Szukaj Pokaż menu

Najdziksze newsy tygodnia – Książę p0rnograficznego podziemia skazany na 40 lat odsiadki

90 280  
228   70  
W dzisiejszym odcinku ponownie zobaczymy, dlaczego Polacy to mistrzowie Polski. Zajrzymy po ostatni raz do wsi Fucking, a także zobaczymy kilka osób, które popełniły straszną głupotę.

Pracownicy numerów alarmowych dzielą się najgłupszymi rozmowami z osobami, które do nich dzwoniły II

71 284  
228   40  
Okazuje się, że znalazło się znacznie więcej operatorów numerów alarmowych, którzy postanowili podzielić się najgłupszymi przypadkami, z jakimi ludzie do nich dzwonili.

Co słychać u aktorów z "Teorii wielkiego podrywu"

91 919  
220   77  
Wydaje się, że serial zakończył się dopiero wczoraj... No, może dlatego, że ostatnio ponownie obejrzałem go na Netflixie, ale ostatni odcinek wyemitowano półtora roku temu. Serial leciał 12 lat, pod koniec główni aktorzy zarabiali po 1 mln dolarów za odcinek, a co u nich słychać teraz?

#1. John Galecki jako Leonard Hofstadter


Leonard stał się ulubieńcem publiczności od pierwszego odcinka... oczywiście tuż po Sheldonie. Sheldon był... specyficzny, ale to z Leonardem mogła się identyfikować ta normalna część publiczności.


TBBT nie był pierwszym serialem Johna, ale to dzięki niemu aktor się wybił. Za udział w Teorii otrzymał nagrodę Emmy oraz kilka innych nagród. Zaczynał od "skromnych" 350 000 dolarów za odcinek, a od 9. sezonu kasował już 900 0000 dolarów za odcinek.

#2. Jim Parsons jako Sheldon Cooper


Postać Sheldona była powiewem świeżości w serialach. Jego bezpośredni i bezkompromisowy styl bycia okazały się tym, czego widzowie potrzebowali. Mimo tego, że dla swoich przyjaciół bywał skrajnie denerwujący, dla wielu był głównym powodem oglądania serialu.


Jim za tą niezwykłą rolę otrzymał Złoty Glob i nagrodę Emmy. Od razu po zakończeniu pracy na planie TBBT rozpoczął udział w zdjęciach do "Chłopców z paczki".

#3. Sara Gilbert jako Leslie Winkle


Leslie spokojnie można nazwać kobiecą wersją Leonarda, oboje nawet ubierają się podobnie. Należy pamiętać, że Leslie miała duży udział w podbudowaniu pewności siebie Leonarda i dołożyła swoją cegiełkę do ostatecznego sukcesu Leonarda w związku z Penny.


Aktorka nie należała do stałej obsady serialu, grała raczej rolę powracającą od czasu do czasu, ale sceny z jej udziałem zapadały w pamięć. Przed Teorią Sara była znana głównie z serialu "Roseanne" i w 2018 roku wróciła do jego tworzenia, ale tym razem w roli współproducenta, a nie jako Darlene Connor.

#4. Mayim Bialik jako Amy Fowler


Tak jak Leslie była odzwierciedleniem Leonarda, tak Amy była żeńską kopią Sheldona. Do pewnego stopnia oczywiście, bo Sheldon może być tylko jeden. Sheldon i Amy, czyli Shamy, tak dobrze do siebie pasowali, że ku zaskoczeniu wielu wreszcie się pobrali.


Rzadko bywa, żeby aktorka i grana przez nią postać były tak do siebie podobne, ale w tym przypadku można mówić o takiej sytuacji, ponieważ Mayim z wykształcenia jest... neurobiologiem, tak jak grana przez nią Amy. Niezależnie od wykształcenia Bialik zaczęła grać w wieku 12 lat i po zakończeniu zdjęć do Teorii nie zerwała z zawodem. Uważni widzowie mogli wychwycić jej głos jako B.O.O.T.H. w "The Inspector Chronicles".

#5. Simon Helberg jako Howard Wolowitz


Prawdziwy Casanova serialu, przynajmniej we własnym mniemaniu. Inżynier i kosmonauta. Przez pierwsze dwa sezony trudno było uwierzyć, że będzie w stanie znaleźć dla siebie odpowiednią kobietę, a jednak w sezonie 3. mu się to udało i jako jedyny z paczki przyjaciół w trakcie trwania serialu doczekał się dzieci.


Pod koniec trwania serialu zgarniał już 750 000 dolarów za odcinek, jak widać - mimo że był w głównej paczce znajomych - przez producentów był uznawany za "drugorzędną" postać. W czasie prac w Teorii użyczył swojego głosu Bian Zao w "Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości". Jednak po zakończeniu serialu nie pojawił się w żadnej istotnej produkcji.

#6. Laura Spencer jako Emily Sweeney


Emily pojawiła się w serialu w 7. sezonie jako urodziwa pani doktor, z którą umawiał się Raj. O dziwo oboje przypadli sobie do gustu, mimo dziwacznych skłonności rudowłosej dziewczyny.


Laura została w Teorii przez 3 sezony. W tym samym czasie pojawiła się również jako Jessica Warren w serialu "Kości". Po zakończeniu Teorii jej kariera wyhamowała, choć można ją również było zobaczyć w serialu telewizyjnym "Matt and Dan".

#7. Kunal Nayyar jako Rajesh Koothrappali


Raj był jedną pięciu postaci obecnych przez cały serial od samego początku. Najlepszy kumpel Howarda, nieśmiały i mający problemy z kontaktami z kobietami. Przez pierwsze 6 sezonów wydawało się, że Raj nigdy się nie zmieni, ale wtedy Raj przełamał się i zaczął nie tylko normalnie rozmawiać z dziewczynami, ale został prawdziwym playboyem.


Rola Raja jest najważniejszą rolą w dotychczasowym dorobku Kunala, ale nie jedyną. W międzyczasie użyczył swojego głosu w filmach animowanych "Trolle" i "Trolle 2".

#8. Kevin Sussman jako Stuart Bloom


Powracająca postać właściciela sklepu z komiksami, tak nerdowska, że był dziwny nawet dla innych nerdów. Przez cały czas trwania serialu walczył o akceptację paczki znajomych, ale na zawsze pozostał outsiderem.


Dla Kevina rola nerda nieprzystosowanego społecznie nie jest niczym nowym. W 2001 r. zagrał rolę super-nerda w filmie Spielberga "A.I. Sztuczna inteligencja". Po zakończeniu Teorii nie pojawił się w żadnej produkcji, a za rolę w Teorii kasował 50 000 dolarów za odcinek.

#9. Carol Ann Susi jako Debbie Wolowitz


Mamę Howarda mogliśmy zobaczyć w serialu tylko raz i to przelotnie, głównie ją słyszeliśmy... i to donośnie. Po raz ostatni słyszeliśmy ją (w oryginale) w 8. sezonie.


Niestety Carol zmarła w 2014 roku, okrywając smutkiem całą serialową ekipę. Aktorka zmarła mając 62 lata.

#10. Alessandra Torresani jako Claire


Claire była scenarzystką, barmanką i jedną z ważniejszych dziewczyn Raja. Podbiła jego serce swoją fascynacją komiksami i astrofizyką.


Aktorka zagrała kilka pomniejszy ról filmowych i serialowych. Ostatnio pojawiła się jako Duela Dent w serialu "Batwoman" i wygląda na to, że Alessandra dopiero zaczęła się rozkręcać.

#11. Aarti Mann jako Priya Koothrappali


Młodsza siostra Raja pojawiła się w 4. sezonie i była niezłym zaskoczeniem, bo od pierwszego pojawienia okazało się, że już wcześniej romansowała z Leonardem. Priya czuła się stale zagrożona przez obecność Penny i nie bez przyczyny - kiedy postawiła Leonardowi ultimatum, ten zerwał z nią, wybierając znajomość z Penny.


Teoria była trampoliną dla kariery Aarti, od tego czasu zagrała już w kilku serialach oraz pojawiła się jako Dr. DaSilva w filmie "Spotkajmy się we śnie", jako Maria Monroe w "W garniturach" oraz Laura Kenny w "Skandalu".

#12. Sara Rue jako Stephanie Barnett


Urocza pani doktor była jedną z dziewczyn Leonarda, niestety ich związek nie przetrwał zbyt długo.


Sara krótko występowała w serialu, więc od zakończenia swoich występów w nim miała sporo czasu na inne role. Zagrała w serialu Netflixa "Seria niefortunnych zdarzeń" i w filmie telewizyjnym "True love Blooms". Trudno nie zauważyć też dużej zmiany sylwetki.

#13. Margo Harshman jako Alex Jensen


Alex nie miała łatwego życia, jej początkowa fascynacja pracą Sheldona ustąpiła miejsca codziennemu horrorowi pracy z nim. O dziwo była mocno zainteresowana Leonardem, ale niefortunnie trafiła na moment, kiedy Leonard był bezwarunkowo wierny Penny.


Margo wcześnie zaczęła karierę aktorską, już w wieku 14 lat zagrała w serialu "Świat nonsensów u Stevensów". Po Teorii zagrała kilka epizodów, między innymi w "Kościach" i w "NCIS".

#14. Brian Patrick Wade jako Kurt


Mięśniak Kurt, były facet Penny. Leonard z kolegami kilkukrotnie mieli okazję się z nim spotkać i nigdy nie kończyło się to dla nich dobrze.


Brian pojawiał się i znikał z wielu seriali - "Teen Wolf: Nastoletni wilkołak", "Bogaci bankruci", "Mentalista" czy "Agenci T.A.R.C.Z.Y.". Poza graniem jego wielką pasją jest, co nie jest dziwne, fitness.

#15. Charlotte Newhouse jako Joy


Pojawiła się na krótko (i może to dobrze), była... jak to określić? Wyluzowanym babochłopem? Leonard dał jej szansę, ale z góry było wiadomo, że nic z tego nie wyjdzie.


Przed Teorią Charlotte zagrała Jukes Hayes w filmie "Brainstorm" i profesor Baker w "Community". Później pojawiła się m.in. w "Fanboyu", podkładała też głos w "Kocie w butach".

#16. Valerie Azlynn jako Alicia


Alicia była sąsiadką głównych bohaterów mieszkającą nad nimi, w serialu była tylko w jednym odcinku, ale to dobrze dla związków chłopaków, bo wszystkim zawróciła w głowie i ich bezwstydnie wykorzystywała.


Przed Teorią Valerie pojawiła się nawet na dużym ekranie - zagrała w "Jajach w tropikach" i "Posejdonie", później m.in. w "Surogatach" i wielu małych rolach w serialach.

#17. Brooke D’Orsay jako Christy Vanderbel


Christy była koleżanką Penny, która podbiła serce (no powiedzmy, że serce) Howarda. Wykorzystywała go, a on pewnie by na to długo pozwalał, gdyby nie interwencja matki.


Brooke zagrała wiele powracających ról w serialach, udzielała głosu w "6 w pracy" i zagrała dużą rolę w "Bananowym doktorze". Ostatnio pojawiła się w "Grace i Frankie" i na pewno pojawi się w kolejnych produkcjach.

#18. Riki Lindhome jako Ramona Nowitzki


Ramona wydawała się zwykłą fanką pracy Sheldona (o ile coś takiego w ogóle istnieje), ale okazała się bardziej psychopatyczną stalkerką. Sheldon nie mógł się jej pozbyć, choć ostatecznie sposób na to okazał się prosty - wystarczyło odmówić jej wspólnej publikacji pracy naukowej.


Riki nie brzydzi się żadnej roli, grywa od horrorów po filmy animowane. Jednym z jej osiągnięć jest rola "W wielkiej szóstce".

#19. Eliza Dushku jako Angela Page


Seksowna agentka FBI, która przesłuchiwała głównych bohaterów, aby sprawdzić Howarda. Każdy z nich ją podrywał, ale jak zwykle najwięcej namieszał Sheldon.


Kiedy Eliza pojawiła się w Teorii, była już doświadczoną aktorką serialową. Później było już tylko lepiej - wiele jednorazowych występów w serialach i kilka większych ról, m.in. w "Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I." i "Banshee".

#20. Courtney Henggeler jako Missy Cooper


Missy - siostra-bliźniaczka Sheldona, która przy pierwszym pojawieniu się na ekranie zawróciła w głowach chłopaków urodą, ale szybko ustawiła ich do pionu. Jest dokładną odwrotnością Sheldona - urocza, miła i nie dorasta Sheldonowi do pięt inteligencją.


Rola w Teorii była jednym z jej pierwszych wystąpień przed kamerą, ale później nie próżnowała. Mogliśmy ją oglądać w "Agentach NCIS", "Mamuśce", a ostatnio zagrała w "Cobra Kai" żonę Daniela LaRusso.

#21. Melissa Rauch jako Bernadette Rostenkowski


Poznajemy ją jako kelnerkę z Ceescake Factory, koleżankę Penny, ale okazuje się, że dorabia tam tylko w czasie nauki, a z zawodu jest mikrobiologiem. W pierwszym odcinku, w którym się pojawia Bernadette mówi normalnym głosem i dopiero kiedy okazało się, że grana przez nią postać zostanie na dłużej podjęto decyzję, że powinna mówić piskliwym głosikiem.


Dla Melissy była to pierwsza duża rola, wcześnie zagrała jedynie epizody w trzech serialach. Po rozpoczęciu pracy na planie Teorii pojawiała się na krótko w wielu serialach i użyczała swojego głosu w animacjach. Jak na razie nie wystąpiła w żadnej znaczącej produkcji.

#22. Kaley Cuoco jako Penny


Urocza blondynka, która w serialu pojawiała się od pierwszego do ostatniego odcinka. Już w pilocie zawróciła Leonardowi w głowie i można by powiedzieć, że serial był odpowiednikiem "Jak poznałem waszą matkę" opowiadanym z punktu widzenia Leonarda.


Rola Penny zrobiła z Kaley z zupełnie nieznanej aktoreczki grającej małe rólki gwiazdę, ale może się okazać, że Będzie to gwiazda jednego serialu. Przez dwa lata Kaley spotykała się także poza planem z Johnem Galeckim, dziś aktorka wspomina, że kiedyś w rozmowie stwierdzili, że już nigdy w życiu nie będą zarabiali tyle ile na Teorii. Czy to prawda - czas pokaże. Teraz Kaley występuje w nowym serialu HBO pt. "Stewardessa", ale czy powtórzy on sukces Teorii?
220
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Pracownicy numerów alarmowych dzielą się najgłupszymi rozmowami z osobami, które do nich dzwoniły II
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Jak z taniej zabawki Sokoła Millenium dla dzieci zrobić prawdziwy, pełnoprawny model
Przejdź do artykułu Filmowe wpadki, które były tak dobre, że zdecydowano się je pozostawić
Przejdź do artykułu Prośba o przeróbkę zdjęcia na 4chanie
Przejdź do artykułu 10 głupich kłamstw o kobietach, które wciska nam Hollywood
Przejdź do artykułu Zakupy z kobietą - cztery koszmary, które przeżył każdy z nas
Przejdź do artykułu Oto najbardziej zaszufladkowani aktorzy w branży
Przejdź do artykułu Demotywujące cytaty, które mówią samą prawdę
Przejdź do artykułu 15 prezentów wręczonych przez teściowe. Żmije to czasami naprawdę delikatne określenie
Przejdź do artykułu Idiotyczne rzeczy, które uznajemy za normalne oglądając filmy

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą