Szukaj Pokaż menu

Pewien 30-latek z Ukrainy urządził sobie w Krakowie GTA - Największe obciachy ostatnich dni

88 514  
251   191  
Dzisiaj sprawdzimy, czym niepokoją się Węgrzy, dlaczego Ronaldo chce kupić klub golfowy oraz jak przyjemne może być tatuowanie.

Bardzo nietypowe znaleziska internautów XXI

61 050  
338   68  
Na takie coś nie natrafia się każdego dnia.

Najdziksze newsy tygodnia - zobacz ilustracje z podręcznika, przez które szefostwo jednego z wydawnictw wyleciało z pracy

66 978  
214   79  
Dzisiaj o konsekwencjach partaczenia, zapraszania marines do siebie i gapienia się na drugą osobę w klubie.

#1. Dwoje czołowych meteorologów z Węgier straciło pracę z powodu źle przepowiedzianej prognozy pogody

1975048e9c628621.jpg

Kto by pomyślał, że prognoza pogody może stać się sprawą polityczną – i to na tyle poważną, że przyczyni się do dymisji najważniejszych osób z krajowego instytutu meteorologicznego? Tymczasem szefowa węgierskiego IMGW Kornelia Radics i jej zastępca Gyula Horvath stracili swoje stanowiska po ogłoszeniu prognozy, która się nie sprawdziła. Oboje pracowników instytutu przewidywało deszcz w Budapeszcie podczas corocznych obchodów jednego z węgierskich świąt państwowych. W związku z tym celebrację przesunięto, ale deszcz jak na złość nie spadł, więc meteorologów oskarżono o stosowanie zagrywek o charakterze politycznym i zwolniono.

#2. Marynarze zawinęli do jednego z portów i zżarli cały lokalny zapas mięsa i jaj

19750475f3b35082.jpg

Do tej pory człowiekowi wydawało się, że jak marynarz zawija do portu, to mężczyźni powinni drżeć o swoje kobiety. Amerykańscy marines sprawili, że mężczyźni w portach powinni drżeć również o swoje piersi i jajka (gra słów niezamierzona). Żołnierze służący na okręcie desantowym typu San Antonio zeszli na ląd w liczącym 57 tys. mieszkańców mieście portowym Aleksandropolis na południowym wschodzie Grecji i zjedli prawie wszystko, co było do zjedzenia. Restauratorzy nie byli w stanie sprostać zapotrzebowaniu wygłodniałych żołdaków i w wypowiedziach udzielanych miejscowych mediom przyznawali, że w życiu nie widzieli czegoś takiego.

#3. Jeden na czworo przedstawicieli generacji Z marzy o byciu influencerem w przyszłości

1975049787601fa3.jpg

Jak gdyby na świat nie spadło wystarczająco dużo różnych klęsk, to będziemy musieli przyjąć kolejne. Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez jedną z agencji statystycznych 25% młodych Amerykanów w wieku od 16 do 25 lat zamierza zostać osobami wpływowymi z mediach społecznościowych, tzw. influencerami. Niecałe 15% uważa, że to jedyny zawód, który mogliby w ogóle wykonywać, a 20% mogłoby rzucić pracę w każdej chwili, by zostać influencerem. Największe korzyści płynące z bycia influencerem to zdaniem ankietowanych: darmowe produkty (62,18%), wysokie zarobki (60,59%) i spotykanie innych influencerów (47,52%).

#4. Aktywista zamierza strollować szkoły w Teksasie, które mają prawny obowiązek wywieszania na ścianach motta o charakterze religijnym

19750509daf31fb4.jpg

Teksas to jedno z najwspanialszych miejsc na świecie, a od zeszłego roku jest jeszcze bardziej najwspanialsze dzięki nowej ustawie, zgodnie z którą szkoły mają obowiązek wywieszania podarowanych im tablic z napisem „In God We Trust” [Boże, ufamy dla Ciebie]. Religijny charakter motta, będącego oficjalną dewizą Stanów Zjednoczonych, nie podoba się co poniektórym, a jeszcze inni nie akceptują wywieszania go w miejscach administracji państwowej. Chaz Stevens zalicza się do grona tych osób. Pochodzący z Florydy aktywista zbiera pieniądze w kampanii społecznościowej, żeby móc przygotować jak najwięcej plakatów z tym samym napisem – ale w języku arabskim. Jak tłumaczy autor zbiórki, w ustawie nie określono języka, w którym hasło powinno zostać wykonane, a że świat arabski i Stany Zjednoczone łączy tak wiele wspólnego… Twórca ustawy, senator Bryan Hughes, studzi jednak entuzjazm zaślinionych gimboateuszy i wskazuje, że ustawa wyraźnie i precyzyjnie określa użyte słowa i ich formę.

#5. Chińskie ministerstwo edukacji ukarało 27 osób w związku z przedstawianiem dzieci w jednym z podręczników do matematyki „w brzydki sposób”

1975051468aa9a75.jpg

Jaki jest dobry sposób na przedstawianie dzieci na ilustracjach w podręczniku szkolnym? Nie wiemy, ale cieszymy się, że nie musimy odpowiadać na to pytanie przedstawicielom chińskiego ministerstwa edukacji. Najwyższym urzędnikom nie spodobały się ilustracje w jednym z podręczników do matematyki. Na ilustracjach widać między innymi, jak chłopiec podnosi sukienkę swojej koleżance, podczas gdy inny trzyma ją za klatkę piersiową, wszyscy zaś mają mocno zniekształcone twarze. Gdy zdjęcia z podręcznika trafiły do szerokiej publiczności w chińskich mediach społecznościowych, w Sieci zawrzało, a twórców podręcznika zaczęto oskarżać o działalności na rzecz Zachodu. Chińskie ministerstwo nie miało wyjścia i przeprowadziło śledztwo, w wyniku którego ukarano 27 osób, w tym szefa wydawnictwa i jego zastępców, którzy stracili swoje stanowiska.

#6. Jeden z klubów w Sydney wprowadził zakaz gapienia się na drugą osobę bez jej zgody

1975052782290cc6.jpg

Czym w Polsce grozi gapienie się na drugą osobę – domyślają się pewnie wszyscy. Wygląda na to, że nie tylko u nas gościu ma jakiś problem, a jeden z klubów w Sydney będzie nawet podejmować stosowne kroki w stosunku do osób, które się gapią. Club 77 aspiruje do miana bezpiecznej przestrzeni, w której każdy mógłby czuć się komfortowo i w związku z tym w klubie zakazane będzie gapienie się na drugą osobę bez jej zgody. Bezpieczeństwa imprezowiczów będzie pilnować specjalny patrol w różowych kamizelkach, który będzie chodzić po lokalu i wyłapywać gapiących się, a jeśli znajdzie osobę odporną na prośby i apele, to na miejsce zostanie wezwana policja. Włodarze klubu tłumaczą, że dużo osób przychodzi do ich lokalu na zwykły podryw, a nie o to przecież w wyjściu do klubu chodzi.

A o co chodziło w poprzednim odcinku newsów? Nie dowiesz się, jeśli nie sprawdzisz.

214
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Bardzo nietypowe znaleziska internautów XXI
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Nieznane fakty, które miały miejsce podczas kręcenia znanych filmów
Przejdź do artykułu Pewien 30-latek z Ukrainy urządził sobie w Krakowie GTA - Największe obciachy ostatnich dni
Przejdź do artykułu Jak Sony strzeliło sobie w stopę
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty ostatnich dni – Najmłodsza zwyciężczyni loterii EuroMillions ma radę dla rządu
Przejdź do artykułu Demotywujące cytaty, które mówią samą prawdę
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni – Kark uderzył ratownika WOPR, bo ten dbał o jego dzieci
Przejdź do artykułu Niezwykłe kolorowe zdjęcia Warszawy zrobione 3 lata po Powstaniu Warszawskim
Przejdź do artykułu Czy jest coś lepszego niż orgazm? Te rzeczy mogą być...
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - 32-letnia matka wytatuowała tyłek, żeby dzięki temu mieć o czym gadać na randkach

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą