Szukaj Pokaż menu

7 rzeczy, które warto wiedzieć na temat najbardziej znanego chińskiego przywódcy

35 628  
197   30  
Z całą pewnością jest to postać, której historia nie zapomni. Ani za kilkadziesiąt, ani nawet za kilka tysięcy lat. Mao Zedong już teraz uważany jest za jedną z najbardziej istotnych postaci w chińskiej historii… i bynajmniej nie jest to w jego kontekście określenie pozytywne.

Upadek na dno rowu Mariańskiego w Dying Light 2 i inne ciekawostki z gier XIX

34 661  
169   10  
Covid pojawia się już w grach. Mróz w RDR2. Hitman uprzykrza życie reporterce i inne fakty z gier, o których nie słyszeliście.

Filmowe ciekawostki, które mogą cię zaskoczyć II

48 827  
291   19  
Dlaczego MI6 nigdy by nie zatrudniło filmowego Jamesa Bonda, ile można zarobić za użądlenie pszczoły na planie i ile razy wzywano policję na plan "Borata".

#1.

Keanu Reeves przekazał 70% swojej pensji (około 31,5 miliona dolarów) za pierwszą część filmu „Matrix” na badania nad białaczką.

#2.

W filmie „Spider-Man 2” (2004) Doktor Octopus miał być w trójkącie miłosnym z Mary Jane.

#3.

W filmie „Spider-Man” (2002) J. Jonah Jameson ma teleskop w swoim biurze. Podczas przygotowań do roli J.K. Simmons odwiedził wydawcę New York Post w jego biurze. Zobaczył tam teleskop i postanowił, że chce mieć w filmie taki sam.

#4.

Robert Pattinson próbował utrzymać przesłuchanie do „Batmana” w tajemnicy przed Christopherem Nolanem podczas kręcenia filmu „Tenet”. Pattison: „Powiedziałem, że mam pilną sytuację rodzinną. A gdy tylko powiedziałem »to pilna sprawa rodzinna«, Nolan powiedział: »Idziesz na przesłuchanie do Batmana, prawda?«”.

#5.

Podczas kręcenia „bosych scen” w filmie „Captain America: Pierwsze starcie” (2011) Chris Evans nakładał ochraniacze w kształcie stóp.

#6.

Agent CIA szkolił Jima Carreya, jak wytrzymać tortury. Dla aktora torturami było wytrzymywanie 8 godzin podczas nakładania makijażu do roli z filmie „Grinch: świąt nie będzie”. Carrey mówił, że czuł się podczas tego procesu, jakby go grzebano żywcem.

#7.

Denis Villeneuve postawił Warner Bros dwa warunki, zanim zaczął kręcić „Diunę”. Po pierwsze, film musiał być podzielony na dwie części. Po drugie, zdjęcia miały być kręcone na prawdziwej pustyni. Denis powiedział: „Musimy być w prawdziwym środowisku… „Szczęk” nie kręcili w basenie”.

#8.

Filmowcy chcieli nakręcić kilka scen „Kevina w Nowym Jorku” w hotelu Plaza. Jego właściciel, Donald Trump, zgodził się na to pod warunkiem, że pojawi się w filmie.

#9.

W powieści „To nie jest kraj dla starych ludzi” szeryf Bell mówi, że handlarze narkotyków zastrzelili i zabili sędziego federalnego w San Antonio. Akcja rozgrywa się w 1980 roku. W 1979 roku sędzia federalny John Wood został zastrzelony w San Antonio przez płatnego zabójcę z Teksasu Charlesa Harrelsona, ojca Woody'ego Harrelsona.

#10.

„Candyman” (1993) Tony Todd wynegocjował opłatę w wysokości 1000 dolarów za każde ukąszenie przez pszczołę. Wypłacono mu 23 tysiące dolarów.

#11.

Gdy Henry Cavill po raz pierwszy otrzymał telefon w sprawie roli Supermana, nie odebrał go, ponieważ był zajęty graniem w World of Warcraft.

#12.

MI6 mówi, że nie zatrudniliby filmowego Jamesa Bonda w prawdziwym życiu, ponieważ brakuje mu wymaganej inteligencji emocjonalnej, szacunku dla prawa i umiejętności pracy zespołowej.

#13.

We „Władcy pierścieni” w niektórych ujęciach używano gigantycznego pierścienia.

#14.

Willowi Ferrellowi zaoferowano 29 milionów dolarów za zrobienie „Elfa 2”, ale odrzucił propozycję, ponieważ scenariusz był beznadziejny.

#15.

Podczas kręcenia filmu „Borat” (2006) ludzie wezwali policję 37 razy.


W poprzednim odcinku
291
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Upadek na dno rowu Mariańskiego w Dying Light 2 i inne ciekawostki z gier XIX
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 16 przykładów, kiedy selfik wyszedł inaczej, niż się spodziewali + jeden idealnie zaplanowany
Przejdź do artykułu Najbardziej rewolucyjne momenty w historii filmów animowanych
Przejdź do artykułu 17 filmów najczęściej polecanych w komenatrzach na Imgur
Przejdź do artykułu Głupota czy poświęcenie dla roli? Kto pochorował się na planie filmowym
Przejdź do artykułu 15 rzeczy, które większość z nas robi, ale się do tego nie przyznaje
Przejdź do artykułu Czego nie wiedzieliśmy o Cameron Diaz
Przejdź do artykułu Kosmiczne ciekawostki, czyli wiedza nieprzydatna, ale fajna
Przejdź do artykułu 35 oszałamiających widoków z całego świata
Przejdź do artykułu 15 ciekawostek z planów filmowych, które uzmysłowią wam, że bycie aktorem to nie bułka z masłem

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą