Szukaj Pokaż menu

Influencerzy złapani w pułapkę - jeden kupił buty warte $20 za $640 podczas eksperymentu handlowego

168 088  
734   109  
W Los Angeles powstał ekskluzywny butik "Palessi", oferujący buty kosztujące po kilkaset dolarów, a na wielkie otwarcie zaproszono agentów wpływu, tzw. influencerów, którzy mieli podzielić się wrażeniami. Ci nie spodziewali się jednak, że wpadną w pułapkę.


7 rzeczy, których większość ludzi nie wie o... grudniu

160 447  
431   83  
Dwunasty i ostatni, na naszej półkuli ciemny i zimowy, ale za to świąteczny miesiąc - to widać na pierwszy rzut oka. A gdyby popatrzeć nieco głębiej? Okazuje się, że grudzień skrywa nieco więcej tajemnic.

#1.

5 rzeczy o bezdomności, o które tak naprawdę boicie się zapytać

115 158  
459   124  
Jak wspomniałem w jednym z artykułów dotyczących mojego życia z chorobą psychiczną, zdarzyło mi się być osobą bezdomną i to do tego nie bezdomną na zasadzie nie mam stałej chaty i włóczę się po znajomych, ktoś mnie zawsze przekima, ale nie mam swojego miejsca na Ziemi. Tylko bezdomną na zasadzie nie mam zupełnie gdzie mieszkać, jestem poza tym wszystkim.


Co prawda moja bezdomna eskapada trwała przez około kwartał w porywach do czterech miesięcy, ale przez ten czas nauczyłem się o życiu na stricie wystarczająco dużo, by nie chcieć do tego wracać.

#1. Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Unikasz miejsc, gdzie mogą ci zrobić krzywdę, to że spieprzyłeś swoje życie nie znaczy, że zaraz chcesz się go zupełnie pozbyć. Szukasz miejsc, gdzie w najlepszym wypadku ktoś cię przepędzi, ale które nie grożą wpierdolem. Publiczne przejścia w piwnicach czy korytarze są lepsze niż coś, na punkcie czegoś ktoś ma kompleks własności.
Pamiętam jedną perfekcyjną do spania komórkę na Knightsbridge w Londynie, tam miałem warunki lepsze niż w paru mieszkaniach, ale cały czas musiałem uważać, by właściciele lokalu nie usłyszeli, że tam jestem, a podobno strasznie chrapię.

#2. Sen jest prawie równie ważny

Całe dnie włóczysz się, zdobywając coś do jedzenia/picia/ubrania, jesteś pieprzonym zombie nastawionym głównie na przetrwanie. Sen jest jakimkolwiek ukojeniem, sny bezdomnego i żyjącego w luksusie są takie same. Nieważne, że on budzi się na swoim wypasionym łóżku w stylu Ludwika XVI, a ty na kawałku kartonu i szmatach.

#3. Przestają ci działać kubki smakowe

Serio. Jeśli kiedyś czegoś nie lubiłeś na ciepło albo ogólnie brzydziła cię brukselka/kaszanka/flaczki/tarta mięsna – to teraz to pokochasz. Pokochasz w smaku wszystko, co nie jest zepsute, nieważne, czy jest nadgryzione czy nie. Po prostu pokochasz. Instynkt przetrwania jest w tym momencie najważniejszy. I tak, wiem, możesz iść do darmowych jadłodajni, możesz podnieść się bez najmniejszego problemu. Tylko jest ci wstyd, najmocniej wstyd.

Zdarza się jednak, że znajdziesz np. wyrzucone całe menu o 19 z rewelacyjnej szybkiej jadłodajni w stylu Pret-a-manger. Następne parę dni jesz krewetki, szynkę parmeńską, dużo warzyw, ośmiorniczki i rewelacyjne desery.

#4. Jeśli nie pokochasz wody, robaki cię pokonają

Teraz proszę bojowniczki i bojowników, którzy spożywają właśnie pokarm, o odstawienie go. Bałeś się kiedyś wszy? Tego, że cokolwiek buszuje ci we włosach, żywi się twoją tkanką naskórka i ogólnie sprawia, że musisz użyć specjalnego śmierdzącego szamponu. To codzienność. Boisz się pcheł? Kiedy śpisz po piwnicach, w psich budach, na śmietniku, musisz liczyć się z tym, że w końcu zaczną na tobie swój szalony taniec. Ale najgorszy jest świerzb. On nie wyskakuje na zewnątrz, on wytycza sobie kanaliki wewnątrz twojej skóry, jest twoim towarzyszem zawsze i wszędzie.

#5. Z tego da się wyjść

Tak. Czasem wystarczy troszkę determinacji, telefon do kogoś bliskiego i pokonanie dumy. Czasem trzeba wysilić się trochę bardziej. Zanim sam wylądowałem zupełnie na ulicy, i tak zawsze starałem się w drugiej osobie widzieć przede wszystkim człowieka. Moje późniejsze koleje losu po wielokroć wystawiały mnie na próbę, czy nadal mam tę empatię, czy będę widział bliźniego w zapijaczonym i zaszczanym żulu. Mam nadzieję, że dałem radę, czego bojownikom i bojowniczkom z całego serca życzę.
459
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 7 rzeczy, których większość ludzi nie wie o... grudniu
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Demotywujące cytaty, które mówią samą prawdę
Przejdź do artykułu Wygrywanie na loterii nie jest dla każdego. Ci ludzie zmarnowali sobie po tym życie
Przejdź do artykułu Sprawdź wzrok i znajdź dziecko
Przejdź do artykułu Amerykanin dzieli się wrażeniami po przeprowadzce do Londynu
Przejdź do artykułu 20 przykładów fatalnego zarządzania firmą i traktowania pracowników jak służbę
Przejdź do artykułu Przypadkowe telefony z niespodziewanymi konsekwencjami
Przejdź do artykułu Niezwykłe kolorowe zdjęcia Warszawy zrobione 3 lata po Powstaniu Warszawskim
Przejdź do artykułu Zdjęcie, które pokazuję ludziom w Stanach. Nie wierzą, że to Polska - Demotywatory
Przejdź do artykułu Przemyślenia byłego heroinisty

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą