Szukaj Pokaż menu

Zapierające dech w piersiach widoki z międzynarodowej stacji kosmicznej

79 282  
533   24  
Astronauta NASA Reid Wiseman, poza tym, że pracuje w kosmosie, hobbystycznie zajmuje się też fotografią. Regularnie publikuje swoje najlepsze zdjęcia zrobione z okołoziemskiej orbity. Oto próbka tego, co można zobaczyć za oknem ISS.

#1. Tajfun Halong u wybrzeży Tajwanu, 6 sierpnia

Niecodzienne problemy, z jakimi spotykają się mechanicy samochodowi XV - Podczas jazdy czuję zapach spalonej gumy

88 902  
413   57  
Z jakimi perełkami tym razem przyjechali klienci do mechaników? Zobacz!

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Jennifer Aniston nazwana przez dziennikarkę prostytutką?

105 129  
259   293  
W dzisiejszym odcinku politycy PiS, którzy zmierzyli się w tym tygodniu z cenami produktów, pierwszy wywiad na żywo uciekinierki do ISIS, która chce pomóc w walce z terroryzmem oraz kiedy akcent brytyjski sprawia, że aktorka myśli, że została nazwana prostytutką.

#1. Europosłanka chce zakazać wędkarstwa

l_19191859da418a4Screenshot_2021_09_1.jpg

Europosłanka Sylwia Spurek przedstawiła założenia programu #Nowa5dlaZwierząt. Najwięcej kontrowersji wzbudziły punkt o całkowitym zakazie hodowli zwierząt od 2040 roku oraz zakaz polowań, w tym wędkarstwa, od 2023 roku. Anna-Maria Żukowska, która należy do tej samej partii, zapytała wprost, czy to oznacza, że nie będzie można hodować rybek w akwariach.

swiatrolnika.pl

#2. Morawiecki odpowiadał 90 sekund na pytanie o cenę chleba. Ceny nie podał

main_01chocia_tyle_od_ycia.jpg

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu dziennikarka „Faktu” zapytała premiera Mateusza Morawieckiego, kiedy ostatnio był w sklepie i czy zna cenę zwykłego chleba. Premier powiedział, że czasami robi zakupy, po czym rozpoczął wywód o rolnikach, emerytach, ASF itd. Ceny chleba nie podał.

Justyna Łukawska: – Panie premierze, ile kosztuje chleb?
Mateusz Morawiecki: - Staram się od czasu do czasu robić zakupy, by w sklepie spożywczym zobaczyć, jakie są ceny. Porównuję je do cen w skupie. Dziś bardzo ważne jest zjawisko, pani mnie pyta o ceny w sklepie, natomiast po drugiej stronie są rolnicy. Rolnicy cieszą się z tego, że z wyjątkiem cen na trzodę chlewną, rosną ceny pszenicy, kukurydzy, rzepaku, nawet mleko rośnie. W związku z tym jest to miecz obosieczny.


fakt.pl

#3. Łukaszenka: gdyby nie było 17 września 1939 r., nie byłoby naszego kraju

uid_934b71c6f640a662add6927b2c883e3a1629715580715_width_1280_play_0_pos_0_gs_0_height_720_alaksandr-lukaszenka-fot-mikhail-svetlovgetty-images.jpg

W rocznicę ataku Rosji na Polskę Białoruś wprowadziła nowe święto - „Dzień Jedności Narodowej”. Alaksandr Łukaszenka z okazji tego dnia wręczył nagrody artystom. Podczas przemówienia powiedział:

Pomyślcie tylko, gdyby nie było 17 września, nie byłoby naszego kraju. Na mapie byłby tylko skrawek od centrum dzisiejszej Białorusi do Mozyrza.
Strzępek – oto czym była wtedy nasza republika. I wtedy, we wrześniu 1939 r. wszystko się zmieniło i dostaliśmy naszą republikę w tych granicach, które chronimy jako świętość.
stooq.pl

#4. Kobieta, która uciekła do ISIS, prosi o przebaczenie

l_19191961fe89410Screenshot_2021_09_1.jpg

Shamima Begum w 2015 roku uciekła z Wielkiej Brytanii i dołączyła do ISIS. Miała wtedy 15 lat. W pierwszym w historii jej wywiadzie na żywo 22-letnia dziś kobieta, która przebywa w Syrii, poprosiła o przebaczenie i podkreśliła, że były to błędy młodości. Wywiad miał miejsce w show „Good Morning Britain”. Begum dodała, że mogłaby służyć pomocą w walce z terroryzmem. Dziennikarz zapytał ją, czy gdyby ISIS wygrało, to zostałaby z nimi:

Wołałabym umrzeć niż wrócić do ISIS.
standard.co.uk

#5. Suski zapytany o cenę kostki masła przyznaje wprost, że nie patrzy na ceny w sklepie

z26671674V,Marek-Suski--posel-PiS.jpg

W Gościu Radia Zet na pytania Beaty Lubeckiej i widzów odpowiadał poseł Marek Suski. Zapytany o cenę kostki masła przyznał wprost, że zakupy robi według listy, którą daje mu żona, i nie sprawdza cen.

Beata Lubecka: Ile kosztuje kostka masła? Czy pan wie?
Marek Suski: Jak chodzę do sklepów, to mam listę od żony i robię zakupy zbiorczo. Nie oglądam cen, bo są paski na wyrobach, nie ma cen. Nie zwracam uwagi. Nigdy nie poszedłem do sklepu i nie kupowałem samego masła.

#6. Dziennikarka do Jennifer Aniston: Czy jesteś prostytutką?

l_19192098204a62banistno.jpg

Podczas wywiadu z brytyjską dziennikarką Josie Bristolian z show „This Morning” Jennifer Aniston została zapytana „Are you a hugger?”, czyli, „Czy lubisz się przytulać”. Ze względu na łącza internetowe i akcent prowadzącej do aktorki dotarło:

Po chwili konsternacji wszystko się wyjaśniło, ale reakcje obu kobiet pokazują, że potraktowały to poważnie. Prezenterka Holly Willoughby stwierdziła później:

To najlepsza rzecz, jaką widziałam w telewizji.
The Sun

W poprzednim odcinku: Dziennikarz pisał sprośne wiadomości do prostytutki. Ona wszystko ujawniła

259
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Niecodzienne problemy, z jakimi spotykają się mechanicy samochodowi XV - Podczas jazdy czuję zapach spalonej gumy
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Jak radzić sobie z upałem? 10 wskazówek!
Przejdź do artykułu Agenci nieruchomości poprosili go o wysłanie kilku zdjęć, żeby potwierdzić, że z mieszkaniem wszystko jest OK. Wysłał im więc to
Przejdź do artykułu Zdjęcia, które namieszają Ci w głowie
Przejdź do artykułu MŻJDD - jak uniknąć ciąży? No na pewno nie tak
Przejdź do artykułu Najbardziej żenujące rzeczy, jakimi zawstydzili cię twoi rodzice
Przejdź do artykułu "Zwolnili mnie z pracy..." - najlepsze przypadki naszych czytelników
Przejdź do artykułu Lekarze dzielą się kwestiami medycznymi, które ich zdaniem powinien znać każdy człowiek
Przejdź do artykułu Aktorzy, którzy od lat wracają do swoich najstarszych ról
Przejdź do artykułu Sekrety, które poznałeś po śmierci bliskiej osoby

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą