Szukaj Pokaż menu

Zwierzęta, które naginają zasady panujące w domu

89 161  
518   18  
Zakaz wskakiwania na kanapę czy przebywania w kuchni podczas obiadu to dla wielu psów standard, ale mimo wszystko potrafią w sprytny sposób nagiąć te zasady.

#1. Nie wolno mu łapami dotykać kanapy

Mistrzowie Internetu DVII - Jak uspokoić wkurzoną kobietę

92 052  
527   74  
W dzisiejszym odcinku m.in. sprzedaż nowego iPhone'a; impreza rozwodowa u Zbyszka; niegrzeczny kaktus; jak wygląda wypoczynek w Mielnie; co pomaga odróżnić gazy od kupy oraz komu odpie*dala w środy.

Nie przepłacaj przy zakupie auta. Już dziś poznaj historię pojazdu z AutoDNA

3 317  
1   3  
Znalazłeś już swój wymarzony samochód z drugiej ręki i wszystko wskazuje na to, że warto go kupić, jednak obawiasz się, że właściciel może nie podawać Ci wszystkich ważnych informacji? W takiej sytuacji zawsze warto zapoznać się z historią pojazdu, co umożliwi Ci między innymi numer VIN.
Dzięki temu unikniesz kupienia "auta cytryny", czyli takiego, które będzie wymagało od Ciebie sporych nakładów finansowych. Jakie masz możliwości? Opcji jest kilka, lecz najbezpieczniejszą, najbardziej kompleksową i najwygodniejszą z nich jest sprawdzenie historii pojazdu z autoDNA — firmą, która zwiększa bezpieczeństwo kupujących i sprzedających pojazdy używane.

Dlaczego należy sprawdzić historię pojazdu używanego przed jego zakupem?

Przy zakupie używanego samochodu warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Podstawą są oczywiście dane techniczne, czyli stan licznika, moc silnika czy data pierwszej rejestracji. Takie informacje bez trudu znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym, jednak nie warto na tym poprzestawać. Auta z drugiej ręki bywają ryzykowną inwestycją. Przykładowo, właściciel, chcąc zarobić więcej, może zataić historię szkód pojazdu. Taka praktyka jest oczywiście naganna, jednak wcale nie zdarza się rzadko. Jak zatem przekonać się, że samochód jest wart swojej ceny?
Numer rejestracyjny może nie wystarczyć. Dlatego przede wszystkim sprawdź VIN, czyli vehicle identification number. Jest to kod pojazdu unikalny dla każdego egzemplarza. Poznając go, możesz przejrzeć między innymi takie dane pojazdu, jak:
 • historia pojazdu,
 • dane ubezpieczenia OC,
 • dane właściciela pojazdu,
 • data pierwszej rejestracji,
 • to, czy samochód nie został wyrejestrowany.
Możesz to zrobić, na przykład zamawiając raport autoDNA, który stanowi bazę danych na temat historii napraw, szkód, przeglądów, przebiegów, archiwalnych zdjęć. Co więcej, taka usługa da Ci dostęp również do rejestrów zagranicznych. W ten sposób przekonasz się, czy sprzedawca podaje prawdziwe informacje na temat używanego samochodu. Jeśli jedna z nich okaże się nieprawdziwa, to już powinno obudzić Twoją czujność. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze albo wręcz nie wyrzucić ich w błoto.

Manipulacji, jakich można uniknąć, korzystając z bazy miliardów rekordów na temat pojazdów w autoDNA na podstawie VIN, jest naprawdę sporo. Należą do nich między innymi:
 • zatajenie poważnego wypadku,
 • cofnięty przebieg,
 • zatajenie wymiany oryginalnego wyposażenia na inne, niefabryczne,
 • zatajenie sposobu użytkowania auta, np. w charakterze taksówki.
Takich danych nie odczytasz z dowodu rejestracyjnego, a są one niezwykle ważne. Numer VIN jest zatem symbolem, dzięki któremu można dowiedzieć się naprawdę sporo na temat historii pojazdów. Warto jednak wiedzieć, jak go wykorzystać.

Sposoby sprawdzenia historii samochodu

Historię pojazdu można sprawdzić na kilka sposobów, jednak wykorzystanie do tego numeru VIN daje najbardziej szczegółowe informacje. Zobacz, jak można zyskać wiedzę na temat auta samodzielnie:
 • przeszukując archiwalne ogłoszenia w internecie,
 • zapoznając się z historią serwisową z ASO,
 • przeglądając książkę serwisową,
 • zamawiając usługę sprawdzenia historii pojazdu na podstawie VIN od autoDNA, czyli od wiodącego dostawcy raportów na temat pojazdów używanych z Europy i USA,
 • korzystając z CEPiK, czyli Centralnej Ewidencji Pojazdów. To baza państwowa stworzona przez Ministerstwo Cyfryzacji, z której korzystanie przy użyciu profilu zaufanego jest darmowe.

Sprawdzając historię pojazdu z autoDNA, zyskujesz pewność!

Samodzielna weryfikacja przebiegu oraz historii pojazdu bywa trudna i czasochłonna. Samodzielnie gromadzenie informacji nie zawsze daje pożądane efekty. Jeśli więc zależy Ci na wiarygodnych danych na temat Twojego przyszłego samochodu, skorzystaj z pomocy specjalistów. Usługa autoDNA daje możliwość sprawdzenia wszystkiego w jednym miejscu, online, w ciągu maksymalnie kilku minut.

AutoDNA ma bazę miliardów rekordów na temat pojazdów i wciąż ją rozszerza. Jest liderem w branży, który zbiera informacje na temat samochodów z Europy i USA już od ponad 10 lat. W tym czasie pomógł wielu kierowcom uchronić się przed zakupem "auta cytryny". Raport autoDNA możesz zamówić już za cenę kawy i ciastka. Czy warto zatem ryzykować, kupując niesprawdzony pojazd i narażając się na poważne inwestycje przy zakupie pojazdu, który mógł być poważnie uszkodzony?
1
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu DVII - Jak uspokoić wkurzoną kobietę
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Mało znane fakty o królowej Wiktorii
Przejdź do artykułu Jeżdżę w Oslo na Uberze, czyli ile zarabia kierowca łamiący prawo w Norwegii
Przejdź do artykułu Typy dziewczyn w liceum
Przejdź do artykułu Opuszczony salon Forda z fabrycznie nowymi samochodami
Przejdź do artykułu Jakie sekrety pisane przez uczniów na karteczkach przechwycili nauczyciele?
Przejdź do artykułu Jak stracić 6 milionów dolarów w kilka sekund?
Przejdź do artykułu Była modelka wyjawiła swoją tajemnicę – od 10 lat ukrywała swój wygląd pod grubą warstwą makijażu
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli bardzo zły dzień CXLVII - Nikt mnie nie złapał. Złamany nadgarstek, stłuczone biodro
Przejdź do artykułu Audi 80 B3 (model 89) - mała ocynkowana rewolucja od Audi

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą