzymają słowa i „nie będziemy szli sami”.

#2. Nowe fakty w sprawie potrącenia przez Stuhra. Aktor podobno dwukrotnie próbował uciec


Stuhrowej telenoweli ciąg dalszy. Najpierw była próba mocnego oczernienia aktora, potem próba wybielenia, bo ponoć nie było wcale tak źle, jak początkowo to przedstawiono, następnie skrucha, a teraz nowe rewelacje, do których dotarła redakcja Faktu.

Chodzi o zeznania poszkodowanego motocyklisty, które rzuciły nowe światło na całą sprawę. Sławomir G. jechał właśnie odebrać jedzenie z firmy cateringowej, w której pracował. Mężczyzna posiada wyższe wykształcenie i nigdy nie był karany. Na poparcie swoich słów Sławomir posiadał nagranie z kamery zamontowanej na kasku:

Kończąc manewr skrętu, zauważyłem po swojej stronie czarny obiekt – pojazd. To były ułamki sekund, kiedy poczułem uderzenie na moim ciele.
Usłyszałem ogromny huk. Poczułem się jakby w stanie nieważkości.

Mężczyzna zeznał, iż tylko dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom nie upadł na ziemię po uderzeniu:

Firma KTM produkująca motocykle zatrudnia mnie do pokazów motocyklowych i wykonywania nimi różnych manewrów.
Oglądając później to zdarzenie na kamerze, uważam, że to był cud.
Kiedy próbowałem kontynuować jazdę, trzymając kierownicę także lewą ręką, w pewnym momencie odczułem ogromny ból, jakby ktoś mi wbił w rękę ogromną igłę, jak długopis, coś mi w ręce strzeliło.

Według zeznań poszkodowanego Stuhr miał próbować uciec z miejsca zdarzenia:

Po zejściu z motocykla użyłem wobec kierującego niecenzuralnego słowa „co ty jesteś pierd***, potrąciłeś mnie i uciekasz?”. Jak do niego podszedłem, to on miał otwartą szybę i na moje stwierdzenie powiedział coś w stylu „niemożliwe”.
Po wymianie zdań Sławomir G. znów ruszył w pościg:

Umożliwił mi to ruch samochodów, który skumulował się przy kolejnym skrzyżowaniu na wysokości ulic Karmelickiej i Królewskiej. Próbował we mnie wjechać, zepchnąć mnie. Ja dodałem troszeczkę gazu i znów zahamowałem. On wtedy jechał buspasem, to było przed skrzyżowaniem z Karmelicką, kiedy buspas stawał się też pasem do skrętu w prawo dla innych aut. Zablokowałem mu zatem możliwość dalszej jazdy pasem do skrętu w prawo.
Podobno Stuhr próbował wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, aby odjechać. Dojeżdżał do nóg stojącego przed samochodem Sławomira G. i próbował wszelkich sposobów, aby go ominąć.

Próbował cały czas dojeżdżać mi do nóg i ucieczki. Próbował wykorzystać każdą sekundę do ucieczki.
Wprawdzie jego obrażenia zostały mocno zbagatelizowane, jednak w rzeczywistości kontuzja ręki wykluczyła Sławomira z niektórych aktywności i zmusiła go do noszenia temblaka przez 7 dni po zdarzeniu.

I na koniec wisienka na torcie. Przy policji Stuhr próbował przekonywać organy ścigania, że Sławomir G. udaje i tak naprawdę nic mu nie jest. Aktor utrudniał również przeprowadzenie badania alkomatem.

#3. Magdalena Ogórek na wizji porównała Tuska i PO do hitlerowców


Magdalena Ogórek w trakcie jednego z ostatnich programów „W tyle wizji” postanowiła odnieść się do niedawnego zdarzenia, które miało miejsce przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Młody mężczyzna próbował wedrzeć się do środka, wykrzykując, że chce się spotkać z prezesem. Mężczyznę wyprowadziła policja i przekierowała go na obserwację psychiatryczną.

Raptem niedawno usłyszeliśmy, że przyjdą silni ludzie i wyprowadzą co niektórych. Chodziło oczywiście o polityków, później Platforma rozszerzyła ten przekaz, bo chodzi także o dziennikarzy. No i przyszedł pierwszy silny człowiek – mówiła Ogórek.
Tak to niestety jest, jak nienawiść wygrywa z miłością, wygrywa z brakiem programu. Jak góruje nad kompletną pustką i brakiem treści, którą trzeba czymś wypełnić. 1933 rok się kłania, kiedy to dehumanizowano, odsądzano od czci i wiary. W tym momencie Donald Tusk i Platforma Obywatelska bardzo mocno multiplikując przekaz nienawiści, wkracza na tę samą niebezpieczną, nienawistną drogę.
Dehumanizując dziennikarzy telewizji publicznej, nazywając nas telewizją rządową, telewizją reżimową, bardzo często wskazując nas jako tych, którzy powinni zaatakowani. Nie ma zgody na tego typu sytuacje.

#4. Kanye West porównał się do George’a Floyda


Kanye West – czy może raczej Ye – jest ostatnio na ustach całego świata. W zasadzie trudno mi stwierdzić, od czego to tak naprawdę się zaczęło, jednak po drodze była ta kontrowersyjna bluza z papieżem Polakiem i napisem „white lives matters” (ang. białe życie ma znaczenie), nazywanie BLM (Black Lives Matters) jednym wielkim oszustwem, cała seria antysemickich wpisów w mediach społecznościowych, utrata współpracy z Adidasem, kilka banów i wiele innych.

W ostatnich dniach Ye przyjechał na mecz koszykówki, na którym grała jego córka North. Przed wejściem czekali na niego dziennikarze, co Kanye wykorzystał, aby wyjaśnić kilka spraw. Odniósł się m.in. do swoich własnych słów, gdzie stwierdził, iż George Floyd nie zmarł przez uduszenie, ale w wyniku przedawkowania fentanylu. Raper nie przepuścił okazji, aby z samego siebie również uczynić ofiarę:

To zraniło czarną społeczność. Chcę za to przeprosić, bo Bóg teraz pokazał mi, jak to jest. Przez to, co robi Adidas i co robią media teraz wiem, jak to jest mieć kolano na szyi.
West zwrócił również uwagę na ruch BLM. Dodał, że społeczność afroamerykańska wiele mu zawdzięcza, jednak nie wszystko tam jest OK:

Są jednak w nim elementy, z którymi się nie zgadzam.
West próbował wytłumaczyć się też ze swoich antysemickich wpisów. Stwierdził, że niektóre jego wypowiedzi zostały wyrwane z kontekstu, a on sam nie zawsze do końca zdawał sobie sprawę z tego, co można nazwać wypowiedziami antysemickimi, a co nie.

#5. Legendarny aktor p0rno chce jako pierwszy uprawiać seks w kosmosie


Johnny Sins – legendarny „Łysy z Brazzers” – udzielił ostatnio wywiadu dla Vice, w którym powrócił do pewnego zapomnianego już przez wielu tematu. W roku 2015 pojawił się pomysł wystrzelenia pary aktorów w kosmos, aby ci jako pierwsi ludzie na świecie mogli uprawiać seks poza ziemską atmosferą.

P0rnHub szybko zrezygnował z całego przedsięwzięcia, ponieważ nie udało się uzbierać odpowiedniej sumy w trakcie kampanii crowdfoundingowej. Sins twierdzi jednak, iż warto odświeżyć całą koncepcję.

To byłoby świetne. Chciałbym być pierwszą osobą, która zrobiłaby to w kosmosie.
Jego zdaniem od 2015 roku ludzkość dokonała znacznych postępów w kwestii eksploracji obszarów pozaziemskich. Pojawiły się chociażby komercyjne loty w kosmos:

Kiedy ta kampania wystartowała, nawet nie wiem kiedy to było, chyba w 2015, nikt jeszcze nie poleciał w kosmos w ramach tych [SpaceX Elona Muska] komercyjnych lotów.
Ale teraz, gdy to się dzieje, może to być do zrobienia. Myślę, że byłoby to niesamowite. To musi się stać dość szybko, w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ jestem coraz starszy.

Sins uważa, że w całą sprawę mógłby zaangażować się nawet sam Elon Musk i SpaceX:

Myślę, że Elon też by się do tego przyłożył. On jest właśnie takim typem człowieka. To byłaby niesamowita promocja dla SpaceX.
Cóż… pozostaje tylko życzyć panu Łysemu z Brazzers spełnienia marzeń.

W poprzednim odcinku: Kaczyński zapodał taki żart, że klękajcie narody

260
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Od sprzątacza do handlarza... stanikami. Jak to cycków się naoglądałem – Część III
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Śmiertelny wypadek, mataczenie policji i krycie sprawcy?
Przejdź do artykułu Największe obciachy - Madonna przyłapana na narkotyzowaniu się w trakcie live’a na TikToku
Przejdź do artykułu Prosty trik dla osób, które nienawidzą zmywać naczyń
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Młoda dziewczyna poleciała za granicę na operację plastyczną, ale nie będzie jej wspominała najlepiej
Przejdź do artykułu Komiksy z zaskakującym zakończeniem od Toon Hole
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Kaczyński zapodał taki żart, że klękajcie narody
Przejdź do artykułu Steven Spielberg - rzeczy, których mogłeś o tym reżyserze nie wiedzieć
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli bardzo zły dzień – Kichnęłam i odkryłam, że nie widzę zbyt dobrze
Przejdź do artykułu Największe obciachy – W Hiszpanii grafika jest na innym poziomie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą