Szukaj Pokaż menu

Ludzie o niecodziennym wyglądzie VI

93 459  
406   76  
I kolejna porcja ludzi, którzy przez wady genetyczne stali się wyjątkowi!

Wielopak Weekendowy DCCCXCVII - Brałaś kiedyś jakieś narkotyki?

59 590  
246  
Dzisiaj znajdziemy się przez chwilę w kosmosie, ujawnimy tajne materiały oraz zajrzymy do pewnej pary, która niedawno obchodziła rocznicę ślubu...

Japończycy zapowiadają, że nie kupią nowego PlayStation! Wszystkiemu winne to - W co jest grane?

59 515  
129   35  
W dzisiejszym odcinku powrócimy na Syberię; dowiemy się, co o tym cały crunchu sądzą sami pracownicy CD Projekt Red; oraz dowiemy się, czym Sony tak strasznie zdenerwowało Japończyków.

#1. Prolog gry Syberia The World Before do ogrania za darmo


Pamiętacie jeszcze magiczne Valadilene położone gdzieś we francuskich Alpach? Prawniczkę Kate Walker rzuconą w wir przygód? Młodego i genialnego Hansa oraz jego Automaty (nie roboty! Automaty!)? No i wreszcie mamuty, Jakucję oraz Syberię…

Pierwsza część Syberii zdobyła dość sporą popularność wśród fanów przygodówek. Kolejne odsłony nie spotkały się z równie entuzjastycznym przyjęciem, jednak studio Microids nie chce się tak łatwo poddawać. W zeszłym roku zapowiedzieli już kolejną część Syberii zatytułowaną The World Before.

Gra ma się chyba całkiem nieźle, bo na Steamie pojawił się właśnie prolog gry do sprawdzenia zupełnie za darmo. Może to zrobić każdy chętny. Niestety prolog nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Pozostaje nam więc zadowolić się wersją angielską.

#2. Baldur’s Gate III wystartował! Ale we wczesnym dostępie…


Ci, którzy po przeczytaniu pierwszego zdania już odpalali Steama, niestety będą zmuszeni jeszcze trochę poczekać. Baldur’s Gate wprawdzie pojawił się już w sprzedaży, można go nawet pobrać i pograć, jednak do dyspozycji została oddana tylko gra w tzw. wczesnym dostępie – czyli mocno okrojona, niedopracowana wersja.

Nie oznacza to jednak, że nie jest ona popularna wśród graczy. Twórcy zapowiedzieli, że sprzedaż idzie tak świetnie, że nigdy w życiu nie spodziewali się podobnego obrotu spraw. Warto dodać, że fragment trzeciej części Wrót Baldura oddany w ramach wczesnego dostępu pozwala na 20 godzin zabawy w pierwszym akcie.

Wiemy z doświadczenia, że współpraca z graczami na etapie produkcji sprawia, że nasze gry są lepsze. W przypadku tytułu RPG o takiej skali i z taką ilością zmiennych informacje zwrotne na temat dodawanych funkcji i poprawek są dla nas bezcenne. Wczesny dostęp umożliwia graczom uczestniczenie w rozwoju gry, a dla nas jest okazją do gromadzenia opinii na temat naszych pomysłów od społeczności. Chcemy dowiedzieć się, jak gracie, i wykorzystać tę wiedzę, żeby Baldur’s Gate 3 było jak najlepszą grą dla wszystkich.

#3. World of Warcraft: Shadowlands opóźniony


Premiera najnowszego dodatku do gry World of Warcraft została przesunięta. Gra miała ukazać się 27 października tego roku, jednak wymaga ona jeszcze sporo pracy, a Blizzard nie chciał oddawać w ręce użytkowników niedopracowanego produktu. W związku z tym nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery Shadowlands.

(Powiększ)

Wiadomo natomiast, kiedy dostaniemy tzw. pre-patch. Czyli łatkę poprzedzającą sam dodatek, wprowadzającą już część zmian. Powinna ona pojawić się 13 października.

#4. Wnętrze PlayStation 5 ukazane na filmie


Do sieci trafił ostatnio film, na którym Yasuhiro Ootori otwiera cenną konsolę i szczegółowo omawia jej budowę. Cały proces nie wydaje się specjalnie skomplikowany. Z czyszczeniem wnętrza konsoli powinien więc poradzić sobie niemal każdy. Zobaczcie sami.

https://youtu.be/CaAY-jAjm0w

#5. Sony krytykowane przez Japończyków. Wszystkiemu winna jedna drobna zmiana


W trakcie ostatniej prezentacji kontrolera DualSense, użytkownikom z Japonii i wszystkim przyszłym posiadaczom konsoli PlayStation 5 z tamtego regionu nie umknął jeden szczegół – odwrotne położenie przycisków X oraz O (kółko).

Dla mieszkańców Europy czy USA wszystko wyglądało jak zwykle. Bowiem my od zawsze do potwierdzenia czegoś w grze wykorzystujemy przycisk X. W Japonii było jednak nieco inaczej. U nich tę funkcję pełnił przycisk O. Sony po 25 latach planuje jednak ujednolicić wygląd pada dla wszystkich rynków na świecie. Nie trzeba chyba dodawać, że Japończycy nie są tym zachwyceni. Sony spotkało się z całą falą negatywnych komentarzy. Nie wydaje się jednak, aby miały one wpłynąć na ich decyzję.

#6. Premiera Cyberpunka mogła być po raz kolejny opóźniona


Jednak tak się nie stało. Gra trafiła już do tłoczni, co ostatecznie potwierdziło datę premiery wyznaczoną na 19 listopada tego roku. Cieszmy się i radujmy, bowiem już za nieco ponad miesiąc odwiedzimy Night City.

Wracając jednak do tematu, jedna z dziennikarek pracujących dla serwisu Game Informer poinformowała, iż premiera Cyberpunka mogła zostać po raz kolejny przesunięta, jednak deweloperzy wspólnie podjęli trudną decyzję o wydłużeniu tygodnia pracy do sześciu dni.

Warto w tym miejscu dodać, że w sieci wywiązała się poważna dyskusja odnośnie tego całego crunchu. Wiele osób zwróciło uwagę, że osoby popierające tego typu postępowanie, mają „mentalność niewolników” i sami siebie nie szanują. Inni zwrócili jednak uwagę na to, że crunch w polskich realiach a crunch w amerykańskich realiach to dwie różne kwestie. U nas ludzie siedzą trochę dłużej w pracy, a w USA często zostają tam na noc i zasuwają niemal 24 godziny na dobę.


W obronie studia CD Projekt Red stanął m.in. AdrianChmielarz – znany polski deweloper ze studia The Astronauts. Jego zdaniem jest to temat delikatny i nie można podchodzić do niego na zasadzie „hurr durr, menadżery wyzyskujo”. Przede wszystkim tego typu sytuacje zdarzają się nie tylko w branży gier komputerowych, ale też na przykład w takiej branży filmowej.

Dodatkowo zarzucano, że sześciodniowy tydzień pracy miał dotyczyć tylko najniżej postawionych pracowników. Tutaj wypowiedzieli się już sami ludzie związani ze studiem. Zwrócili uwagę, że „ci wyżej postawieni” również zostają po godzinach i przychodzą w sobotę do pracy, bo zależy im na tym, aby na czas oddać jak najlepszy produkt.

W tym tygodniu w Epic Games Store za darmo dostaniemy gry Rising Storm 2: Vietnam oraz Abzu.W poprzednim odcinku: Tak CD Projekt Red traktuje pracowników. Sześciodniowy tydzień pracy przed premierą Cyberpunka

129
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Wielopak Weekendowy DCCCXCVII - Brałaś kiedyś jakieś narkotyki?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Agenci nieruchomości poprosili go o wysłanie kilku zdjęć, żeby potwierdzić, że z mieszkaniem wszystko jest OK. Wysłał im więc to
Przejdź do artykułu 7 epickich gier starszej daty, które najprawdopodobniej pominąłeś, ale całkiem niesłusznie
Przejdź do artykułu Zdjęcia, które namieszają Ci w głowie
Przejdź do artykułu Misje w grach komputerowych, które były tak trudne, że doprowadzały graczy do szału
Przejdź do artykułu Dziesięć sztuczek, które sprawią, że dom będzie bardziej przestronny
Przejdź do artykułu "Polybius" - tajemniczy automat, który w latach 80. przejmował kontrolę nad umysłami małoletnich graczy
Przejdź do artykułu Lekarze dzielą się kwestiami medycznymi, które ich zdaniem powinien znać każdy człowiek
Przejdź do artykułu 7 irytujących typów Polaków za kierownicą
Przejdź do artykułu 10 innowacji, które zmieniły gry wideo

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą