Szukaj Pokaż menu

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Oddam za darmo ten komputer, ale pod jednym warunkiem

116 934  
380   170  
W dzisiejszym odcinku m.in. o zaskakującym wyznaniu popularnej aktorki Winony Ryder. Co wydarzyło się 26 lat temu? Będzie też o nietypowym ogłoszeniu na OLX, które podbija internet.

Cytaty Joe Monster

MŻJDD - opowieści z pracy - jak dostać awans, ale nie dostać awansu

89 235  
255   37  
Jak zrobić imprezę na pożegnanie w pracy, i to z wielką pompą? Kolesia spod #9. nie pytajcie.

#1.

Sprzątałem ogródek piwny mojego pubu po zamknięciu i zobaczyłem dziewczynę kucającą pod jednym ze stolików. Po chwili wyszła i powiedziała

Naprawdę potwornickie ciekawostki - zabawy ze szwagrem skończyły się zgonem

79 470  
278   56  
Jakie świństwa jedzą Meksykanie? To mały pikuś przy tym, jak nazwano pierścień wokół jednej z planetoid w naszym Układzie Słonecznym.

#1. Kiedy przeglądasz Assbooka...

Szympansy potrafią rozpoznawać inne osobniki po zdjęciu tyłka.
Szympansy są zwierzętami, które są najbliżej spokrewnione z ludźmi. Pomimo wielu podobieństw istnieje między nami jedna podstawowa różnica - my rozpoznajemy się po twarzach, a szympansy po tyłkach. Właśnie dlatego w trakcie badań okazało się, że na podstawie samego tylko zdjęcia tyłka szympans jest w stanie rozpoznać którego osobnika jest to własność. A teraz przypomnijmy sobie o tym, że większość mężczyzn również bez problemu rozpoznałaby swój ulubiony tyłeczek - bo panowie naprawdę mają słabość do tyłeczków. Jeśli panie się w tym miejscu zaśmiały, to przypominam, że większość z kobiet na pytanie o to, co w wyglądzie mężczyzny jest dla nich najbardziej seksowne, odpowiada: tyłek.

Co to wszystko znaczy? Chyba jednak nie jesteśmy jeszcze tak daleko od szympansów.

#2. Śmierć wentylatorowa


W Korei używa się też określenia "wentylator śmierci'' i właśnie ze względu na koreańskie przesądy większość sprzedawanych tam wentylatorów wyposażona jest w wyłącznik czasowy.

#3. Kiedy odpierdzielasz coś ze szwagrem

W 2013 r w Finlandii dwóch szwagrów, którzy amatorsko kolekcjonowali znalezione w pobliskim lesie militaria, postanowiło rozbroić niemal półmetrowy granat przeciwczołgowy. W trakcie tej czynności ich wiedza na temat militariów znacząco się rozwinęła i przekonali się, że taki granat jest skuteczny również przeciwko piechocie.

Jednemu z nich wiedza wystarczyła na niespełna godzinę, ponieważ wyzionął ducha jeszcze w karetce. Drugi z licznymi obrażeniami przeżył, jednak wiedzy nie wykorzysta, ponieważ odpowiednie służby zabezpieczyły całą kolekcję, którą trzymali w domu. Było to ponad 100 sztuk granatów i broni. Po wydarzeniu pewną popularność zyskało hasło "w Finlandii to nie ty rozbrajasz bomby, to bomby rozbrajają ciebie".

#4. Huitlacoche

Huitlacoche zwana też

Huitlacoche stało się przysmakiem dopiero kilkadziesiąt lat temu. Wcześniej uważano, że to zwyczajny grzyb, plaga, zmora i największy przeciwnik upraw, a dziś uchodzi za lokalny meksykański rarytas. Jak to naprawdę smakuje? Ciężko ocenić - według jednych w smaku przypomina trufle, według innych morele, jeszcze inni uważają, że w smaku wyraźne są nuty dymne.

#5. Nie tylko giganty

W Układzie Słonecznym pierścienie planetarne obserwujemy nie tylko wokół gazowych gigantów (Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna), ale również wokół niewielkiej planetoidy Chariklo, której średnica to zaledwie 250 km. Pomimo badań i symulacji do dziś nie ma pewności, jak to w ogóle jest możliwe. Pierwszy z pierścieni nazwano Oiapoque, a drugi Chuí.

Planetoida została odkryta w 1997 r., a w 2013 r. przewidziano, że Chariklo wywoła zaćmienie gwiazdy UCAC4 248-108672, które będzie widoczne 3 czerwca z Ameryki Południowej. W kierunku tego zdarzenia skierowano 13 teleskopów z Argentyny, Brazylii, Chile i Urugwaju. Dzięki tak skoordynowanej akcji obserwację prowadziło 66 naukowców z 34 placówek w 12 krajach na świecie. Obecność pierścieni była wielkim zaskoczeniem dla wszystkich.

W trakcie zaćmienia spadek jasności gwiazdy miał trwać 19 sekund, jednak już 7 sekund wcześniej zaobserwowano krótkie ściemnienie. Po kolejnych siedmiu sekundach od końca przewidywanego zaćmienia doszło do kolejnego przyciemnienia gwiazdy. Za nieprzewidziane spadki jasności mogły odpowiadać tylko pierścienie, a dokładna analiza danych pozwoliła określić wiele z ich właściwości. Pierścienie są dwa. Jeden ma 3,5 km szerokości, drugi 7 km. Składają się z lodu.

#6. Nepiofilia

Nepiofilia to zaburzenie seksualne. Osoby nim dotknięte odczuwają pociąg do dzieci w wieku 0-5 lat.

Poprawność polityczna pewnie zabrania nazywania nepiofilów pedofilami.

#7. Zezowate szczęście

Białe tygrysy mają skłonność do posiadania zeza.

Badania przeprowadzono na tygrysach z zezem i dla próby kontrolnej również na tych bez zeza. Okazuje się, że te białe i zezowate w badaniach dna oka wykazują podobieństwo do oczu kotów i psów, które są znacząco jaśniejsze od wzoru swojej rasy. Stąd wniosek, że zezowatość jest połączona z jasnością umaszczenia. Gen, który jest odpowiedzialny za ich ''jasność'' prowadzi również do upośledzenia rozwoju wewnętrznych mięśni prostych bocznych gałki ocznej.

#8. Katastrofa kolejowa pod Starogardem Gdańskim

30 kwietnia 1925 r. pod Starogardem Gdańskim doszło do najtragiczniejszej katastrofy kolejowej w dwudziestoleciu międzywojennym. Grupa zamachowców rozkręciła tory kolejowe i przesunęła je tak, by nadjeżdżający pociąg spadł z nasypu. Zamach zaplanowany był tak, by jego efekty były, jak najtragiczniejsze, jednak ciężki i szybko jadący pociąg (80 km /h) po wykolejeniu nadal sunął torem i przewrócił się, nie spadając z nasypu. Maszynista został wyrzucony z lokomotywy, jednak od razu wskoczył z powrotem do pociągu i zapobiegł wybuchowi kotła parowego. Na miejscu katastrofy i w wyniku odniesionych obrażeń zginęło 29 osób w przeważającej większości obywateli niemieckich. Do katastrofy doszło w wyniku zamachu, jednak do dziś nie udało się ustalić sprawców.

Kto mógł być odpowiedzialny za te wydarzenia? Są trzy bardzo prawdopodobne typy:
1. Niemcy przeprowadzili zamach dywersyjny.
2. Organizacje komunistyczne, które kolejnego dnia hucznie obchodziły święto 1 maja.
3. Kolejarze, którzy zostali wcześniej zwolnieni i zamachu dokonaliby z zemsty.

Jak było naprawdę? Nie wiemy i najpewniej nigdy się nie dowiemy.


A właśnie tak spowodowano wykolejenie pociągu.W poprzednim odcinku dowiedzieliśmy się, że żyrafy są halucynogenne.


Źródła
: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
278
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu MŻJDD - opowieści z pracy - jak dostać awans, ale nie dostać awansu
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Czego nigdy, przenigdy nie powinniśmy googlować
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek na temat lądowania na Księżycu
Przejdź do artykułu Twoja własna limitowana szklanka do piwa
Przejdź do artykułu 8 ciekawostek na temat ekstradycji - także do Polski
Przejdź do artykułu Jak się żyje w najludniejszym kraju świata?
Przejdź do artykułu Jak to jest zostać postrzelonym? 7 ciekawostek po złej stronie naboju
Przejdź do artykułu 25 obrazków pokazujących klocki Lego w krzywym zwierciadle
Przejdź do artykułu 7 możliwych przyczyn, dlaczego jak dotąd jedyni kosmici to my sami
Przejdź do artykułu Czego nie należy robić w Kostaryce

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą