Szukaj Pokaż menu

Co palił legendarny Popeye (i skąd w ogóle się wziął?!)

147 102  
450   59  
Popeye - sympatyczny marynarz z syntholem w przedramionach i słabością do anorektycznych szczap. Tego luzaka przedstawiać nikomu nie musimy. Zajadający się szpinakiem bywalec portowych spelun ma jednak pewną tajemnicę, o której dzieciaki nie wiedzą. Wygląda bowiem na to, że tak naprawdę Popeye może być amatorem całkiem innego zielska…

Największe obciachy ostatnich dni - Internauci zdegustowani najbardziej obrzydliwym kobiecym wyznaniem o ciąży

97 059  
303   187  
W dzisiejszym odcinku Olaf Scholz popatrzy sobie na kobiece wdzięki, kobieta zmusi swojego męża do zjedzenia loda z jej testu ciążowego, a w Krakowie nastolatek z wiatrówką spróbuje odbić swojego kolegę z maczetą.

Nastoletni gracz skazany na wieloletnie więzienie za terroryzm

183 031  
355   68  
Nastoletni Paul Horner został w USA skazany na 25 lat więzienia za głupi żart. Chłopak z zemsty za przegraną grę nasłał na dom swojego oponenta oddział specjalny policji. Taki popularny od jakiegoś czasu prank, nazywany swatting.

Swatting polega na zawiadamianiu policji o niezaistniałym poważnym przestępstwie - zabójstwie, porwaniu, handlu narkotykami czy podłożeniu bomby - ze wskazaniem adresu celu "żartu", pozyskanego przez internet. Ofiarami zwykle są przeciwnicy z gier online, którzy okazali się lepsi od sprawcy, a swatting jest formą odegrania się. Ze względu na wagę zgłaszanych przestępstw, mieszkania i domy są zwykle siłą szturmowane przez pododdziały antyterrorystyczne policji, tzw. SWAT.


Paul Horner po przegranym starciu w Battlefield 4 zidentyfikował adres IP drugiego gracza i na jego podstawie namierzył jego adres rzeczywisty. Następnie zadzwonił na policję, mówiąc, że znajduje się pod tym adresem, że zastrzelił cztery osoby i zabije każdego policjanta, który się pojawi na miejscu.


Za swój czyn 15-latek został oskarżony o akt terroryzmu wewnętrznego, ponieważ w czasie szturmu policji ojciec mieszkającego tam chłopaka został poważnie ranny i odniósł obrażenia zagrażające jego życiu.


Przedstawiciele władz podkreślają szkodliwość tej zabawy, która marnuje publiczne pieniądze, czas funkcjonariuszy, którzy w tym czasie mogą być potrzebni w innym miejscu i, jak boleśnie pokazuje ten przypadek, stwarzają zagrożenie dla osób będących celem swattingu.AKTUALIZACJA:
Wiadomość ta, jak sprawdziliśmy na Snopes, okazała się dość starym fejkiem, ale postanowiliśmy ją mimo wszystko zamieścić, ponieważ tego typu fejki mają swój wymiar edukacyjny i może jakiś małolat dwa razy się zastanowi, zanim zrobi komuś kretyńskiego pranka, który zakończy się tragicznie.
355
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni - Internauci zdegustowani najbardziej obrzydliwym kobiecym wyznaniem o ciąży
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 16 przykładów, kiedy selfik wyszedł inaczej, niż się spodziewali + jeden idealnie zaplanowany
Przejdź do artykułu Jak nas okłamują zdjęciami w katalogach turystycznych
Przejdź do artykułu Wytęż wzrok, czyli test na spostrzegawczość
Przejdź do artykułu 7 gigantycznych projektów, których autorzy chcą przejść do historii
Przejdź do artykułu Kosmiczne ciekawostki, czyli wiedza nieprzydatna, ale fajna
Przejdź do artykułu Jak się żyje w najludniejszym kraju świata?
Przejdź do artykułu Dlaczego wymiana sprzęgła w Ferrari F50 jest taka droga?
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – lotniskowy żartowniś zapłacił wysoką cenę za swój żart
Przejdź do artykułu Chcieli tylko zrobić remont w kuchni jak najmniejszym kosztem. Ich uwagę przykuło coś dziwnego na podłodze

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą