Szukaj Pokaż menu

Seksowne cienie opalenizny

38 272  
420   11  
Chcesz się zabawić w słońcu? Te gorące dziewczyny z pewnością to zapewnią! Z ich opalenizną i zabójczymi plażowymi ciałami, są idealnymi towarzyszkami na cały dzień zabawy w słońcu. Spakuj więc torby i ruszaj na plażę - te panie na pewno sprawią, że twoje wakacje będą niezapomniane!

Praca z domu sprawia, że małżonkowie dowiadują się o swoich partnerach różnych dziwnych rzeczy

141 882  
382   57  
Jaki tak naprawdę jest twój partner? Wielu osobom może się wydawać, że znali odpowiedź na to pytanie. Jednak koronawirusowa kwarantanna udowodniła im, że nie wiedzieli wszystkiego o swojej drugiej połówce.

10 mało znanych faktów o strojach kąpielowych

114 224  
360   71  
Jak wyglądało pierwsze, a jak najdroższe bikini na świecie? Czym było monokini i dlaczego mężczyźni oszaleli na jego punkcie? Sprawdźmy!

#1.


Pierwsze bikini zaprojektował Louis Reard, na co dzień zajmujący się zupełnie inną branżą - motoryzacją. Pierwszy kostium tego rodzaju miał zaledwie 30 cali kwadratowych materiału. Jak twierdził sam twórca, nie można nazwać bikini czegoś, co nie da się przecisnąć przez otwór w obrączce.

#2.


W 1964 roku Rudi Gernreich zaprezentował „monokini”, czyli jednoczęściowy strój kąpielowy, który zamiast stanika zasłaniającego biust miał dwa pionowe paski związywane z tyłu na szyi. Przechodziły one pomiędzy piersiami, podtrzymując dół. Co najdziwniejsze, pomysłodawca tego wspaniałego projektu był gejem.

#3.


Kostiumy kąpielowe podkreślające piersi zyskały popularność w Ameryce w latach 50. Niektórzy producenci oferowali przy okazji „niezatapialne staniki” - można było nadmuchać je do oczekiwanej wielkości, dbając o własne bezpieczeństwo podczas pływania… i uwagę otoczenia podczas niepływania.

#4.


Największa i najładniejsza zarazem parada bikini miała miejsce 9 listopada 2009 roku w RPA. 287 modelek przespacerowało się ulicami Johannesburga odziane jedynie w stroje kąpielowe. Chodziło o to, by zwiększyć świadomość raka piersi, który trapi 1 na 30 afrykańskich kobiet.

#5.


Najdroższy strój kąpielowy na świecie wyceniono na 30 milionów dolarów. To bikini składające się z mnóstwa diamentów oprawionych w platynę - i żadnego innego materiału. Zaprojektowany przez Susan Rosen jest najdroższym, a zarazem bodaj najmniejszym bikini, jakie wymyślono.

#6.


Brazylijczycy lubią przypisywać sobie zasługi spopularyzowania stringów, jednak kwestia autorstwa tego pomysłu pozostaje dyskusyjna. Prawdopodobnie pierwsze „stringi” zaczęto nosić już 75 tysięcy lat temu, by zasłaniać męskie klejnoty.

#7.


Pierwszy oficjalny, „nowoczesny” kostium kąpielowy przypominał bardziej urządzenie niż ubranie. Była to „maszyna do kąpieli” - ciągnięta przez konia przyczepka, którą wjeżdżało się do wody. W ten sposób kobiety ery wiktoriańskiej mogły zażywać kąpieli bez obnażania się w towarzystwie.

#8.


Popularność zdobywają już specjalne kostiumy kąpielowe „do opalania” - ich materiał ma w sobie tysiące maleńkich otworów przepuszczających promienie słoneczne (ale nieprzepuszczających ciekawskich spojrzeń). Dzięki temu możliwe jest opalanie „całkowite” - bez pozostawiania śmiesznych jasnych wzorów po bieliźnie.

#9.


Aż do 1937 roku mężczyźni w Atlantic City nie mieli prawa pokazywać się topless - miasto nie życzyło sobie „włochatych goryli na plażach”. Po 1937 roku zezwolono łaskawie mężczyznom pojawiać się w samych spodenkach. Kierunek wyznaczono dobry, teraz za to warto byłoby upomnieć się o równouprawnienie.

#10.


Temat strojów kąpielowych w islamie jest drażliwy - ichnie kobiety zazwyczaj nie opalają więcej niż przestrzeń pomiędzy oczami. Jest jednak w Egipcie specjalna plaża - La Femme - gdzie muzułmańskie kobiety mogą zrzucić wszelkie okrycia i tam, z dala od wzroku niegodnych mężczyzn i oczu kamer, zakosztować słońca.

Źródła: 1, 2, 3, 4
360
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Praca z domu sprawia, że małżonkowie dowiadują się o swoich partnerach różnych dziwnych rzeczy
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Jak radzić sobie z upałem? 10 wskazówek!
Przejdź do artykułu 8 dziwnych chorób i dolegliwości psychicznych
Przejdź do artykułu Dla mężczyzn: plusy i minusy siadania przy sikaniu
Przejdź do artykułu Zaskakujące (i często mega przydatne) rzeczy, które przytrafiają nam się, gdy śpimy
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek, które pokazują słynnych naukowców z nieco innej niż zwykle strony
Przejdź do artykułu 5 ciekawostek o zamarzaniu
Przejdź do artykułu Lekarze dzielą się kwestiami medycznymi, które ich zdaniem powinien znać każdy człowiek
Przejdź do artykułu "Raz w pracy miałem klienta..." - najdziwniejsze przypadki naszych czytelników
Przejdź do artykułu 5 wielkich szans straconych z idiotycznych powodów

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą